Dieta, która pomaga w łuszczycy

Dietetyk - Magdalena Kurzyp mgr farmacji. Doświadczenie i wiedzę na temat chorób skóry i wątroby oraz jak sposób odżywiania wpływa na ich przebieg zdobyła w ciągu ponad 30-to letniej pracy zawodowej. Pracowała w Zakładzie Farmacji Stosowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawna Akademia Medyczna), w Instytucie Leków w Warszawie, zajmując się rejestracją leków oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Dieta, która pomaga w łuszczycy

Postprzez Dietetykmk » 26 Mar 2018, 11:23

Związek pomiędzy zdrowiem, a sposobem odżywiania się jest znany od wieków. Lekarze podkreślają, że zdrowa dieta pozwala uniknąć wielu schorzeń, a także przyczynia się do łagodniejszego ich przebiegu. Dlatego właśnie dietetyka jest nauką medyczną, choć czasami jest mylona z technologią żywności. Osoby chore są szczególnie wrażliwe na niedobór oraz nadmiar wielu składników odżywczych, dlatego też diety wspomagające leczenie przede wszystkim muszą zapewnić dostarczenie organizmowi wszystkich koniecznych składników we właściwych ilościach.
Współczesne badania potwierdzają, że łuszczyca jest chorobą dietozależną. Zła dieta jest jednym z czynników środowiskowych, które powodują pojawianie się zmian chorobowych na skórze. Pacjenci często lekceważą znaczenie diety, gdyż jej wpływ na przebieg choroby jest stopniowy i rozłożony w czasie. Jednak nieprawidłowe odżywianie pociąga za sobą cięższy przebieg łuszczycy.
Ale wpływ diety na przebieg samej łuszczycy to nie wszystko. Łuszczyca jest chorobą całego organizmu i bardzo często towarzyszy jej otyłość, podniesiony poziom cholesterolu, stłuszczenie wątroby, cukrzyca, nadciśnienie, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Crohna, czy wrzodziejące zapalenie jelit. Przebieg wszystkich tych schorzeń można złagodzić (a nawet ograniczyć stosowanie leków, które dodatkowo obciążają wątrobę!) przestrzegając właściwych zasad żywienia. Dlatego warto skontaktować się ze specjalistą, który pomoże nam dobrać odpowiednią dietę.
Dietetykmk
Specjalista Biedronkowa
Specjalista Biedronkowa
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Lis 2017, 13:24

Re: Dieta, która pomaga w łuszczycy

Postprzez henia » 02 Mar 2019, 00:17

Na Walentynki otrzymaliśmy w prezencie 2 tom przepisów autorstwa p. Magdy.
Teraz poleci on do wglądu do Szater, potem jest do dyspozycji społeczności. Pani Magdo dziękujemy :ladybug7
Załączniki
20190226_200950_HDR.jpg
20190226_201114_HDR.jpg
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 213
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30


Wróć do Dietetyk - Porady specjalisty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron