ZIOŁOLECZNICTWO

Dietetyk - Magdalena Kurzyp mgr farmacji. Doświadczenie i wiedzę na temat chorób skóry i wątroby oraz jak sposób odżywiania wpływa na ich przebieg zdobyła w ciągu ponad 30-to letniej pracy zawodowej. Pracowała w Zakładzie Farmacji Stosowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawna Akademia Medyczna), w Instytucie Leków w Warszawie, zajmując się rejestracją leków oraz w przemyśle farmaceutycznym.

ZIOŁOLECZNICTWO

Postprzez Dietetykmk » 22 Sty 2018, 11:41

Najczęściej leczenie chorób skóry kojarzymy z dermatologią, nie doceniając innych działów medycyny, które zwiększają skuteczność walki z łuszczycą i zdecydowanie podnoszą komfort życia pacjentów. Na temat kosmetologii już pisałam, natomiast teraz chcę zwrócić uwagę na ziołolecznictwo, czyli fitoterapię. Ziołolecznictwo zajmuje się wytwarzaniem preparatów uzyskiwanych z roślin i stosowaniem ich zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu chorób, często jako środki wspomagające. Gwałtowny rozwój medycyny w ostatnich latach spowodował pojawienie się na rynku wielu leków syntetycznych. Niestety bardzo często zdarza się, że produkty uważane za „rewelacje” pojawiają się nagle i równie szybko znikają. Główną przyczyną jest brak skuteczności lub pojawiające się efekty uboczne.
Natomiast skuteczność preparatów ziołowych jest dobrze potwierdzona wielowiekową tradycją, a także współczesnymi badaniami. Uważa się je za bezpieczniejsze dla zdrowia niż leki syntetyczne. Ponadto uzupełnianie leczenia preparatami ziołowymi pozwala na zmniejszenie dawki, a czasami nawet uniknięcie leków syntetycznych. Jest to niezwykle ważne przy chorobach przewlekłych, kiedy leczenie trwa latami. Ponieważ w łuszczycy detoksykacja odgrywa kluczową rolę, warto pamiętać o wyciągach roślinnych, które wspomagają pracę wątroby, poprawiają wytwarzanie i przepływ żółci, a także łagodzą stany zapalne skóry. W łuszczycy i ŁZS szczególne znaczenie mają: ostropest plamisty, mniszek lekarski oraz karczoch zwyczajny. W następnych felietonach przedstawię, dlaczego właśnie te rośliny są tak ważne.
Dietetykmk
Specjalista Biedronkowa
Specjalista Biedronkowa
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Lis 2017, 13:24

Re: ZIOŁOLECZNICTWO

Postprzez lawenda » 19 Gru 2019, 18:09

Pewne źródła podają, że kurkuma może być skuteczna w naturalnym leczeniu łuszczycy. Kurkumina, czyli substancja aktywna izolowana z kurkumy hamuje różnicowanie się komórek i tworzenie keratynocytów oraz ma działanie przeciwzapalne i ochronne na wątrobę. Badania na uniwersytecie w Kalifornii wykazały, że 90% badanych zauważyło poprawę stanu zdrowia. Najłatwiej zacząć stosować suplement diety z kurkumą. Ja wybrałam taki https://www.aptekaolmed.pl/product-pol-79918-Licur-Max-30-kapsulek.html i czekam na efekty pierwszego opakowania.
lawenda
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 Lis 2019, 16:01


Wróć do Dietetyk - Porady specjalisty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron