Moja historia

Re: Moja historia

Postprzez Gosiaczek68 » 15 Gru 2013, 22:09

basia46 napisał(a):dlatego pisze
Z moich osobistych obserwacji
jeśli sypie po niewielkiej ilości alkoholu to naczynka krwionośne są zbyt słabe
alkohol przyspiesza krążenie stąd taki efekt

a co ja u siebie obserwuje nie każdy musi u siebie :serduszka



Te naczynia krwionośne znaczy u Ciebie?....Z tego postu to nie wynika, a raczej że to norma... Chyba że ja nie umiem czytać. :shock:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Moja historia

Postprzez basia46 » 15 Gru 2013, 22:23

Gosiaczek68 napisał(a):
basia46 napisał(a):dlatego pisze
Z moich osobistych obserwacji
jeśli sypie po niewielkiej ilości alkoholu to naczynka krwionośne są zbyt słabe
alkohol przyspiesza krążenie stąd taki efekt

a co ja u siebie obserwuje nie każdy musi u siebie :serduszka



Te naczynia krwionośne znaczy u Ciebie?....Z tego postu to nie wynika, a raczej że to norma... Chyba że ja nie umiem czytać. :shock:

A raczej czytasz tak że niby ja wszystko najlepiej wiem :D
mam juz taką formę wypowiedzi :serduszka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Moja historia

Postprzez BT37 » 15 Gru 2013, 22:58

Witaj Edku w Biedronkowie :ladybug7 Mam nadzieję, że znajdziesz w nas wsparcie i pomoc w rozwiązaniu problemów, a także, nawiążesz nowe znajomości/przyjażnie. Mam też nadzieję poznać Cię osobiście na którymś naszym spotkaniu.
Podstawą jest dobry lekarz, lekarz do którego masz zaufanie. Żadne forum nie zastąpi Ci lekarza, my jesteśmy tu po to, by coś podpowiedzieć, wesprzeć, ale nie leczyć.
Oczywiście jeśli potrzebujesz pomocy to jestem do dyspozycji. jeżeli jesteś z moich stron to i lekarza, dobrego dermatologa też mogę załatwić, jeżeli z innych stron to i tam mogę poszukać.
Powiedz mi tylko czego oczekujesz od nas.
Z wymienionych przez Ciebie preparatów to Cutivate jest maścią sterydową i cygnolina jedną z najstarszych maści robionych. Lubiana przez nas, aczkolwiek na efekty trzeba trochę poczekać. Moją ulubioną maścią jest prodermina. To dziegieć, dłużej trzeba się smarować aby osiągnąć efekty, ale myślę, że warto. Tormentiol to maść przeciwzapalna, przeciwbakteryjna, działająca ściągająco. Zawiera tlenek cynku, ichtiol i tetraboran sodu i w związku na ten ostatni tej maści nie powinno się stosować dłużej niż 10 dni, ponieważ sprzyja kumulacji w organizmie kwasu borowego i mogą wystąpić objawy zatrucia.
Pozostałe preparaty to dermokosmetyki. Hasceral jest bardziej złuszczający, zawiera w swoim składzie mocznik i kwas salicylowy, Cerkogel zawiera mocznik, już bez kwasu salicylowego. Musisz uważać, czy nie wystąpi u Ciebie uczulenie na mocznik.
W razie wątpliwości pytaj, chętnie udzielę odpowiedzi o ile je znam.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Moja historia

Postprzez edek1980 » 15 Gru 2013, 23:53

Z Twojego postu BT37 dowiedziałem się więcej niż na wszystkich wizytach u dermatologa :) własnie takie wyjaśnienie sprawy mnie interesuję. ;)
Najchetniej smaruje się właśnie tormentiolem, bo rano jak się budzę moje czerwone plamy są po nim mniej widoczne inne te lekarstwa bardziej zaaognija niz mi pomagaja.
Dobrze wiedzieć, że nie wolno się nim smarować dłuzej niż 10 dni o tym nie wiedziałem a robie to codziennie od dłuższego czasu.

Na tą chwilę znalazłem myślę że dobrego lekarza liczę też na to że jak do niego pójdę to lepiej mnie potraktuje chociazby ze wzgledu że nie będzie to leakrz na tzw Kase Chorych a prywatna wizyta.
Z doświadczenia wiem że inaczej się traktuje pacjentów jak płacą niż jak przychodzą niby za darmo chociaż dobrze wiadomo, że lekarze z każdego pacjenta mają kasę:)
Jak chodziłem do dentystki to ona potrafiła chociaż to nie w jej interesie podpowiedzieć mi że mam brać witamine b bo mi pekały usta.
Teraz na wizycie u dermatologa co bylem mialem widoczną febrę ale żadnej masci mi na to nie przepisała ani słowem się nie odezwała bo przecież nie na to mnie leczy tylko na łuszczycę:D

Ja mam taką nadzieje , że za jakiś czas będe na tyle "madrzejszy ", że i sam będe innym mógl pomóc ;) Logując się tutaj na taką pomoc z Waszej strony liczyłem i się nie zawiodłem :)
a wizyta u nowego dermatologa już w piątek.
edek1980
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 14 Gru 2013, 21:49

Re: Moja historia

Postprzez BT37 » 16 Gru 2013, 00:58

Czekam zatem na relację po wizycie u nowego dermatologa. Wiem, że większość lekarzy leczy "za kasę", ale uwierz mi są i lekarze, którzy i na wizycie na NFZ świetnie się dogadują z pacjentem i nie traktują go jak zła koniecznego.
Febra, to jak rozumiem opryszczka. Hascovir, Herpex lub Antivir powinny pomoc. Są dostępne w aptekach bez recepty- to maści/kremy.
Mam jakiś nowy preparat na opryszczkę, jeżeli chciałbyś spróbować to chętnie Ci go dam.
Oczywiście służę swoją pomocą, jeśli tylko będzie Ci ona potrzebna :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Moja historia

Postprzez Gosiaczek68 » 16 Gru 2013, 16:01

edek1980 napisał(a):Dobrze wiedzieć, że nie wolno się nim smarować dłuzej niż 10 dni o tym nie wiedziałem a robie to codziennie od dłuższego czasu.


Sterd dość szybko pomaga, ale też szybko łuszczyca po nim wraca, większość tutaj przeszła już leczenie serydowe, nie wolno długo używać, bo później nawet steryd już nie pomaga.
Ja ze swej strony polecam proderminę, trzeba wiele cierpliwości do niej ale też warto mieć taką broń w walce z łuszcycą.

basia46 napisał(a):A raczej czytasz tak że niby ja wszystko najlepiej wiem

Basiu ochłoń, po co te teorie spisku. :wink:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Moja historia

Postprzez basia46 » 16 Gru 2013, 16:25

basia46 napisał(a):
A raczej czytasz tak że niby ja wszystko najlepiej wiem

Basiu ochłoń, po co te teorie spisku.

Gosiu to nie żadna teoria spisku po prostu tak odbierasz to co ja pisze
czasami nie dokończę myśli więc wiele osób mnie tak czyta czego jestem świadoma
ale żeby zaraz teorie jakieś mieć to nie :serduszka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Moja historia

Postprzez Szater » 16 Gru 2013, 17:52

Marek Aureliusz
:kwiatek8

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. :brawo
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Moja historia

Postprzez edek1980 » 16 Gru 2013, 21:49

Gosiaczek68 napisał(a): edek1980 napisał(a):Dobrze wiedzieć, że nie wolno się nim smarować dłuzej niż 10 dni o tym nie wiedziałem a robie to codziennie od dłuższego czasu.



Sterd dość szybko pomaga, ale też szybko łuszczyca po nim wraca, większość tutaj przeszła już leczenie serydowe, nie wolno długo używać, bo później nawet steryd już nie pomaga.


a tormentiol to steryd ? ten cutivate to z ulotki wiem ze tak , narazie się przemogłem po Waszych wpisach i smaruje się delikatniej tą cygnoliną efekt jest widoczny już ! albo mi się wydaję heh na twarz narazie się boje tego brać prauje z klientami nie chce ryzykować muszę tu mieć cos mniej drażniącego moją skore chocby dłuzej miało trwać leczenie.
Opryszczka Beatko już mi zeszła, żeby łuszczyca tak schodziła haha to by było dopiero fajnie :banan0
edek1980
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 14 Gru 2013, 21:49

Re: Moja historia

Postprzez Gosiaczek68 » 16 Gru 2013, 22:11

Tormentiol to nie steryd, możesz śmiało używać nawet na twarz. Cygnolina w żadnym wypadku nie nadaje się do twarzy - tak napisałeś że już nie wiem czy chcesz ja zastosować do twarzy, ale na wszelki wypadek ostrzegam. Jakie masz stężenie cygnoliny?
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron