Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez gerardbutler » 24 Lut 2012, 13:06

Witajcie mam na imię Anka.Mam 26 lat
Na łuszczyce zachorowalam 6 lat temu po wizycie u fryzjera.......
Od tego czasu namnozyly mi sie zmiany na nogach,lokciach,glowie,uszach

Chciałabym poznac osoby kltore tak jak ja zmagaja sie z ta choroba
pozdrawiam :ladybug4 :ladybug4 :ladybug4 :ladybug4 :ladybug4 :ladybug4 :ladybug4 :ladybug4
Awatar użytkownika
gerardbutler
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 Lut 2012, 14:22

Re: Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez Malgosia62 » 24 Lut 2012, 19:10

Witam ! Trochę mnie zaskoczyłaś stwierdzeniem,że zaraziłaś się łuszczycą u fryzjera ! Nie wiem kto Ci to powiedział ale nie mozna zarazic się łuszczycą ! Jest to choroba dziedziczna i nawet jeśli twoi rodzice lub dziadkowie na nią nie chorowali to mogli to być np. pradziadkowie. Sama choruje na łuszczycę ponad 20 lat i nikt z mojej najbliższej rodziny niby nie chorował, ale podrążyłam temat i okazało się z opowiadań babci że moja prababcia miała problemy ze skórą , a że było to wieki temu to nikt nie zdiagnozował u niej łuszczycy. Takie stwierdzenia jak twoje o zakażeniu się u np. fryzjera powodują nasze problemy w codziennym życiu. Sama tego niejednokrotnie doświadczałam na plaży , kiedy w gęstym tłoku nagle wokół mnie robiło się pusto. Prosze abyś już nigdy nie rozgłaszała takich informacji bo są one nieprawdziwe.
Pozdrawiam
Malgosia62
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Lut 2012, 18:35

Re: Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez BT37 » 24 Lut 2012, 20:32

Aniu, jestesmy tu po to by sie poznawac i wspierac. Musisz sie jeszcze duzo nauczyc o luszczycy. wszystko przed Toba.
Malgosiu, masz dluzszy staz, wiecej wiesz, a Ania dopiero sie uczy. Wspierajmy sie wzajemnie i pomagajmy sobie.
Pozdrawiam cieplutko :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez gerardbutler » 13 Sie 2012, 19:06

witajcie,
dlugo mnie nie bylo bo znalazlam prace...........mam umowe tylko do konca sierpnia.

U mnie raz lepiej raz gorzej jak sie zdenerwuje od razu mi wyskakuje wiecej...
zauwazylam ze slonce mi pomaga,luski troche mniejsze, niestey mam rozlegle zmian y na nogach przez co nie moge nosic szortow, a
tak goraco :((
Dostalam od kolezanki masc nagietkowa to smaruje i troche pomaga,uzywam tez medidermu emulsji do kapieli i balsamu,w pracy wcieram krem nivea,a na wieczor mediderm lub oliwke johnson i johnson


przepraszam,wiem ze luszczyca to choroba dziedziczna i nie mozna sie nai zarazic.......ale tak to sie zbieglo po farbowaniu wyszly mi luski
Awatar użytkownika
gerardbutler
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 Lut 2012, 14:22

Re: Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez Hala1 » 13 Sie 2012, 20:59

Bo farba, a raczej jakiś jej składnik mógł spowodować uaktywnienie choroby. Czytałam o takich przypadkach, że właśnie łuszczyca pojawiła się po farbowaniu włosów. Wiele osób może nosić gen łuszczycy, ale nie u wszystkich się ona ujawni.
A tak na marginesie jeśli słońce Ci pomaga, to może naświetlanie by było u Ciebie pomocne. U mnie miało niesamowity efekt :)
Hala1
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 15 Lip 2012, 11:21
Miejscowość: Częstochowa

Re: Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez basia46 » 14 Sie 2012, 08:22

U mnie zabiegi fryzjerskie zawsze pogarszają stan skóry na głowie.
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez gerardbutler » 10 Sty 2013, 13:42

czesc.a ja znow szukam pracy niestety.
co do naswietlania, to swiatlo sztuczne a swiatlo słoneczne maja inne działanie, wiec odpada.......
Co do wizyty u fryzjera to zawsze tylko scicnam włosy,bez modelowania,lakieru itp
Awatar użytkownika
gerardbutler
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 Lut 2012, 14:22

Re: Mam 26lat i mam łuszczyce od 6 lat........

Postprzez vitaminka » 10 Sty 2013, 17:24

gerardbutler napisał(a):co do naswietlania, to swiatlo sztuczne a swiatlo słoneczne maja inne działanie, wiec odpada.......

Aniu, zamiast tak rozumować i przekreślać z góry powinnaś spróbować. Na ogół tym , którym pomaga słońce, pomagają też lampy :ladybug4
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02


Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron