Leczenie proderminą

Re: Leczenie proderminą

Postprzez Viximenne » 10 Mar 2013, 22:39

A propos masła kakaowego dorzucam od siebie:
http://www.naturalne-piekno.pl/ - tu można kupić "czyste" masło kakaowe bez dodatków i wszelkie inne naturalne środku do domowych kosmetyków. W aptekach masło kakaowe też można spotkać w naturalnej postaci, bo jest składnikiem czopków ;)
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Leczenie proderminą

Postprzez henia » 11 Mar 2013, 00:06

BEATA napisał(a):A no tak nawet taki olej mam z pestek winogron zmywam nim proderminę :gwiazdka6
Ja niby nie mam długich włosów bo za ramiona ale nie ryzykowałam ich myć w oleju i soli bo nie wiem jak by póżniej wyglądały czy by nie były tłuste nawet jeśli bym je umyła szamponem i z rezczysaniem ciekawe czy by nie był problem ogólnie mam poniszczone włosy od rozjaściania i nie lubię myć głowy bo mam problem z rozczesaniem.
Te włosy mi się nie moczą tylko ta woda paruję i dlatego mi się chyba przetłuszczają. Dlatego nie bardzo lubię robić sobie tych kąpieli bo mam tłuste włosy nie wiem czy dlatego że woda paruję to mi się przetłuszczają.
Już minął miesiąc od kąd smaruję się proderminą na eurycynie i powiem Wam że widać rezultaty jest super, widać jak zmiany mi się goją kurcze oby nowe mi nie wyszły to by było zajefajnie :banan0

Myślę, że cały ambaras w nie najrozsądniejszej pielęgnacji tej Twojej czuprynki - zniszczyłaś strukturę włosa, i teraz trzeba trochę nad nią popracować. Wiosna idzie, to piękna pokrzywa się pokaże, i skrzyp :banan0 Ale zanim ta wiosna do nas dotrze, może daj trochę tych minerałów w suplementach?

Gratuluje oczywiście systematyczności :brawo Fajnie się czyta takie wieści :buzka
henia
 

Re: Leczenie proderminą

Postprzez basia46 » 12 Mar 2013, 14:29

Ja niby nie mam długich włosów bo za ramiona ale nie ryzykowałam ich myć w oleju i soli bo nie wiem jak by póżniej wyglądały czy by nie były tłuste nawet jeśli bym je umyła szamponem i z rezczysaniem ciekawe czy by nie był problem ogólnie mam poniszczone włosy od rozjaśniania i nie lubię myć głowy bo mam problem z rozczesaniem.

Zawsze myje włosy w tym czego akurat używam do kąpieli
czy to olej czy kminek czy chlorek zmiany na głowie goją się same niczym nie smaruje.................. może dlatego
owszem też mi się włosy przetłuszczają nawet jak nie robię zdrowotnych kąpieli :D
wolę je jednak umyć co dzień niż maziać różnościami
a na osłabione i trudne do rozczesania robię maseczkę z żółtka i olejku rycynowego włosy są ładniejsze i lepiej się rozczesują nawet bez odżywki
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Leczenie proderminą

Postprzez BEATA » 13 Mar 2013, 00:37

Heniu a jakie suplementy bym mogła brać?? np. skrzypowita lub belissa?? a potem jak będzie wiosna to co się robi z tą pokrzywą i skrzypem?? muszę chyba sobie poszukać w innej aptece tego ostopestu i zacząć jeść bo tu do tej pory mi nie zamówiły, tego siemnie lniane też jeszcze nie kupiłam bo nigdzie go nie widziałam ale może pójdę do innej apteki to mi zamówią bo chyba można je kupić w aptece?? to od razu bym zamówiła ostopest i te siemnie lniane na razie piję tylko wodę z cytryną i biorę beta karoten.

No tak Basieńko ja też bym wolała myć głowę w tym czym się kąpie i żeby same się leczyły zmiany może w sumie i masz rację ja nigdy nie zamaczałam głowy w tym czym się kąpała nawet jak brałam kąpiel w słomie z owsu lub soli i oleju bo tylko takie sobie robię innych nigdy nie robiłam w żadnym kminku nawet nie umiałabym ich zrobić.

A teraz parę słów do Beatki dziś dotarła mi przesyłka od Ciebie strasznie zdziwinona byłam i szczęśliwa bo nie spodziewałam się takiej niespodzianki :banan0 Dziękuję Ci bardzo :kwiatek2 BARDZO MIŁO mi się zrobiło że pamiętasz o mnie obdarowując mnie :gwiazdka9 akurat mało mi zostało tych małych próbek bo ciągle używam ich w pracy bo są poręczne a wiecie jak to jest na produkcji nawet nie ma gdzie czego kolwiek włożyć jedna mała kieszeń w spodniach a do szatni za daleko latać a po za tym to nie było by możliwości wyjść, jak zacznę je stosować to wszystko opiszę, a powiedz mi czy ta czarna maść to jest prodermina?? ta na eurycynie??

W ogóle Dziewczyny Wam dziękuję za tak dobre serce za taką ogromną pomoc rady i w ogóle cieszę się że znalazłam to forum dużo tu się uczę :kwiatek5
BEATA
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 86
Rejestracja: 03 Cze 2012, 22:36

Re: Leczenie proderminą

Postprzez basia46 » 13 Mar 2013, 07:36

nigdy nie robiłam w żadnym kminku nawet nie umiałabym ich zrobić.
nic w tym trudnego przygotowujesz wywar i wlewasz do wanny :D :D
No tak Basieńko ja też bym wolała myć głowę w tym czym się kąpie i żeby same się leczyły zmiany może w sumie i masz rację ja nigdy nie zamaczałam głowy w tym czym się kąpała nawet jak brałam kąpiel w słomie z owsu lub soli i oleju bo tylko takie sobie robię innych nigdy nie robiłam w żadnym kminku nawet nie umiałabym ich zrobić.

Wszystko przed tobą jak ci się znudzi kiedyś ciągłe mazianie to spróbujesz wszystkiego :D :D
Ja się nie cierpię maziać tłustościami i jak mogę ich unikam
dlatego wolę kąpiele nawilżę po nich skórę i to wszystko :)
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Leczenie proderminą

Postprzez BT37 » 16 Mar 2013, 16:36

Tak, to jest prodemina na eucerynie. Podzieliłam ją między Ciebie i Norberta.
Życzę wytrwałości i cierpliwości w leczeniu.
Pozdrawiam serdecznie.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Leczenie proderminą

Postprzez marynarz » 16 Mar 2013, 18:18

Dzięki Beacie jestem w trakcie doleczania zmian po leczeniu cygnoliną, proderminą na eucerynie. Aby wspomóc leczenie stosuję pokazane na zdjęciach suplementy, dermokosmetyki, maści . Niema tylko najważniejszego na załącznikach: SYSTEMATYCZNOŚCI a to jest najważniejsze w przypadku kuracji :gwiazdka7
marynarz
 

Re: Leczenie proderminą

Postprzez BEATA » 18 Mar 2013, 12:29

Udało mi się kupić siemnie lniane kupiłam te w ziarenkach nie mielone, możecie mi teraz podpowiedzieć co mam z nimi robić jeść je na sucho? np, dodawać do czegoś, czy jakiś wywar robić?? a na co one działąją na włosy tak?? i na co jeszcze??
BEATA
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 86
Rejestracja: 03 Cze 2012, 22:36

Re: Leczenie proderminą

Postprzez vitaminka » 18 Mar 2013, 12:47

Siemię lniane ma bardzo szerokie zastosowanie - można dodawać je do sałatek, twarogu, jogurtów, chleba (właściwie wszędzie).
Sproszkowane siemię lniane po rozpuszczeniu w wodzie jest stosowane w terapii chorób przewodu pokarmowego, gdyż ma działanie osłaniające.
Nasiona lnu zalecane są też osobom odchudzającym się (wypełnia żołądek i redukuje uczucie głodu). Poza tym udowodniono, że siemię lniane ma działanie obniżające poziom cholesterolu we krwi, ma też właściwości przeciwmiażdżycowe.
Siemię lniane można stosować codziennie, w zależności od potrzeb, jednak należy zwrócić uwagę na jego wysoką zawartość energii - 1 łyżka to ok. 50 kcal.
Na uwagę zasługuje bardzo wysoka zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3, witaminy E oraz flawonoidów w ziarnach lnu.

A to moje śniadanko:
3 -4 łyżki płatków owsianych -otręby
2łyżki żurawiny suszonej
1 łyżka mielonego siemienia
1łyżka miodu
1 łyżeczka oleju kokosowego
Zalewam 1 szklanką wrzątku, mieszam i po kilku minutach gotowe do jedzenia.
Zamiast wody można użyć jogurt naturalny
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Leczenie proderminą

Postprzez BEATA » 18 Mar 2013, 15:02

Vitaminka może kiedyś spróbuję Twojego śniadania dzięki za radę.
Dziś wsypałam je sobie do jogurtu 1 łyżkę ale nie wiem czy to nie za mało czy trzeba 2 czy jedna wystarczy?? można jesć takie zwykłe suche nie parzone ( czyli nie rozpuszczone w wodzie)czy te parzone jest lepsze??
BEATA
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 86
Rejestracja: 03 Cze 2012, 22:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron