Przyczyny łuszczycy według dra Pagano (cz. 2)

Dietetyk - Magdalena Kurzyp mgr farmacji. Doświadczenie i wiedzę na temat chorób skóry i wątroby oraz jak sposób odżywiania wpływa na ich przebieg zdobyła w ciągu ponad 30-to letniej pracy zawodowej. Pracowała w Zakładzie Farmacji Stosowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawna Akademia Medyczna), w Instytucie Leków w Warszawie, zajmując się rejestracją leków oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Przyczyny łuszczycy według dra Pagano (cz. 2)

Postprzez Dietetykmk » 31 Gru 2017, 17:02

Aby zrozumieć dlaczego w łuszczycy pojawiają się zmiany na skórze, musimy poszukać ich źródła wewnątrz organizmu. Według dra Pagano choroba zaczyna się w przewodzie pokarmowym. U osób chorych na łuszczycę fragmenty ścian jelita cienkiego są cieńsze niż normalnie i stają się porowate. W takim przypadku substancje toksyczne, które normalnie powinny zostać usunięte przez przewód pokarmowy, przeciekają przez ściany jelita i dostają się do krwiobiegu.
W zdrowym organizmie wątroba „filtruje” te toksyny. Jednak przy „przeciekającym” jelicie ich ilość jest na tyle duża, że wątroba sobie nie radzi. Organizm uruchamia więc awaryjny sposób ich usuwania – przez skórę, a wówczas ta droga, przez pory jest „za wąska”. W przypadku łuszczycy zaczyna powstawać znacznie więcej komórek niż w skórze zdrowej, proces przemian komórkowych naskórka gwałtownie przyspiesza i w efekcie dochodzi do nierównomiernego przerostu. Przechodzenie komórek z warstwy podstawnej naskórka do warstwy rogowej następuje w ciągu 4 dni, a nie jak u osób zdrowych w ciągu 28 dni. Na powierzchni zaczynają pojawiać się stany zapalne, wypiętrzenia, skóra staje się czerwona i pokryta łuskami.
Według dra Pagano leczenie łuszczycy powinno być oparte na dwóch elementach: na usunięciu nadmiaru nagromadzonych toksyn oraz zapobieganiu dalszemu wprowadzaniu substancji szkodliwych.
Jak to osiągnąć? Jeżeli wspomożemy pracę wątroby dobrze dobranym suplementem (np. Livenorm w kapsułkach) to ułatwimy eliminację toksyn, a dzięki odpowiedniej diecie eliminacyjnej unikniemy produktów zawierających szkodliwe substancje.
Dietetykmk
Specjalista Biedronkowa
Specjalista Biedronkowa
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Lis 2017, 13:24

Re: Przyczyny łuszczycy według dra Pagano (cz. 2)

Postprzez henia » 31 Gru 2017, 21:29

Znana jest mi teoria dr. Pagano. Powiem więcej, był czas kiedy byłam jej wielkim zwolennikiem - praktykowałam np. uszczelnianie jelit metodą http://polki.pl/zdrowie/medycyna-natura ... tykul.html

Moja ł. na tamten czas, jak była tak była hymmm....
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30


Wróć do Dietetyk - Porady specjalisty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron