Kosmetologia a choroby skóry

Dietetyk - Magdalena Kurzyp mgr farmacji. Doświadczenie i wiedzę na temat chorób skóry i wątroby oraz jak sposób odżywiania wpływa na ich przebieg zdobyła w ciągu ponad 30-to letniej pracy zawodowej. Pracowała w Zakładzie Farmacji Stosowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawna Akademia Medyczna), w Instytucie Leków w Warszawie, zajmując się rejestracją leków oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Kosmetologia a choroby skóry

Postprzez Dietetykmk » 04 Gru 2017, 11:10

Kosmetologia czyli kosmetyka lekarska, to dział dermatologii, który zajmuje się pielęgnowaniem skóry, paznokci i włosów dotkniętych chorobą. W przypadku łuszczycy czy AZS korzystanie z tej dziedziny nauki ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia trwałych efektów leczenia. Jak podaje prof. Marcin Molski z UAM w publikacji Nowoczesna Kosmetologia, współczesne wyniki badań medycznych są jednoznaczne – aby efekt widoczny na skórze był trwały, konieczne jest holistyczne, czyli całościowe podejście do problemu.

Leczeniu łuszczycy musi towarzyszyć 5 elementów: detoksykacja, odpowiednia dieta, konieczne suplementy, aktywność fizyczna i dobrze dobrane kosmetyki. Stosowanie tylko jednego z tych elementów może dać doraźne efekty, ale nie rozwiąże codziennych problemów chorego. Dlatego, jeśli chcemy funkcjonować normalnie i ograniczyć do minimum stosowanie leków i zabiegów, to musimy w sposób trwały zmienić styl naszego życia.

Właściwe odżywianie, uzupełnione odpowiednimi suplementami musi zapewnić organizmowi wszystkie niezbędne składniki, takie jak pierwiastki śladowe, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe czy witaminy. Szczególnie ważny jest dobry dobór suplementów, aby mieć pewność, że ich składniki nie ulegną rozpadowi zanim dotrą do jelit, gdzie ulegają wchłonięciu. No i nie zapominajmy o ruchu, gdyż ma on ogromny wpływ na właściwy metabolizm i dzięki temu skutecznie wspomaga dietę. Pamiętajmy zatem, że na problemy skórne same kosmetyki to za mało!
Dietetykmk
Specjalista Biedronkowa
Specjalista Biedronkowa
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Lis 2017, 13:24

Wróć do Dietetyk - Porady specjalisty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron