moja biedronka

Re: moja biedronka

Postprzez Szater » 13 Sty 2014, 14:23

Lenka juz odpisałam,wysle ci krem,popytam o ten co podajesz konkretnie.Spokojnie podchodz do wszelkich porad,to twoje dziecko i sama je najlepiej znasz,wiem ze jako matka robisz wszystko aby pomóc małej w osiągnieciu zdrowia a niektóre podpowiedzi ,jak sie okazuje niekoniecznie pomagaja,dorosły to dorosly a dziecko to inszy organizm.jedyna diagnoza to diagnoza lekarska i jej sie trzymaj.Powodzenia i w tej i w tych innych sprawach także :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: moja biedronka

Postprzez Lenka » 13 Sty 2014, 18:28

"Odstawienie glutenu nic nie kosztuje - nie pisz bajek o kasie."

więc będę złośliwa i ci napiszę długą bajkę o kasie podsumowanie dzisiejszych zakupów, skoro odstawienie glutenu nic nie kosztuje, muszę zamienić mąkę pszenną, kukurydzianą, ryżową na inne zwykła mąka kosztuje ok 1,95, żytnia, którą może 6,59, mąka z amarantusa, kasza jaglana, olej kokosowy, korob, tapioka, maniok, suszone owoce: żurawina, morele, mąka migdałowa, ksylitol lub stevia, quinoa, avocado - podstawa dla wielu jej dań, spirulina, popatrz na ceny wymieniać dalej, popatrz na przepisy

mam koleżankę, co ma dzieci z autyzmem na tej diecie, wiesz mi są to spore koszty, popatrz na ceny w sklepie normalnych produktów a popatrz na ceny zamienników bezglutenowych, jest różnica, same makarony i w sklepie internetowym jest taniej niż stacjonarnym
http://www.balviten.com/sklep,kategorie ... arony.html

może odstawienie samego glutenu jest tanie, jak możesz ryż i kukurydzę,
Awatar użytkownika
Lenka
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 69
Rejestracja: 05 Gru 2011, 12:02

Re: moja biedronka

Postprzez Szater » 13 Sty 2014, 20:06

Lenka ,Amazonka pewnie zle sie wyraził,taką mam nadzieje :? my którzy cie znamy dłużej wiemy że robisz wiele dla swoich dzieci,ze jestes dzielna wojowniczka....kazda zmiana sposobu odzywiania kosztuje i nikt mi nie powie ze jest inaczej,szczególnie trudno jest jak jest wiecej przeciwwskazan,spokojnie kochanie,bedzie dobrze,sciskam....masz tyle w tej chwili problemów,nie bierz do serca sobie wszystkiego co ludzie pisza :*





poprawiłam literówke bo...ortogafol brzydki wyszedłbył bez tego "r" :kwiatek8
Ostatnio edytowany przez Szater, 15 Sty 2014, 09:46, edytowano w sumie 1 raz
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: moja biedronka

Postprzez Amazonka » 13 Sty 2014, 22:35

Basiu, stanu zapalnego pochodzenia Ł wazeliną nie usuniesz. Sterydami tak. Stąd moje podejrzenia.
Stan zapalny z opalenią i Ł to co innego.
Lenko, dlaczego jesteś negatywnie ustawiona do ziół Bonifraterskich. Bonifratrzy ci powiedzą jakie są przeciwwskazania u dzieci. Nie musisz się opierać na plotkach laików.
W leczeniu brzucha Bonifratrzy to eksperci.
Jest jeszcze coś takiego jak maść propolisowa na łuszczycę. To sprzedaja Bonifratrzy i apteki- bez recepty. To naturalny produkt.
Na brzuch stosuje się propolis w kroplach, wewnętrzny.
Co do glutenu - sam jestem na tej diecie. W moim przypadku to oszczędności. Dalej to wszystko zależy co się robi do jedenia, jaki asortyment.
Leczenie łuszczycy u dziecka to inna bajka. W klinice dermatologicznej w Warszawie jest specjalna poradnia dla dzieci.
Nie mam pojęcia jak dzieci reagują na maści.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: moja biedronka

Postprzez basia46 » 13 Sty 2014, 22:48

Basiu, stanu zapalnego pochodzenia Ł wazeliną nie usuniesz. Sterydami tak. Stąd moje podejrzenia.
Stan zapalny z opalenią i Ł to co innego.

Wazelina jako jedyna działa u mnie przy silnym zapaleniu skóry sama bez dodatków
więc ja nie mam takich podejrzen :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: moja biedronka

Postprzez basia46 » 13 Sty 2014, 22:48

................................
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: moja biedronka

Postprzez Amazonka » 14 Sty 2014, 13:24

Ciężkie stany zapalne - stosuje się kąpiele w szałwii i w krochmalu - 2 razy dziennie.
Wazelin - koniecznie uwodniona - zapobiega utracie wody przez skórę.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: moja biedronka

Postprzez basia46 » 15 Sty 2014, 07:59

Wazelin - koniecznie uwodniona - zapobiega utracie wody przez skórę.

i otóż to Krzysiu nie potrzeba mocznikowych czy nadmiernego nawilżania tłustościami
wystarczy czasami sama wazelinka bez dodatków jakichkolwiek :)
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: moja biedronka

Postprzez Szater » 15 Sty 2014, 09:50

Amazonka napisał(a):Ciężkie stany zapalne - stosuje się kąpiele w szałwii i w krochmalu - 2 razy dziennie.
Wazelin - koniecznie uwodniona - zapobiega utracie wody przez skórę.


wiesz Krzys z tym krochmalem to do konca nie jest tak dobrze,ja dzieciaki kapałam ale teraz to nawet sama zle reaguje...moze ta mąka już nie taka co dawniej :?

PS
Krzys czy jest mozliwosc załatwienia tego miodu co ostatnio mi wysyłałes?badz tak dobry i sie zorientuj...ten ze spadzi iglastej :*
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: moja biedronka

Postprzez Szater » 29 Sty 2014, 09:07

Witaj Lenka..wiem że paczka dotarła ,niesmiało zapytam czy którys z tych dwóch MELKFETTÓW co ci wysłałam małej podpasował?miłoby było wiedziec....pozdrawiam :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron