Prosze o pomoc

Jeśli dopiero, co się zarejestrowałeś lub zarejestrowałaś na naszym forum, prosimy Cię przywitaj się z nami. Dziękujemy.

Prosze o pomoc

Postprzez krzysztoffizjo » 21 Paź 2015, 23:44

Witam Wszystkich!
Mam na imię Krzysztof i jestem zawodowo działającym fizjoterapeutą od ponad 8 lat.
Pracowałem m.in na oddziałach rehabilitacji ambulatoryjnej, dziennej dla dzieci, Domach Pomocy Spolecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej i nadal działam w stow. Olimpady Specjalne - Polska.
Od 3 lat prowadzę swój prywatny gabinet (nie będe się już rozpisywywał jaki jest zakres usług bo nikt tego nie będzie chciał czytać:))

Więc - do sedna - chcę rozszerzyć opcje dla pacjentów takich jak Wy i chcę to zrobić jak najlepiej - dlatego będe wdzięczny za Wasze opinie i rady....
Światłoterapią interesuje się od dłuższego czasu - prowadzę nawet badania nad działaniem i skutecznością różnych form tego rodzaju terapii.

Chciałbym otworzyć specjalistyczną jednostkę leczniczą łuszczycy i bielactawa (i kilku innych schorzeń)
Co do leczenia metod chciałbym wykorzystać metody: SUP, PUVA wspomagane UVA1, UVB broad band i narrow band. Świetlówki będą miały moc od 36 do 100w.
Chcę wykonać 2-3 lampy o bliskich zakresach dł. fali by móc dobrać odpowiednie światło i moc do konkretnego pacjenta.
Co sądzicie?
Dodam iż wiele czasu zajęło mi zgłębianie tematu leczenia światłem UV i laseroterapii... Mógłbym nawet stwierdzić że jest to moja zawodowa pasja :) Aczkolwiek zdaje sobie sprawe że przy Waszym doświadczeniu nawet nie zasługuje na określenie "laika" w temacie.
W razie pytań i sugestii proszę piszcie tutaj, jeśli ktoś by zechciał obszerniej zarysować mi swój punkt widzenia to śmiało dzwońcie: 662 362 554

Pozdrawiam i dzięki z góry za porady i wskazówki!
krzysztoffizjo
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Paź 2015, 23:33

Re: Prosze o pomoc

Postprzez Szater » 23 Paź 2015, 09:21

ciekawie brzmi...leczenie swiatłem jak każda inna metoda u jednych działa ,u innych nie a jeszcze u innych pogarsza sprawe...PUVA to bardzo stara metoda i raczej już sie unika jej stosowania,chyba że w szczególnych przypadkach,leki które nalezy brac podczas stosowania tej metody naswietlania bardzo,ae to bardzo niszczą watrobe i trzustke.

Myslę że same checi nie wystarczą,trzeba pomimo wszystko skorzystac z pomocy fachowców,literatury czy kursów....pewna kolezanka tez kiedys poszła w tym kierunku i....narobiła problemów zdrowotnych swoim pacjentom....druga sprawa to...koszta ,trzeba dobrze skalkulowac co bedzie sie tobie opłacała a i co pacjentom...my nie chorujemy miesiac,dwa czy rok ale lata...korzystanie z kuracji lampami jest kosztowne,gdy robi sie to prywatnie...a na fundusz z kolei jest ograniczona ilosc lamp i trzeba miec podpisaną umowę z NFZ aby móc zrealizowac.Ludzi chorzy na łuszczyce to nie są majetni ludzie ,leczenie,kosmetyka naszego ciała pochłania jednak spore kwoty....idea fajna ale tak jak pisze....nie wiem czy uda ci sie tak to skalkulowac aby tobie sie opłacało a ludzi było stac.Pozdrawiam :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Prosze o pomoc

Postprzez krzysztoffizjo » 24 Paź 2015, 21:06

Na studiach miałem trochę o fototerapii, teraz przeglądam literature i konsultuje z terapeutami co prowadzą takie gabinety. Dochodze do wniosku że będzie to 1 ścianka z 10 lampami UVB 311nm 100W - spertrum 311nm daje najlepsze efekty i jest praktycznie nieszkodliwa. Co o tym sądzicie?
krzysztoffizjo
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Paź 2015, 23:33


Wróć do Przywitaj się z nami

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron