Magnez

Suplement diety - uzupełnienie naszej diety o dodatki zawierające niezbędne dla zdrowia składniki (zwłaszcza witaminy lub inne substancje egzogenne), których może brakować w naszej codziennej diecie.

Magnez

Postprzez henia » 20 Lut 2018, 23:50

Koniecznie nie zapominajmy o magnezie, w ten ciężki zimowy czas :gwiazdka4


....Niezbędne substancje towarzyszące magnezowi:

Prawde powiedziawszy, szkoda byłoby przyjmować tylko sam magnez, wiedząc, że w towarzystwie właściwych kofaktorów będzie on lepiej wchłaniany i lepiej wykorzystany przez organizm.
Te kofaktory to:
- Witamina B6: podwaja wchłanianie magnezu przez organizm. Ponadto uczestniczy w syntezie serotoniny (hormonu relaksu)
- Tauryna: to pochodna aminokwasu zawierającego siarkę. Poprawia przenikanie magnezu na poziomie komórkowym. Jest również niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu

Idealnie byłoby znaleźć preparat, w którego składzie znajdą się te trzy substancje. Innymi słowy: witamina B6, tauryna i magnez w dobrze przyswajalnej postaci, np. jako cytrynian magnezu albo diglicynian magnezu


https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/t ... nie-unikaj
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Magnez

Postprzez dora1000 » 21 Lut 2018, 09:05

Heniulka u mnie cały arsenał suplementacji tak mnie zabezpieczyłaś na zimową porę. :buzka
dora1000
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 92
Rejestracja: 14 Wrz 2016, 13:18

Re: Magnez

Postprzez henia » 22 Lut 2018, 17:23

dora1000 napisał(a):Heniulka u mnie cały arsenał suplementacji tak mnie zabezpieczyłaś na zimową porę. :buzka


O przyjaciół trzeba dbać a przyjaźń pielęgnować :ladybug3
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Magnez

Postprzez dora1000 » 26 Lut 2018, 09:14

Trzeba przyznać, że jako przyjaciółka dbasz o mnie bardzo, ale myślę, że działa to w dwie strony :ladybug3
dora1000
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 92
Rejestracja: 14 Wrz 2016, 13:18


Wróć do Suplementy Diety

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron