Stosowanie antybiotyków a łuszczuca

Re: Stosowanie antybiotyków a łuszczyca

Postprzez magdzia_dab » 04 Cze 2013, 14:24

Zgadzam się z moimi przedmówcami- to stan zapalny jest przyczyną ostrzejszej formy choroby. Właśnie mam ostre zapalenie gardła, powiększone jest wszystko łącznie z węzłami, boli tak, że przełykanie śliny jest wręcz heroizmem :( , do tego wysoka gorączka i jestem na przymusowym "nicnierobieniu" czego ogromnie nie znoszę :evil:
Pozdrawiam bardzo cieplutko z cieplutkiego łóżeczka oczywiście :ladybug3
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Stosowanie antybiotyków a łuszczuca

Postprzez Amazonka » 05 Cze 2013, 00:57

Ja się nie zgadzam z przedmówcami. Po prostu każdy reaguje inaczej.
Co i dlaczego, to tylko dorabianie teorii do praktyki - na siłę.
W przeszłości była metoda dawania antybiotyków, bez stanu zapalanego - jako metoda leczenia łuszczycy(penicylina). Czy lekarze mieli rację - nie wiadomo. Jedyna metoda sprawdzenia to eksperymenty na sobie. Identycznie jak z lekami na łuszczycę.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Stosowanie antybiotyków a łuszczuca

Postprzez JuliaP » 05 Cze 2013, 09:40

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Na stan mojej łuszczycy antybiotyki nie mają żadnego wpływu. Stany zapalne też nie.
Zakładam więc, że tak jak indywidualną chorobą jest łuszczyca tak samo indywidualna i zróżnicowana będzie reakcja łuszczycy na antybiotyki.
:kwiatek5
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Stosowanie antybiotyków a łuszczuca

Postprzez henia » 05 Cze 2013, 18:55

magdzia_dab napisał(a):[...]Właśnie mam ostre zapalenie gardła, powiększone jest wszystko łącznie z węzłami, boli tak, że przełykanie śliny jest wręcz heroizmem :( , do tego wysoka gorączka i jestem na przymusowym "nicnierobieniu" czego ogromnie nie znoszę :evil: [...]

Madziu zdrowia życzę :buzka osobiscie nic nierobienie lubiem, rzeknąć mogę - nawet bardzo :banan0

Krzyś, no my by tu zgineli bez Ciebie jak te pchły w sierści, jak zwykł był mawiać mój młody - jak był badzo młody :gwiazdka
henia
 

Re: Stosowanie antybiotyków a łuszczyca

Postprzez magdzia_dab » 05 Cze 2013, 20:20

A dziękuję Heniu pięknie, powolutku wynurzam się z kołdry i tym podobnych opakowań puchowych i pierzastych :lol: i zaczynam przełykać ślinkę już nie z takim bólem. "Nicnierobienie" nadal mnie dołuje ale dam radę :banan0 Jutro już chyba troszkę zacznę ogarniać chałupę, bo koty latają po kątach, a że okularów nie mam (w pracy zostały w biurku)to nie odróżniam - pajęczyna czy kwitnąca topola :lol: :lol: :lol: Jeszcze mi "toto" do talerza zupy wpadnie :wink:
Pozdrawiam Biedroneczki
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Stosowanie antybiotyków a łuszczuca

Postprzez martucha180 » 15 Cze 2013, 23:09

JuliaP napisał(a):Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Na stan mojej łuszczycy antybiotyki nie mają żadnego wpływu. Stany zapalne też nie.
Zakładam więc, że tak jak indywidualną chorobą jest łuszczyca tak samo indywidualna i zróżnicowana będzie reakcja łuszczycy na antybiotyki.
:kwiatek5


Zgadzam się, w moim przypadku na łuszczycę ma wpływ tylko stres, tak wynika z moich obserwacji. Ani jedzenie, ani antybiotyki nie mają na nią wpływu.
martucha180
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Cze 2013, 21:12

Re: Stosowanie antybiotyków a łuszczuca

Postprzez Łaciata90 » 17 Cze 2013, 22:35

Teraz już wiem, że powodem moich wysypów był jednak stan zapalny nie antybiotyki. Ponad tydzień po pierwszym zapaleniu ucha i tygodniowej kuracji antybiotykami miałam nawrót zapalenia. Znów przez kilka dni mnie bolało ucho, szum i te sprawy, nie stosowałam żadnych lekarstw, a wysypywało niemiłosiernie.
Czyli jednak stan zapalny, nie antybiotyki mają wpływ - przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Łaciata90
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 38
Rejestracja: 22 Paź 2011, 20:50
Miejscowość: Poznań

Poprzednia

Wróć do Inne leki i maści

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron