Moja przyjaciółka

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez vitaminka » 29 Sty 2013, 18:28

agata napisał(a): Na razie wszelkie moje działania (kąpiele, odkwaszanie, codzienne smarowanie, suplementy), są na razie bezskuteczne

Witaj Agatko, ciekawi mnie czy próbowałas już tych kąpieli w chlotku magnezu. Moja skóra na te kąpiele reaguje natychmiast, tzn. zmiany bledną a po kilku dniach tak wyglądają jakby się kurczyły.

agata napisał(a):Jeśli chodzi o lampy tao dopiero za miesiąc, gdyż Pani w rejestracji (chyba pielęgniarka), ma za dużo pracy i nie może sobie pozwolić, aby naświetlać 3 osoby katastrofa.

Byłaś u lekarza prywatnie czy na ubezpieczalnię?
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez agata » 29 Sty 2013, 21:09

Witaj Antonia :gwiazdka9

Byłam u lekarza w ramach ubezpieczenia, trudno jest znaleźć dobrego lekarza w Gdańsku.
Może jakaś Biedronka może mi polecić dermatologa z Trójmiasta?

Nie stosowałam kąpieli w chlorku magnezu, nie mam doświadczenia w zamawianiu na allegro, a zdaje się tylko tam można zakupić, pytałam w aptece to Pani zrobiła :wielkie oczy" :gwiazdka7
Ale nie ukrywam, że jestem ciekawa efektów.

Agata
agata
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 31
Rejestracja: 09 Sty 2013, 12:43

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez henia » 29 Sty 2013, 21:39

agata napisał(a):Heniu, po wczorajszej wizycie, jestem bardzo rozczarowana. Lekarka obniżyła stężenie cygnoliny i powiedziała, że nie należy z niej na razie rezygnować, dopisała maść z ichtiolem. Jeśli chodzi o lampy tao dopiero za miesiąc, gdyż Pani w rejestracji (chyba pielęgniarka), ma za dużo pracy i nie może sobie pozwolić, aby naświetlać 3 osoby :( katastrofa. Moje plamki na nogach zlewają się w plamy i za chwile całe moje podudzia to będzie ONA. Zapytałam o szpital, na co lekarka, że najpierw lampy potem szpital. Na razie wszelkie moje działania (kąpiele, odkwaszanie, codzienne smarowanie, suplementy), są na razie bezskuteczne :(

Pozdrawiam
Agata

Prawdę powiedziawszy spodziewałam się lepszych wieści - początek roku> kasa medyków powinna być jeszcze pełna. Nie dziwię się Twojemu rozczarowaniu.
Napisze tu rzecz nieprzyzwoitą w moim odbiorze ale to nasza rzeczywistość: idziesz na prywatną wizytę do ordynatora oddziału dermatologicznego, i w zasadzie masz miejsce w szpitalu :ladybug9

Na razie wszelkie moje działania (kąpiele, odkwaszanie, codzienne smarowanie, suplementy), są na razie bezskuteczne :(

Aguniu wszelkie metody naturalne jak je tu zwykliśmy nazywać, nie działają na zasadzie czarodziejskiej różdżki; mam nadzieję, że to wzięłaś pod uwagę. Daj im czas, tak ze 3 miechy, please :buzka

Na PW dam ci namiary na dziewczynę z innego forum, z Trojmiasta. Myślę, ze może być Ci pomocna. Przepraszam za PW ale nie wiem w sensie nie jestem pewna, czy życzyłaby sobie być tu. Pozdrawiam :ladybug3
henia
 

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez basia46 » 29 Sty 2013, 21:47

A stosujesz kąpiele sól zwykła i oleje np z pestek winogron też dobrze działa
skórę możesz smarować octem jabłkowym jak szczypie pół na pól z wodą się rozrabia
popróbuj coś zawsze zadziała
przynajmniej nie będzie pogorszenia
pytałam w aptece to Pani zrobiła :wielkie oczy"
Ale nie ukrywam, że jestem ciekawa efektów.

wcale się temu nie dziwie :D :D
czytałaś linki załączone do tematu :D :D
opisujemy efekty na Moja łuszczyca na bieżąco :) :)
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez vitaminka » 29 Sty 2013, 22:11

Agatko, musisz wiedzieć, że chlorek magnezu to nie lek na łuszczycę ale taka dawka wchłonięta w kąpieli przez skórę bardzo uspakaja i wycisza organizm a co za tym idzie, powstrzymuje wysyp i powiększanie się zmian. śmiem twierdzić nawet, że zmiany się cofają. Tak to zaobserwowałam u siebie, tak też odczuła Basieńka. Trudno mi powiedzieć w jakim stopniu to działa na innych, bo jak do tej pory nie mam od nikogo żadnych sygnałów, ale jak dla mnie to jest rewelacja. Ja kupiłam sobie w sklepie ogrodniczym gdzie jest polecany do lepszego rozwoju roślin. Kąpie się w tym 3 x tygodniowo, jak mam czas to częściej. Basieńka podała Ci linka gdzie możesz prześledzić nasze doświadczenia z chlorkiem magnezu.
A to wygląda tak:
018.JPG
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez agata » 30 Sty 2013, 10:02

Dziękuje dziewczyny :buzka

Basiu dotychczas stosowałam tylko sól do kąpieli, ale z chęcią spróbuje z dodatkiem oleju z pestek z winogron. A ten ocet jabłkowy to jakie ma mieć działanie?

Antonia ten chlorek magnezu na allegro kosztuje 350zł 25kg, szukałam oczywiście takiego farmakologicznego, czy może to być ten chlorek - roztapiacz lodu? :) Sprawdzę jeszcze w sklepie ogrodniczym.

Heniu - dziękuje :* mi brakuje słów jeśli chodzi o lekarzy, pani doktor poświecą pacjentowi 2-5 min. maksymalnie, mnie nie stać na prywatne wizyty, do wszystkich lekarzy, oczywiście kiedy sytuacja zmusza, nie mamy wyjścia.

Z życzeniami miłego dnia
Agata
agata
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 31
Rejestracja: 09 Sty 2013, 12:43

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez basia46 » 30 Sty 2013, 12:26

Dermatolodzy utrzymują, że ma właściwości przeciwalergiczne. Nie rozcieńczony, stosowany bezpośrednio na skórę, leczy dolegliwości skórne. Używany do płukania włosów zapobiega ich wypadaniu. Płukanie włosów w słabym roztworze octu pozwala dokładnie usunąć resztki piany i mydła i zapobiega przetłuszczaniu się włosów sprawiając, że długo pozostają one świeże, pachnące i z połyskiem.

http://www.doz.pl/czytelnia/a1411-Ocet_ ... _nie_tylko.
poczytaj warto
Ocet jabłkowy zawiera także witaminę E, uważaną za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, neutralizujących szkodliwe działania wolnych rodników, które mogą być przyczyną przedwczesnego starzenia się, zaburzeń systemu immunologicznego, chorób sercowo-naczyniowych, zaćmy i chorób onkologicznych.

ocet ma bardzo dużo zastosowań tak zewnętrznie jak i wewnętrznie trudno je wymienić wszystkie
najlepiej zrobić samemu wtedy mamy czysty bez konserwantów
przepisy w necie
Stosowałam kuracje octową nie dokończyłam jej jednak
w okolicy wykupiłam zapasy a nowych nie widzę :lol: :lol:
a jakoś ciężko się zebrać do zrobienia własnych
nie powiem bo dobrze działał :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez vitaminka » 30 Sty 2013, 20:03

agata napisał(a):Antonia ten chlorek magnezu na allegro kosztuje 350zł 25kg, szukałam oczywiście takiego farmakologicznego, czy może to być ten chlorek - roztapiacz lodu? Sprawdzę jeszcze w sklepie ogrodniczym.


Jak tylko ludzie odkryli, że chlorek magnezu posiada właściwości lecznicze, tak od razu wyśrubowali ceny do horrendalnych
rozmiarów. Tak, tu chodzi o ten zwykły lodołamacz. Jest sprowadzany z Izraela, czysty, bez żadnych domieszek, wydobywany z morza Martwego.Ja mam ze sklepu ogrodniczego, jest czyściutki i bezpieczny. Za worek 25 kg zapłaciłam 99 kr. czyli 48zł. Ale wiadomo, najwięcej można zarobić na nieszczęściu ludzkim, stąd te ceny na allegro. W sklepach ogrodniczych to ten sam chlorek magnezu, popytaj, może jeszcze gdzieś znajdziesz.
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez agata » 03 Lut 2013, 12:32

Witam,

Próbuję szukać nowego lekarza, do którego pójdę prywatnie i wtedy może uda mi się szybciej skorzystać z naświetlań. Basiu serdecznie dziękuję, kąpiel solna z dodatkiem oliwy z pestek winogron jest rewelacyjna :buzka , kupiłam również ocet jabłkowy, spróbuję wewnętrznie i zewnętrznie a co tam :D
Antonia, poprosiłam córkę o zamówienie na allegro "lodołamacza" ten niefarmakologiczny jest tańszy :D , muszę sie jednak spieszyć, bo za oknami wiosna :kwiatek3
Wydaje mi się (możne to nie być ocena obiektywna), że jest troszkę lepiej, tak jakby moja przyjaciółka, zrobiła sie lekko blada i delikatnie spłaszczona.

Miłej niedzieli
Agata
agata
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 31
Rejestracja: 09 Sty 2013, 12:43

Re: Moja przyjaciółka

Postprzez vitaminka » 03 Lut 2013, 13:55

agata napisał(a): poprosiłam córkę o zamówienie na allegro "lodołamacza" ten niefarmakologiczny jest tańszy


Jeśli chodzi o kąpiele, to jest on o wiele lepszy od farmakologicznego, nie jest oczyszczony z wielu innych, cennych minerałów wydobytych z morza Martwego a więc dla nas idealny :banan0
Aguniu, proszę, opisuj tutaj swoje spostrzeżenia i samopoczucie po kąpielach.
Miłego dnia :buzka
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron