Witam!

Jeśli dopiero, co się zarejestrowałeś lub zarejestrowałaś na naszym forum, prosimy Cię przywitaj się z nami. Dziękujemy.

Witam!

Postprzez annabm » 03 Lip 2015, 09:48

Witam!
Mam na imię Anna lat 31, około 9-10 lat temu po anginie dostałam podobno łuszczycy ( początkowo na stopach i rękach, później punktowo na innych częściach ciała). Leczyłam ją maścią o zapachu siarki i maścią wykonywaną w aptece.
Po 2,3 miesiącach efekty były marne, koleżanka z pracy dała mi kryształki japońskie tzw. algi, w których wodę wymienia się codziennie a karmi rodzynkami.
W tej mojej desperacji codziennie wieczorem przemywałam chorobowo zmienione miejsca.
I tak po dobrych 5-6 miesiącach wszystkie krostki sobie gdzieś poszły na długo.
Aż do teraz. opisze jak to się tym razem stało:
na początku maja miałam anginę i stres, później na zadrapaniach po moim kotku pojawiły się krostki, następnie moje stopy zrobiły się straszni suche, po czym na kostkach pojawiły się krostki, a na wewnętrznej stronie rąk pojawiły się krostki i bardzo mi schodzi skóra z rąk i stóp.
Początkowo piłam wapno, smarowałam się wit. A, i hydrokortyzonem myśląc, że to egzema, następnie rozpoczęłam przyjmowanie wit. A z cynkiem.
Kupiłam sobie moje cudowne algi. Cały czas nie przyjmowałam do wiadomości, że Pani Ł wróciła, wręcz głośno mówiłam, że dermatolog nie miała racji bo to niemożliwe, że po takim czasie może wrócić ta choroba.
Ale poszłam do lekarza pierwszego kontaktu i ona powiedziała, że wygląda jej to na łuszczycę krostkową i dała mi skierowanie do poradni.
Wizytę mam dopiero 14.07.
ale chciałbym rozpocząć walkę. Na pewno nie zrezygnuje z alg ( wierze w ich moc), troszkę smaruję się maścią z wit. A, ale raczej słaby efekt. Przedwczoraj jedną krostkę posmarowałam tormentiolem i wydawało mi się, że jakby stała się bledsza, eksperymentu nie powtórzyłam.
Dokonałam kolejnego eksperymentu zrobiłam kąpiel z dodatkiem olejku z migdałów słodkich, i posmarowałam się nim. rano moja skóra ( ta chora) bardzo miła a plamki jakby zmieniły swoją barwę, dodam, że te suche miejsca, które niestety czasami drapię zrobiły się naprawdę inne lepsze w dotyku , ale teraz znów schodzi skóra. czy w ciągu dnia mogę się smarować kremem oliwkowym firmy ziaji?
i co ważne nie chcę sterydów ( chciałabym za chwilkę zajść w ciążę a może ma to jakiś wpływ)
Kochani chciałabym porady i opinie na temat leczenia naturalnego typu: opalanie, kąpiel z soli z morza martwego, algi, olejki, diety ( np. przeczytałam, że jedzenie kapusty wpływa korzystnie :wink: , może coś w tym jest !!!).
Pomożecie??
pozdrawiam
annabm
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 Lip 2015, 09:04

Re: Witam!

Postprzez Szater » 03 Lip 2015, 15:30

Witaj forum to olbrzymia księga,pełna wszelakich rad i porad.Wszystko już własciwie od lat powtarzamy wiec nie pozostaje ci nic innego jak czytac,czytać,czytac...jak bedziesz miała jakies pytania,konkretne chetnie podpowiem :gwiazdka6 tak ze jeszcze raz witam na forum i życzę przyjemnej lektury :kwiatek8
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Witam!

Postprzez BT37 » 04 Lip 2015, 09:10

Witaj Aniu :ladybug7 Jest mi niezmiernie miło Cię powitać w Biedronkowie.
Pamiętaj, że krem z witaminą a to dermokosmetyk i z założenia on nie leczy tylko wspomaga stan skóry. Podobnie jak wszystkie inne rzeczy, które wymieniłaś. Kremem oliwkowym zawsze możesz się smarować. Spróbuj zorientować się czy Twoja łuszczyca lubi słońce, jeżeli tak to eksponuj się na słoneczko i zaleczaj skórę. Jeżeli jednak będą występowały jakieś podrażnienia to wtedy słonko niekoniecznie. Żeby skóra Cię tak nie swędziała zażywaj wapno lub coś przeciwalergicznego. W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji :gwiazdka9
Jeszcze raz witam Cię serdecznie w naszych progach :ladybug7
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19


Wróć do Przywitaj się z nami

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron