Moja historia

Re: Moja historia

Postprzez Derrax » 05 Sty 2013, 15:14

PRODERMINA:

Forma leku: maść 5%; maść 10%; maść 20 %.
Zawartość: substancje czynne - prodermina (dziegieć), tlenek cynku, kwas salicylowy.

sam nie jestem zwolennikiem olejów ze względu na mocne natłuszczanie samych włosów.
Jakiego stężenia maści Ty używasz ?

Zapomniałem napisać, moja mama jest stomatologiem przez co wystarczy, że poproszę a receptę na dany lek bez czekania w kolejkach otrzymam :)
z tego co widzę prodermina jest również na receptę.
Derrax
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 43
Rejestracja: 04 Sty 2013, 11:16

Re: Moja historia

Postprzez Gosiaczek68 » 05 Sty 2013, 15:18

Obecnie prodermina 20% forma maści, był olej ale jak wspomniałam u mnie to juz nie koniecznie.
Prodermina dobrze też działa na skórę, mam zmiany na nogach, i tez tym się leczę.

co by nie poprzekrecac składu;
http://i48.tinypic.com/vhwz5z.jpg
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Moja historia

Postprzez Derrax » 05 Sty 2013, 15:23

u mnie na szczęście łuska już nie występuje więc olejów unikam jak mogę. Jak już się łuszczy to bardziej przypomina to wysuszony naskórek niż zrogowaciałą łuskę. Myślę, że mogę z tym spróbować z stężeniem 10% 2 razy dziennie a w między czasie dalej będę się smarować GLICEĄ do rąk, właśnie mi się w aucie lekko schłodziła bo zapomniałem zabrać po podróży, i nie powiem, ale taki chłodny kremik daje boskie odczucie kojenia :D
Derrax
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 43
Rejestracja: 04 Sty 2013, 11:16

Re: Moja historia

Postprzez Gosiaczek68 » 05 Sty 2013, 15:26

Wyzej podałam skan recepty, można to zrobić z innym stęzeniem.
Nadmienie ze wszystko bardzo wysusza skórę , dlatego należy a nawet trzeba mocna nawilzac i natłuszczać. Dlatego, ze stale nawilżasz twoja skóra jest w dobrej kondycji i brak łuski, przez co jest dobrze przygotowana na przyjecie maści. :D
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Moja historia

Postprzez Derrax » 05 Sty 2013, 16:24

czyli jest to maść robiona? patrząc na dane 5,10,20% zrozumiałem, że sprzedawane gotowe tubki są. To wysuszanie trochę mnie martwi, ale zobaczymy:) nie wszystko na raz, każdą rzecz trzeba przetestować i wybrać coś dla siebie:) raz zastosowałem ELOSONE, tak jak pisałem, pierwsze wrażenie straszne, na chwilę obecną wygląda jakby zmiany się cofały w błyskawicznym tempie:) Jeśli rzeczywiście użycie tej maści raz na dłuższy okres czasu będzie przynosiło tak zadowalające efekty to mimo iż to steryd,ale z większą ostrożnością można chyba podchodzić do tematu. Oczywiście głównym oparciem pozostaną nawilżacze i natłuszczacze:)

Wcześniej ktoś napomniał o COCOIS, pytałem o tą maść dawno temu w aptece, i tak jak parę osób się wypowiadało: na hurtowniach brak. Nie wiem jak aktualnie.

Jak stosujesz proderminę wraz z innymi maściami/kremami? o jakiej porze ją nakładasz i po jakim czasie nakładasz inne specyfiki by uniknąć wspomnianego wysuszenia ?
Derrax
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 43
Rejestracja: 04 Sty 2013, 11:16

Re: Moja historia

Postprzez Derrax » 05 Sty 2013, 16:33

a i kolejne pytanie:
jak leczyć paznokcie?
pojawia się i znika jak się jej podoba.
deformuje się płytka paznokcia,paznokieć odchodzi od gniazda,rozwarstwia się, od spodu nachodzi białe zgrubienie.
Co z tym zrobić?
Derrax
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 43
Rejestracja: 04 Sty 2013, 11:16

Re: Moja historia

Postprzez Gosiaczek68 » 05 Sty 2013, 17:40

Cocoisu w aptekach w dalszym ciągu brak.
Prodermina jest lekiem na recepte, jest to lek robiony, gotowych równiez brak. Obecnie na rynku, oprócz cocoisu, którego nie ma, gotowców na bazie dziegci nie ma.

Ja smaruje raz dziennie na ile się da czyli czasmai 2 godz a czasmi cały dzień, w zależności jak mi czas pozwala. Natłuszczanie bezpośrednio po zmyciu, nawilzanie w miedzy czasie. W parktyce to wygląda mnie wiecej, że po zmyciu proderminy natłuszczam skórę i to na tyle, czasmi przed praca jeszcze nawilżam.

Derrax napisał(a):jak leczyć paznokcie?pojawia się i znika jak się jej podoba.

Dokładnie to tak wygląda łuszczyca pojawia się i znika zyje własnym życiem i jak sobie chce, w tym temacie nic nie robię.

Derrax napisał(a):na chwilę obecną wygląda jakby zmiany się cofały w błyskawicznym tempie:)

To tempo przy sterydach jest zadziwiające i jeszcze bardziej zadziwiajacy powrót łuszczycy. Przy długim stosowaniu sterydów, później one działaja jak dermokosmetyk tyle ze przynosza wiecej szkody niz krem. :D
Ostatnio edytowany przez Gosiaczek68, 06 Sty 2013, 00:47, edytowano w sumie 1 raz
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Moja historia

Postprzez Derrax » 05 Sty 2013, 18:59

sterydy jak już pisałem, ostrożnie i okazyjnie, jak już będzie taka konieczność:) podstawa to kremiki. puki co jestem zadowolony z tego co widzę, a raczej czego nie widzę :)
Derrax
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 43
Rejestracja: 04 Sty 2013, 11:16

Re: Moja historia

Postprzez henia » 06 Sty 2013, 13:54

Derrax napisał(a):[...]podstawa to kremiki[...]

Cieszy Twoje zadowolenie ale... kremiki to kosmetyki, ich główna rola to wspomaganie leczenia zasadniczego. Choc rownież zdarza się i tak, ze przy świeżych zmiana, nie głębokich, udaje się tylko dermokosmetykami zaleczy je. U mnie to zasada nie obowiązuje, tak jak i u Gosi. Kremiki na pozbycie się łuski, do nawilżania, natłuszczania ok. Do leczenia - maści :)

Co do gliceryny, fakt pomocna jest. Ale też proponuję spojrzeć życzliwym okiem na Mediderm http://www.forum.biedronkowo.info/viewt ... f=90&t=644 Nie dość że tani, to naprawdę warty jest uwagi wszystkich z problemami skóry. Polecam :gwiazdka9
henia
 

Re: Moja historia

Postprzez Gosiaczek68 » 06 Sty 2013, 14:33

Derrax napisał(a):sterydy jak już pisałem, ostrożnie i okazyjnie, jak już będzie taka konieczność:) podstawa to kremiki. puki co jestem zadowolony z tego co widzę, a raczej czego nie widzę :)


Nie podwazam twojego zdania co do stosowania sterydów, jeżeli widzisz taką potrzebe ich stosowania, to tylko przypominam o bardzo ostroznym podejściu do nich. Fakt u mnie same kremiki niestety nie działają na ł, ale bardzo dobrze działają na kondycje skóry, czyli na to że łuski na zmianach nie ma, że skóra jest elastyczna, przyjemna w dotyku, nie ma suchości skóry. Zadaniem maści jest wyeliminowanie zmian, czyli ich zaleczenie, podstawa podczas lecznia jest stosowanie dermokosmetyków nawilżających jak i natłuszczających.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron