Na głowę

Re: Na głowę

Postprzez karo2506 » 22 Lut 2010, 22:58

Z doświadczenia wiem, że Diprosalic płyn jest dobry i typowy na łuszczycę głowy a Elocom jest poniekąd lekiem na wszystkie stany zapalne skóry, więc nie działa tak bardzo.
karo2506
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 20 Lut 2010, 18:37

Re: Na głowę

Postprzez Rogue » 23 Lut 2010, 00:35

Podobno dobre działanie na chorą skórę głowy ma szampon z klobetazolem Clobex. Sądzę, że to środek do dość posuniętej w rozmiarach łuszczycy głowy. Poczytałam na ten temat na http://www.termedia.pl/magazine.php?magazine_id=56&article_id=14137&magazine_subpage=ABSTRACT Aby przeczytać pełną treść artykułu trzeba zarejestrować się na stronie. Może kogoś jakiś temat tam zainteresuje :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Na głowę

Postprzez BT37 » 23 Lut 2010, 11:30

Maryniko, Clobex jest szamponem sterydowym. Główny składnik propionian klobetazolu to steryd i to taki z górnej półki, jeden z najsilniejszych steroidów. Faktem jest, że szybko pomoże, ale szybko też może nastapić nawrót choroby i to dużo większy nawrót. Zastanów się więc czy na pewno chcesz stosować ten szampon.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Na głowę

Postprzez Rogue » 23 Lut 2010, 11:45

BT37 :) Jak napisałam wcześniej sądzę, że to środek na rozległą łuszczycę głowy. Nie mam takich. Zdaję sobie sprawę, że zawiera steryd. Poczytałam pracę o nim :) Nie zamierzam go stosować. Przynajmniej narazie :wink: :) Dostałam od Ciebie cenne wskazówki co mam robić na ten czas i tego się trzymam :) Dziękuję i pozdrawiam :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Na głowę

Postprzez szczepol » 23 Lut 2010, 12:16

Ja też proponuje sie trzymać z dala od sterydów tak jak Beatka mówiła szybko pomogą ale i szybko wróci choroba. A wierz mi sterydy też działają do pewnego czasu aż skóra i organizm sie przyzwyczai a potem to bedzie problem z pozbyciem sie zmian łuszczycowych
Image
Awatar użytkownika
szczepol
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 Sty 2010, 22:49
Miejscowość: Zabrze

Re: Na głowę

Postprzez STARY LUSZCZYK » 23 Lut 2010, 13:35

kochani mam pilna prosbe..potrzebuje skladu masci salicylowo-siarkowej na pozbycie sie luski..zrobia mi ja w aptece bez recepty lecz musze im podac dokladny sklad procentowy a juz zapomnialem bo dawno nie stosowalem...towarzysze i towarzyszki.. pomozecie? :lol:
Awatar użytkownika
STARY LUSZCZYK
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:16

Re: Na głowę

Postprzez BT37 » 24 Lut 2010, 00:22

Proszę uprzejmie Marianie :
1
Ac. Salicylici 4,0
Sulf.ppt. 4,0
Vaselini albi ad 200,0
M. fag.

2
Ac. Salicylici 5,0
Sulf.ppt. 10,0
Vaselini albi ad 100,0

Pomada salicylowo-siarkowa
Ac.salicilici 10,0
Sulfuricum Sublimati 10,0
Ol.parafini 10,0
Vasel.Flari. 50,0
Ol.Cacao ad.200,0

To trzy różne przepisy. Powiem Ci, że na stronie głównej biedronkowa jest zakładka leki, tam też mamy składy maści robionych.
Mam też jeszcze taki skład:
Ac. salicylici 10,0
sulfur. ppti 10,0
eucerini
vasel. flar acind 100,00

Pozdrawiam serdecznie :D
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Na głowę

Postprzez STARY LUSZCZYK » 25 Lut 2010, 12:56

dziekuje beatko.....odczytalem i ..masc juz mam na skorze..coz ja bym bez was zrobil..aaaa..i prosze pogonic administratora aby wstawil emotke cmokasa ..bo taka wlasnie chcialem ci poslac w podziekowaniu :roll: :lol: :oops:
Awatar użytkownika
STARY LUSZCZYK
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:16

Re: Na głowę

Postprzez JuliaP » 08 Mar 2013, 16:12

Faktycznie Diprosalic to bardzo dobry lek, działa bardzo szybko.
Ale przeczytajcie to co poniżej i rozważcie sami.

Dodam więc od siebie i ja moje osobiste doświadczenie z Diprosalic, niestety nie różni się ono bardzo od waszych... :|
Dostałam ten steryd na samym początku, kiedy moja zmiana na głowie była wielkości pięciozłotówki. Oczywiście lekarz nie poinformował mnie że to lek sterydowy, pamietam tylko, że pani zapewniała, że jak to zastosuje to niczego nie będzie widać, że wyleczy mnie z łuszczycy i żebym się nie martwiła. Kazała buteleczkę wysmarować do końca. Jako że ja byłam zielona w temacie, kompletnie nie wiedziałam nic, ani o sterydach ani o uwaznym ich stosowaniu,...

Tak jak powiedziała pani, tak tez się stało, zmiana znikła, dosłownie, nie było widać NIC. Zadowolona wysmarowałam buteleczkę do końca i wtedy się zaczęło....zmiana urosła do rozmiarów dloni...zaczerwieniła się, narosła mocna łuska, zaczęło bardzo swędzieć...Zaczęłam czytać, szukać informacji o Diprosalic i ogólnie o łuszczycy i dopiero mi się rozjasniło...

To było jakieś 8 lat temu i to był ostatni raz kiedy moja skóra widziała steryd. Przez te kolejne lata zmiana powiększała się bardzo powolutku, wyszła na szyję i za ucho.

Tak więc od siebie powiem tak, jeśli ktoś z Was ma zmianę świeżą, trzeba uważać na leki sterydowe, zwykle takie nowe zmiany można zaleczyć dziegciami czy cygnoliną.
Sterydy to ostateczna ostateczność w przypadkach gdy łuszczyca zajmuje prawie całe ciało.
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Na głowę

Postprzez rybqa » 30 Wrz 2015, 10:41

Witam.
Moje pytanie dotyczy usuwania sterydów z organizmu -po jakim czasie organizm jest oczyszczony? Czy ktoś może się orientuje?

Od jakiegoś czasu strasznie zaostrzył mi się stan zapalny na skórze głowy. Poszłam do lekarza i kilkukrotnie podkreślałam Pani Doktor, że staramy się z mężem o dziecko, pomimo tego zapisała mi steryd. I to bardzo silny. Mam zamiar używać go tylko tydzień (maksymalnie można 2 tygodnie), ale nie wiem jak długo może pozostawać jeszcze w organizmie. Dodam, że 1,5 roku temu też używałam leków sterydowych i jak zaszłam w ciążę to obumarła w pierwszym trymestrze... Wolałabym uniknąć podobnej sytuacji.
rybqa
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 Wrz 2015, 07:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sterydy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron