Citopsor

Citopsor

Postprzez magdzia_dab » 21 Kwi 2013, 19:16

Na spotkaniu w Ciechocinku dzięki naszej Beatce otrzymałam do przetestowania wraz z Małgosią maść Citopsor. Załączam zdjęcie opakowania oraz konsystencji.
Będziemy ją testowały i dzieliły się naszymi spostrzeżeniami tu na forum.
Na stronie internetowej dotyczącej Citopsoru wyczytałam następujące informacje na jego temat:

POLECAM wszystkim osobom,które stosowały np:Delatar,Exorex,Cocois z dobrym skutkiem.

DELATAR Maść: 20 mg odbarwionej smoły węglowej ,które zostały wycofane z lekospisu ze względu na ich szkodliwość.

Exorex (Meyer) emulsja na skórę 1% smoły z węgla kamiennego.

Dziegcie węglowe to – smoła węglowa,szkodliwa dla naszego organizmu.

CITOPSOR w swoim składzie posiada dziegieć brzozowy,to odróżnia go od powyższych preparatów i

sprawia,że jego stosowanie jest bezpieczne.

Citopsor zawiera naturalny dziegieć brzozowy w odróżnieniu od innych dostępnych preparatów,które posiadają w swoim składzie dziegieć węglowy,który nie jest naturalnym komponentem należy do grupy dziegci, lecz jest uzyskiwany na drodze suchej destylacji węgla kamiennego.

Dziegcie węglowe zawierają wiele kancerogennych (rakotwórczych) składników, przez co zastosowanie tej grupy substancji leczniczych zmniejszyło się i zostało ograniczone.

W Polsce, w medycynie oficjalnej obecnie są stosowane:

1. Dziegieć węglowy (smoła węglowa, smoła pogazowa) uzyskiwany poprzez suchą destylację węgla kamiennego. Bardziej znany jest pod nazwą proderminy (Proderminum – prodermina). Obecnie jest zarejestrowanych w Polsce kilka gotowych preparatów z tym składnikiem.

2. Dziegieć mieszany: – mieszanina dziegci drzewnych, niestety sporadycznie (zaledwie dwa szampony, mydło dziegciowe).

Brak we współczesnych polskich lekospisach preparatów opartych na czystym dziegciu brzozowym, bukowym, jałowcowym, czy sosnowym. Niektóre dziegcie mogą być jednak wykorzystane do produkcji preparatów galenowych recepturowych (z przepisu lekarza). Należy jednak pamiętać, że jeśli nawet lekarz przepisze maść z dziegciem, to najczęściej będzie on i tak zawierał dziegieć węglowy. Aptekarz również będzie zmuszony do wykorzystania tego dziegciu (Pix Lithanthracis = Pix Carbonis), bowiem ten jest najłatwiej dostępny na rynku surowców farmaceutycznych.

Ponieważ lekospis tak bardzo ograniczył nas jeśli chodzi o preparaty produkowane na bazie naturalnego dziegciu,dlatego tak chętnie sięgamy po kosmetyki w których sładzie on się znajduje.

Producent Citopsoru firma: ФОП Маринина Харьков

Wskazania: Łuszczyca, alergiczne zapalenie skóry

Opakowanie:

200 g.

Cena 65,00zl

Przechowywanie: W suchym, ciemnym miejscu w temperaturze od 2 do 6 stopni

Sposób użycia:

Citopsor posiada kolor od brązu do jasnego żółtego, zapach specyficzny, szybko się utlenia, gęsta konsystencja , łatwo zmywalny , delikatnie tłusty. Tylko do użytku zewnętrznego. Maść nanosić cienką warstwą na miejsca chorobowo zmienione codziennie 1-2 razy. Początkowo łuska zacznie się odklejać i może poczerwienieć. Nie należy odrywać łusek ,jeżeli przylegają dość mocno. Stopniowo łuski spłaszczają się, swędzenie zanika jeśli występowało. Zaczerwienienie może utrzymywać się od 2 do 5 tygodni. Smarować miejsca chore należy do czasu, aż na skórze pozostaną tylko jasne przebarwienia, które po kąpieli nie będą już czerwieniały. Przy umiarkowanym stopniu choroby 200g preparatu zabezpiecza kurs leczenia od 4 do 6 tygodni. Przy Erytrodermii to znaczy kiedy choroba obejmuje 50% i więcej powierzchni ciała wskazane jest, żeby stopniowo się zmian chorobowych, oznacza to, że smarujemy mniejsze partie do wyleczenia, a następnie przechodzimy dalej.

Kąpiele jeśli to możliwe ograniczyć, co 2-3 dni. Zaleca się kąpiel pod prysznicem, nie w wannie. Do mycia zaleca się używać mydła glicerynowego lub mydła dla dzieci

W czasie leczenia jeśli to możliwe należy ograniczyć: Jajka, tłuste mleko, miód, cytrusy, czekoladę, pikantne i kwaśne produkty

Działania uboczne:

Reakcje miejscowe: zaczerwienienie, swędzenie (przy podwyższonej wrażliwości
Skład:

Zawiera organiczne i mineralne składniki,dziegieć brzozowy, wazelinę kosmetyczną, kwas cytrynowy, kwas borowy, olej rycynowy, nagietek.Krem zawiera tylko naturalne składniki.


Tyle z ulotki, sprawdzimy co w praktyce i podzielimy się obserwacjami. :ladybug4
Załączniki
IMG_3214.JPG
IMG_3206.JPG
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Citopsor

Postprzez magdzia_dab » 21 Kwi 2013, 20:42

Dziennik pacjenta:
21 kwiecień 2013 r rozpoczynam smarowanie citopsorem wieczorem, jako, że maść jest brązowa, tłusta i ogromnie brzydko pachnąca :lol: . Codziennie rano natomiast przed wyjściem do pracy będę smarować zmienione chorobowo miejsca dermokosmetykami firmy FlosLek, opisanymi w dziale dermokosmetyki.
Stan mojej skóry przedstawia się następująco (dłonie, łokcie):
Załączniki
IMG_3223 mmm.jpg
łokieć
IMG_3222nnn.jpg
łokieć
IMG_3221 bbb.jpg
dłoń
IMG_3221 aaa.jpg
dłoń
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Citopsor

Postprzez magdzia_dab » 21 Kwi 2013, 20:48

Stan mojej skóry ( ciąg dalszy )- kolana, łydka
Załączniki
IMG_3220ddd.jpg
łydka
Schowek01.jpg
kolano
IMG_3225lll.jpg
kolano
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Citopsor

Postprzez Gosiaczek68 » 21 Kwi 2013, 21:50

Z uwagi na to że "kocham" wszelkiego rodzaju dziegcie, czekam na relację, i trzymam kciuki. :kwiatek7
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Citopsor

Postprzez kaska69 » 22 Kwi 2013, 21:16

ja używałam Delatar, jestem ciekawa jak zadziałała by ta Twoja maść Madziu na fałdy skórne. :kwiatek2
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Citopsor

Postprzez magdzia_dab » 05 Maj 2013, 19:30

Witajcie Kochani
Mijają dwa tygodnie używania citopsoru. Efekty.....no cóż, nie ma rewelacji niestety. Smaruję po południu i na noc i efekt braku łuski jest prawie natychmiastowy, cóż z tego, jeśli jak tylko się wchłonie i zacznie schnąć - łuska pojawia się na nowo. I tak w kółko. Bardzo się zniechęciłam. W międzyczasie oczywiście nawilżam skórę emolientami i kremami.
Przyznaję, że miałam ochotę już się poddać jako, że cieplutko za oknami i czas włożyć na siebie coś lekkiego.... :cry:
Ponieważ jednak nigdy do tej pory nie miałam do czynienia z dziegciami musiałam zasięgnąć porady. Zostałam uspokojona i oczywiście "przywołana do porządku" (zgadnijcie przez kogo? :lol: ). Dziegcie nie działają "natychmiastowo", trzeba dać sobie dłuższy czas, za to efekt dłuższych remisji będzie murowany :)
W związku z tym podejmuję wyzwanie i smaruję się dzielnie dalej. :*
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Citopsor

Postprzez marynarz » 10 Maj 2013, 23:40

Wolne leczenie dłuższa reemisja, czekamy na opis efektów stosowania Citopsoru.
marynarz
 

Re: Citopsor

Postprzez henia » 29 Maj 2013, 20:10

Madziu, Gosiu33 - dajcie kilka słów o tym Citopsorze u was.

To nowy preparat na rynku, o ciekawym składzie, no i praktykowany przez was już troszkę. Bedę wdzięczna, bo cena nie zacheca ale skład, i owszem :ladybug4
henia
 

Re: Citopsor

Postprzez magdzia_dab » 29 Maj 2013, 21:05

Witaj Heniu, witajcie Kochani - strasznie się zapuściłam w pisaniu tutaj, za co serdecznie przepraszam :? :oops:
No cóż, z tym citopsorem nie idzie mi najlepiej. Postępów żadnych, łuszczyca nadal jest, nie widzę żadnej poprawy, gdyby nie codzienne nawilżanie pokryłabym się pewnie łuską :cry:
Jak było - tak jest niestety. Póki co jestem rozczarowana, zła, smutna, rozgoryczona i wkurzam się na tę chorobę :ladybug6
29 czerwca wybieram się do Solca - Zdroju na leczenie siarką, mam ogromną nadzieję, że remisja po niej będzie znacznie dłuższa. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. :ladybug4
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Citopsor

Postprzez Gosiaczek68 » 29 Maj 2013, 22:18

magdzia_dab napisał(a):Witaj Heniu, witajcie Kochani - strasznie się zapuściłam w pisaniu tutaj, za co serdecznie przepraszam :? :oops:
No cóż, z tym citopsorem nie idzie mi najlepiej. Postępów żadnych, łuszczyca nadal jest, nie widzę żadnej poprawy, gdyby nie codzienne nawilżanie pokryłabym się pewnie łuską :cry:
Jak było - tak jest niestety. Póki co jestem rozczarowana, zła, smutna, rozgoryczona i wkurzam się na tę chorobę :ladybug6
29 czerwca wybieram się do Solca - Zdroju na leczenie siarką, mam ogromną nadzieję, że remisja po niej będzie znacznie dłuższa. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. :ladybug4


Czy stosowałaś systematycznie? czy nie było poprawy nawet po kilku dnich stosowania? Nie ma/nie było żadnych efektów? czy po prostu w obecnej chwili jest stagnacja? Jak zachowywała sie twoja skóra podczas stosowania, czy czerwienił się, może jakiś świąd? Napisz coś więcej.
W moim przypadku łuska narastał podczas całej kuracji, ale mimo to plamy się zmniejsząły, rozprasząły sie na małe. A jak to wyglądąło u ciebie?
Dziegcie potrzebują dużo czasu, systematyczności i wytrwalości. Może się okazać że na ciebie dziegcie nie działają, ale też może nie jesteś zbyt wytwała w stosowaniu.

Z tego co wiem to Gosia33 raczej nie stosuje ale może się mylę....
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Następna

Wróć do Maści na bazie dziegciu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron