Maść złuszczająca

Re: Maść złuszczająca

Postprzez basia46 » 13 Mar 2013, 23:39

Ja zaczynam od jelit woda z cytryną na czczo i w ciągu dnia z dodatkiem miodu
u mnie czy u córek po tygodniu zaczyna się oczyszczanie jelit
po około miesiącu dokładam zioła na nerki (takie jak na mnie działają )
melisa, pokrzywa, wrzos,ziele owsa itp. zioła pijam osobno nie w mieszankach
a potem coś na wątrobę
nie mogę się zebrać kupić ostropestu to biorę sylimarol lub cynarex
kuracja trwa jakieś trzy miesiące z przerwami (1-3 dni)
nigdy tak dokładnie nie sprawdzałam ile.............................. stosuje to sama i tak samo córce przygotowuje
wspomagam się też magnezem w tym okresie działa rozkurczowo przy oczyszczaniu :)
Moje wnioski każde oczyszczanie należy zaczynać od uregulowania układów wydalniczych
a dopiero potem oczyszczać wątrobę
woda z cytryną robi to etapami po kolei oczyszczają się jelita nerki ze złogów jak i wątroba tak obserwuje u siebie
W ten sam sposób oczyszczanko przeprowadza moja siostra za moją poradą zresztą :P
i jest zadowolona z efektów robi krótkie przerwy jedno-dwudniowe słabo wytrzymała na ból a jak kamienie schodzą jest pewien dyskomfort stąd magnez rozkurczowo


edit: Master of Chaoss
Ostatnio edytowany przez Master of Chaoss, 18 Mar 2013, 19:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Offtopic - to nie miejsce na ten temat, tematem jest MAŚĆ ZŁUSZCZAJĄCA ;)
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Maść złuszczająca

Postprzez dora1000 » 14 Mar 2013, 12:21

Na mnie osobiście też nie działa oliwa salicylowa. Wolę mimo wszystko w maści, efekty są lepsze. :kwiatek8
dora1000
 

Re: Maść złuszczająca

Postprzez Amazonka » 14 Mar 2013, 12:27

Temat jest maść złuszczająca. Skladnikiem złuszczającym jest salicyl.
Dlaczego nie stosować samej maści salicylowej, 5% lub 10%.
Tak było od lat. Oliwa salicylowa naloe, dlatego żeby łatwiej wchodzłla miedzy włosy. Tylko dlatego.
Wielu masciarzy uważa wcieracie maści = smarowanie za korzystne.
Ta twoja maść Basiu to jest maść siarkowa na głowę. Bardzo wiele konkretnychmasci naluszczyce zwiera wskladziesalicyl.Miesznki redukcyjne mialy 5% salicylu. Lorindeny też zawierają salicyl.
Maść salicylowa. Dlaczego na wazelinie ? Bo w skórę wchlaniają się tłuszcze, i substancje rozpuszczalne w tlyuszczach się w ten sposob wprowadza do skóry właściwej.
UWAGA !
Musi to zrobić rozgarnięty farmaceuta. Kwas salicylowy jest trudno rozpuszczalany, dlatego rozpuszcza się go niewielkiej ilości oliwy i wmiksowuje się do wazeliny. Jak czujecie tak kaszkę w maści salicylowej, to maść jest do du... Bo głupi farmaceuta zrobił zawiesinę.
Co mogę wam przekazać na głowę.
Ac. Salicyl 5,0
Liquori carbonici detergenti 4,0
Spiritu vini 70% ad 100,0
To jest na spirytusie i będzisie dobrze zmywało. Likwor, pochodna węgla jest lekko redukcyjny.
Możecie spróbować. Lekarz rodzinny też może to wypisać.
Lanoliny nie cierpię, bo jest bardzo tłusta.Czy coś daje ta lanolina - nie wiem.
Zmywanie głowy. Polega zna zmydlaniu tłuszczu. Często mi się zdarzało 20-30 razy namydlać do efektu.
Niestety, usuwanie fury tłuszczu wymaga takich zabiegów.
Zmycie tluszczu z ciala też jest trudne.

[...]

dora1000 napisał(a):Na mnie osobiście też nie działa oliwa salicylowa. Wolę mimo wszystko w maści, efekty są lepsze. :kwiatek8
Jest bardzo prawdopodobne, że salicyl w maści działa inaczej,lepiej. Wszystko zależy też jaki rodzaj łuski
usuwamy.
Jeszcze raz podkreślam tego farmaceutę. Trzeba mu mówić otwartym tekstem jak ma głupek(glupia) to robić.
Czasem i to nie pomaga.Jednej tłumaczyłem, że kwas pirogalusowy rozpuszcza się w wodzie, sprawdzała w farmakopei ,a przy wydaniu leku powiedziała rozbrajająco, że udało jej się rozpuścić w wazelinie.

posty połączone
edit: Master of Chaoss
Ostatnio edytowany przez Master of Chaoss, 18 Mar 2013, 19:31, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie pisz dwóch postów pod sobą. Jeśli chcesz coś napisac, a Twój post jest ostatni w temacie, edytuj go.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Maść złuszczająca

Postprzez JuliaP » 14 Mar 2013, 17:47

Amazonka napisał(a):UWAGA !
Musi to zrobić rozgarnięty farmaceuta. Kwas salicylowy jest trudno rozpuszczalany, dlatego rozpuszcza się go niewielkiej ilości oliwy i wmiksowuje się do wazeliny. Jak czujecie tak kaszkę w maści salicylowej, to maść jest do du... Bo głupi farmaceuta zrobił zawiesinę.


Słyszałam też o tym, że dosyć trudno jest rozprowadzić kwas salicylowy w wazelinie.
Moja maść siarkowo-salicylowa ma właśnie takie białe grudki.....ale coś tam złuszcza.

Lanolina coś daje - zmiękcza skórę i np. ja to czuję, w porównaniu do maści siarkowo-salicylowej na eucerynie.
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Maść złuszczająca

Postprzez Amazonka » 14 Mar 2013, 20:29

To prawdopodobnie siarka.Ja też to obserwowałem.Chociaż rzadko używałem maści siarkowej.
Homeopata z Włocławaka przepisal mi kiedyś Peru-suklfur. to kupuje się w aptece homeopatycznej. Była też na tej recepcie maść Silicea,też z apteki homeopatycznej.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Maści robione

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron