Maśc rtęciowo salicylowa

Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez Jesza » 06 Sie 2013, 21:03

Ktoś stosował? z jakim skutkiem?
Nie mam zamiaru jak narazie uciekac sie do az tak drastycznych srodkow,pytam z czystej ciekawosci i zamilowania do rzeczy "dziwnych" :pp
Dawniej stosowano, obecnie bardzo rzadko z uwagi na toks.
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez artsus » 07 Sie 2013, 15:50

Zgadza się dawno temu ją stosowano, ale, że wszystko co pochodne od rtęci jest wycofywane (nawet amalgamat z którego robi się plomby) to chyba trudno ją będzie wykonać.
Nie mnij jednak, skład jest następujący:

Rp
HYDRARGYRI ppt. albi 20,
Ac. Salicylici 10,0
Hascobaza ad 200,0

Ze słyszenia, bardzo dobrze zalecza łuszczycę i na długo, podobno.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez Jesza » 07 Sie 2013, 20:54

własnie tez słyszalem teksty typu "Maść rtęciowa zaleczała łuszczycę na długie lata" zastanawia mnie tylko fakt dlaczego ją wycofano i czy wogole ją wycofano. Dzialanie rakotworcze jest niby potwierdzone jak w przypadku dzięgci,a na forach farmaceutycznych zdarzają się posty w których proszą o pomoc w wykonaniu takiej maści. Pytalem lekarza to otrzymalem informacje o wycofaniu jako surowca recepturowego. Tymczasem w wykazie surowcow recepturowych dopuszczonych do obrotu z roku 2013 znajdujemy nastepujacy zapis:
371 Rtęciowy aminochlorek Hydrargyrum aminochloratum
surowiec
farmaceutyczny
1 op. 25 g
1 op. 25 g
Pharma Cosmetic K.M.
Adamowicz sp.j.
IL-
nr pozwolenia 3867/ChF

Wiele osob pisalo rowniez,ze lekarze nie chca wypisywac recepty z aminochlorkiem rteci. Posty te są z roku 2012 tymczasem od 2011 do 2013 jest wprowadzona do obrotu.

Myślicie,ze wynika to z troski o pacjenta czy powodow czysto zarobkowych?
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez Amazonka » 07 Sie 2013, 23:47

W szpitalu w 1970 roku o stosowano. Po miesiącu smarowania codzienengo zlazła. Włosy sztywne jak po żelu, z tym,że mniej seksowne , lub antyseksowne.
Ta maść ze szpital miała znacznie więcej składników. Mam gdzieś w zbiorach tą receptę.
Z racji upierdliwości, nigdy tej maści w domu nie stosowałem.
Rtęć, ołów, nie wiem czy to nie zwykłe lekarskie ple-ple. Dawniej rury wodne były ołowiane. Ludzie kiedyś mniej chorowali na raka. Teraz niema rtęci i ołowiu, natomiast jest SETKI substancji chemicznych na żarciu o nieznanym działaniu.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez artsus » 08 Sie 2013, 06:51

Ja bym ją z chęcią wypróbował, obecnie zmieniłem dermatologa i udało mi się dostać do lekarki, która mnie leczyła na oddziele, więc zapytam się o tą maść.
Amazonko, ludzie tak samo chorowali na raka kiedyś jak dziś, tylko szpitale nie ujawniały statystyk i opieki paliatywnej też kiedyś nie było, wykrywalność nowotworów była mniejsza z racji braku sprzętu do diagnostyki nowotworowej.
Cała moja rodzina od strony wujka (który zresztą tez całkiem niedawno zmarł na raka trzustki) pracowała w szpitalu, wiec trochę "ich" tajemnic się słyszało.
Co do szkodliwości to pewnie masz rację, że jest to pomysł marketingowców przemysłu farmaceutycznego, ja do tej pory mam 4 plomby z amalgamatu. Gdyby nie względy czysto estetyczne, pewnie również bym tych plomb nie ruszał w dolnych zębach. Ich zapewne dużą zaletą, była szczelność i większa wytrzymałość.
Ale wracając do maści, jakie ona ma "upierdliwości" w stosowaniu?
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez Jesza » 08 Sie 2013, 09:43

Chyba jej chodzilo o upierdliwosc ale lekarzy :banan0
Daj znać co lekarz powiedział,będę wdzięczny za wszelkie informacje :gwiazdka5 z tego co się teraz dowiedziałem to owszem jest stosowana, ALE w lecznictwie zamkniętym w ściśle określonych schorzeniach. Czemu w takim razie robi się taką maść w aptekach ogólnodostępnych :!:

"Amazonka"
1)na jakiej zasadzie się to stosowało maziasz się i w tym chodzisz czy na jakiś określony czas a potem zmywamy?
2)Piszesz o włosach słyszałem,ze po tym wypadają czy to prawda??
3)A i czy faktycznie na długie lata zaleczyło. Bo jeśli tak to się chyba zdecyduje,bo skory głowy to nawet cig. nie mogę doleczyć.
4)czy okluzje można stosować
5)czy na słonce można
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez Amazonka » 09 Sie 2013, 00:03

Jak mialem malo, to lekarka nie zdiagnozowała łuszczycy, tylko dawala maść rtęciową.
W szpitalu w roku 1970 smarowało sie non-stop i co 4 dni zmywało.
Jak leżysz w bolnicy to ci jest obojętne to co masz na głowie.
Jak pamiętam to przeszło może na 9 miesięcy - 43 lata wstecz.
Ale ..wtedy leczyłem sie mieszankami z pyragoplusem. Jak używałem tych mieszanek to po spędzeniu z ciała sama łuszczyca schodziła z głowy.
Znalazlem kopertę z receptami, ale w niej niema tej receptury.
Nie dziwcie się, ja 10 lat nie bylem u dermatologa. Mam recepty na mieszanki z pyragolusem.

Fora, fora , fora prawda taka że nie ma nikogo na forach żeby ktoś miał ful sukces w tej chorobie.
Byl gość na psoriasis co stosował to go ja to go motyle i inni wyśmieli.
Nie chcecie stosować mojej metody. Wasz wola. Jestem jedynym z pełnym sukcesem w tej chorobie.
10 lat to kupa czasu !
Jeżdżę z wnuczką do Świdra i rozbieram się !
Podobnie moja siostra stryjeczna. Babrze się i narzeka nastawy. Wie dobrze,że ja 10 lat nie mam.
Na bezmyślność nie ma sposobu.
Ja mam kostki jak u małolaty na anoreksji.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez Jesza » 09 Sie 2013, 10:19

Twoja metoda tzn jaka?
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez Amazonka » 10 Sie 2013, 11:39

Metody leczenia niekonwecjonalnego- moja sprawdzona metoda- metoda amazonki.
Ludzie nmie widzieli. Na własne oczy.
Do tego co znajdziesz w opisie dodam.
Miód ze spadzi iglastej, nie może być podróba, ten miód ma kolor zielonkawy. To ważne bo pszczelarze inne miody wciskają jako spadź iglastą.
Czy inne miody są skuteczne - nie wiem. 2-3 łyżeczki przed jedzeniem rano na szklankę mleka. Po jedzeniu może "nie wejść" bo to jest kaloryczne.
Robić oczyszcznanie przy pomocuy MANAYUPY w kroplach z AMC w Londynie.
Dodatkowo Sandre de drago w kroplach z AMC.
Pojechać na czakram do Krakowa - kosztuje tylko podroż. Sam zabieg bezpłatny.
Dodatkowo, witaral 3x dziennie 1 tabletka.
Proste, recept nie potrzeba .szkodliwość i skutki uboczne "0".

Sprawdziłem to powtórnie w zeszłym roku po gastrologii. Leżałem 02-2012 na gastrologii i wyszły grube łuski na nogach.
Myślałem już, że wpadłem z deszczu pod rynnę, bo Łu jest gorsza od brzucha.
Także kostki miałem solidnie spuchnięte. Stosowałem moja metodę i zlazło bez dermatologa, chemii i sterydów.
Wczoraj budowałem zapory wodne z piasku z wnuczką w Świdrze.

Chorzy na łuszczyce są wyjątkowo wywrotowi. Zalecają jakieś rzeczy zioła które jeszcze nikomu nie pomogły.
Moje metody jeszcze nikt nie zastosował. Może pasuje im chorowanie ?
AMC używa córka kolegi. I ma gdzieś chorobę. Także córka optyka spod bloku nie narzeka na Ł od czasu używania mojej metody.
Nie chcą liudzie pisać na forum -dziś uważam, że mają rację. Szkoda stukania w klawiaturę dla ludzi którzy kochają tylko chemiczne leczenie.
Ludziom z forów zwyczajnie odbija - bo chcą znaleźć przyczyny choroby czytając fiszki lekarskie.
Istotne jest co innego -znaleźć nieszkodliwy środek, po którym łuszczyca jest mini-mini , jak u mnie.
Ci którzy się bazgrzą , przyganiają mi, że moja metoda to nie jest wyleczenie czyli 0,0000.
Bo pojawiają sie czasem punkty 1mm i znikają same.
WAŻNE ! Jak masz afty w ustach lub inne zmiany na śluzówce to oznacza że jesteś glutenowcem.
To nie jest łuszczyca na śluzówce, tylko celiakia.
AFTY to książkowy objaw celiaki.
Co z tego, że przez wiele lat znano prątki Kocha, także prątki chorób W jak nie potrafili ich zwalczyć.
Szamani z Amazonii nie znają przyczyn chorób tylko wiedzą co na co pomaga.
Ostatnio edytowany przez Amazonka, 10 Sie 2013, 11:50, edytowano w sumie 1 raz
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Maśc rtęciowo salicylowa

Postprzez basia46 » 10 Sie 2013, 11:48

Chorzxy na łuszczyce są wyjatkowo wywrotowi. Zalecają jakieś rzeczy zioła które jeszcze nikomu nie pomogły.

Jak możesz pisać że zioła nikomu nie pomogły
leczę się nimi od dłuższego czasu i u mnie świetnie działają
Skąd wiesz że twoja metoda jedyna niezastąpiona i jedyna słuszna
bo tobie pomogła :?: :?: innym może zaszkodzić :(
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Następna

Wróć do Metody leczenia konwencjonalnego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron