co sądzicie o leku humira

co sądzicie o leku humira

Postprzez sageniko » 10 Lis 2012, 20:45

lecze sie tym lekiem wlasnie rozpoczalem lezeniei chcialbym sie dowiedziec co nieco o nim
sageniko
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Lis 2012, 20:38

Re: co sądzicie o leku humira

Postprzez waldi380 » 10 Lis 2012, 21:22

Witam.Ja jestem już po 9 pulsie tego leku i musze ci powiedzieć że jak u mnie to lek działa rewelacyjnie.Mam łuszczyce na skórze narazie nie zaatakowała mi stawów i mam nadzieje ze nie zaatakuje.Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych leku i wszystkie badania w normie.Wiadomo że trzeba unikać infekcji bo nie można dostać leku jak ma sie jakąś infekcje.Jak masz jakieś pytania to pisz postaram sie odpowiedzieć jak tylko będę wiedział.Pozdrawiam :ladybug8
waldi380
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 98
Rejestracja: 26 Lut 2010, 10:23

Re: co sądzicie o leku humira

Postprzez BT37 » 10 Lis 2012, 22:41

Witaj, wszystko zależy od tego co chcesz wiedzieć. Humira to rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne, występuje w postaci przezroczystego płynu do wstrzykiwań. Podawana podskórnie w dawce 40mg. Substancją czynną jest adalimumab. Jest to lek z grupy antagonistóów TNF alfa. Zazwyczaj podaje się ją co dwa tygodnie, ale tu mogą być odstępstwa. W bardzo trudnych przypadkach można podawać co tydzień, lub zwiększać dawke. Przeważnie efekty są widoczne po 6 - 12 dawkach leku. Jest to lek bardzo inwayjny dla naszego organizmu, dlatego nie należy lekceważyć bezpieczeństwa, nie wolno brać go na własne życzenie, trzeba bezwzglednie podporządkować się decyzjom lekarskim. Każdy lek ma skutki uboczne, ale w przypadku leków biologicznych te skutki są trochę bardziej poważne. Leki te są i myślę powinny nadal pozostać ostatecznym wyjściem. Skutkami ubocznymi przyjmowania humiry mogą być zaburzenia pracy płuc, infekcyjne zapalenie stawów, odmiedniczkowe zapalenie nerek, nawet posocznica. Były również doniesienia o grużlicy oraz nowotworach. Pomijam oczywiście tzw. popularne skutki uboczne jak bóle głowy, wymioty, utrata apetytu czy spadek wagi. To oczywiście może wystąpić, ale nie musi. Dlatego tak ważne są wyniki, kontrolne badania i zastosowanie się do poleceń lekarza, oraz obserwowanie siebie. Na każdej wizycie rozmawiajmy z lekarzem o tym co nas niepokoi . Każdy z nas jest inny i może inaczej odczuwać wszystko. Nie bójmy się leku, ale miejmy świadomość, że to nie witamina.
Sama jestem już jakiś czas leczona tym lekiem, znam go dość dobrze. Jestem zadowolona z efektów jego działania. Dodam, że nie dostaję go w związku z łuszczycą skórną, tylko stawową.
Jeśli masz jakieś pytania lub watpliwości, pytaj. Postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: co sądzicie o leku humira

Postprzez Amazonka » 16 Lis 2012, 21:23

Dwa dni temu przeczytałem na forun chorób jelit, że tym lekiem leczy się choroby jelit.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa


Wróć do Leki biologiczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron