Na głowę

Na głowę

Postprzez Rogue » 17 Lut 2010, 23:37

Na łuszczycę głowy stosowałam elocom i diprosalic w płynie.Nie zdało to u mnie egzaminu.Na okolice przy włosach pomógł mi laticort CH.Zlazło i niema.Potraktowałabym te zmiany we włosach jakąś maścią,ale nie mogę.Żadne domowe sposoby mi nie pomagają,a pojawiły mi się nowe zmiany i się zaostrzają.Zawsze po kilku dniach od zaostrzenia ulegały załagodzeniu.Teraz lipa :( Zna ktoś jakiś skuteczny środek w płynie?
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Na głowę

Postprzez szczepol » 18 Lut 2010, 08:48

z tego co mi wiadomo Elocom to Steryd ale głowy nie dam, też tym kiedyś smarowałem głowę bez efektów. Jakoś nie wierze w te środki w płynie na głowę mi najlepiej pomogła maść siarczano-salicylowa powiem tak kto nie smaruje nie jedzie :D
Image
Awatar użytkownika
szczepol
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 Sty 2010, 22:49
Miejscowość: Zabrze

Re: Na głowę

Postprzez Rogue » 18 Lut 2010, 11:20

Elocom to steryd.Niemogę zastosować maści z pewnych względów.Potrzebuję czegoś w płynie.Jestem trochę do tyłu z lekami konwencjonalnymi.Niebyłam u lekarza dermatologa z 8 lat.A jak już pójdę nie chciałabym,być "ciemna masa". :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Na głowę

Postprzez szczepol » 18 Lut 2010, 11:44

to proponuje stronę główną http://www.biedronkowo.info/ zakładkę leki i leczenie tam są maści wypisane i skład odpisz sobie skład maści i idz z tym do lekarza ogólnego żeby wypisał receptę
Image
Awatar użytkownika
szczepol
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 Sty 2010, 22:49
Miejscowość: Zabrze

Re: Na głowę

Postprzez Rogue » 18 Lut 2010, 22:44

Dziękuję poczytałam. Napewno skorzystam z np. Zoracu do smarowania zmian na ciale. Natomiast do stosowania na głowę interesuje mnie ciągle i niezmiennie płyn. :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Na głowę

Postprzez szczepol » 18 Lut 2010, 23:38

wiesz ja cie poniekąd rozumie ze płyn był by lepszy ponieważ nie trzeba chodzić z tłustą głową, ale niestety taki urok naszej choroby że trzeba sie smarować tymi nie zawsze pachnącymi maściami. Niestety ale łuszczyca nie lubi suchej skóry i nie wystarczy krem nawilżający bo to nic nie daje skórę trzeba natłuszczać, a jeżeli chodzi o płyny to są one przeważnie robione na spirytusie który wysusza skórę płyny stosuje sie wtedy jak już zmiany zaczynają schodzić. Na mnie kiedyś bardzo dobrze działał szampon Polytar. Dostaniesz go w każdej dobrej Aptece
Image
Awatar użytkownika
szczepol
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 Sty 2010, 22:49
Miejscowość: Zabrze

Re: Na głowę

Postprzez Rogue » 18 Lut 2010, 23:59

Ja o tym wszystkim wiem. Zachorowałam 17 lat temu :) Potrzebuję płynu ze względu na pracę. Mam bliski kontakt z ludźmi. Nie pójdę przecież z tłustym łbem. Mam na dodatek dość długie włosy. Niemam rozległych zmian, dlatego potrzebuję czegoś co mogę zastosować w tygodniu. Tryb życia jaki prowadzę niepozwala mi na smarowanie maściami mojej "makówki" :) Chyba się jednak przejdę do lekarza i wykupię w "ciemno" płyn jaki mi przepisze. :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Na głowę

Postprzez BT37 » 19 Lut 2010, 00:15

Maryniko jesli nie możesz stosować żadnych oliwek i tłustych maści to polecam sorel płyn, słyszałam jednak, ze są pewne trudności z tym specyfikiem. Odpowiednikiem sorelu jest daivonex. Są to specyfiki na bazie vitaminy d3 i nie tłuszą włosów. Daivonex jednak jest droższy od sorelu, ale warto. Druga sprawa to szampon. Jak już powiedział Adaś to polytar af jest bardzo dobrym szamponem. Trochę śmierdzi, ale zapach ten ulatnia się szybko. Też go stosuję. Trzecia sprawa to nawilżanie skóry głowy. Tu dobry jest kosmetyk o nazwie emolium- emulsja na suchą skórę głowy. Dobre też są kosmetyki firmy EXCIPIALE. No niestety cena jest trochę wysoka, ale może warto w to zainwestować. Na przyklad :
http://www.katalogstron-seo.com.pl/
Zresztą wejdż na ich stronę :
http://www.apo-discounter.pl/advanced_s ... 4wod7Ez6iw
i popatrz sobie. Może coś znajdziesz dla siebie.
Ze swej strony polecam też korzystanie z ziół, na przykład pokrzywa, skrzyp polny, szałwia.
No i oczywiście chociaż raz w tygodniu papka z drożdży.
Pozdrawiam cieplutko :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Na głowę

Postprzez Rogue » 19 Lut 2010, 00:45

Tak, więc emulsja na suchą skórę głowy EMOLIUM i szampon Polytar. Sorel lub daivonex. Papka z drożdzy w sobotę :wink: :) Rozjasniła mi ta informacja obraz co i jak :) Dziękuję serdecznie :)
Ostatnio edytowany przez Master of Chaoss, 19 Lut 2010, 02:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Prosze stosować odstepy po przecinku i kropce :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Na głowę

Postprzez BT37 » 21 Lut 2010, 22:48

Dokładnie tak Maryniko :) . Jeśli to nie pomoże to poszukamy czegoś innego. A tymczasem powodzenia życzę w tej trudnej walce :) Pozdrawiam serdecznie :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Następna

Wróć do Sterydy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron