Leczenie Biologiczne

Leczenie Biologiczne

Postprzez BT37 » 13 Gru 2012, 23:29

Wszyscy wiemy jak ważne jest leczenie biologiczne w leczeniu ciężkich postaci łuszczycy i łzs. Ale musimy mieć świadomość, że leki te nie są żadnym złotym środkiem ani panaceum. Jak większość z was wie, jestem zwolenniczką "mądrego" leczenia biologicznego - nie za wszelką cene i nie każdego przypadku. Każdy lek ma skutki uboczne, nie należy się bać żadnych leków. Trzeba zaufać lekarzom prowadzącym, zdać się na ich doświadczenie i wiedzę, a nie za wszelką cenę dążyć do .... no własnie do czego ? Faktem jest, że leki biologiczne ułatwiają życie, hamują rozwój choroby, wygładzają zmiany skórne. Ale czy na pewno za wszelką cenę powinniśmy chcieć być tak leczeni ??? Decyzję pozostawiam wam, ale poczytajcie sobie proszę ten artykuł, pomyślcie nad nim. Porozmawiajcie ze swoim lekarzem zanim zechcecie za wszelką cenę być leczeni biologicznie czy tego potrzebujecie czy też jeszcze nie.

http://www.ereumatologia.pl/Luszczyca-s ... -7250.html
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Leczenie Biologiczne

Postprzez kathi35 » 14 Gru 2013, 11:36

Dzien Dobry , ale jakos tak sobie po cichu mysle ze te biologiczne to i tak nadzieja bez bolu , bo MTX nie leczy bolu i te ingeruja i te ingeruja, :cry: mi to chyba juz wszytsko jedno, aby troche dziatwe swoja wychowac, jakbym miala szanse gdzies tam sie zapisac na krolika doswaidczalengo to chyab bym sie zapisala, w mojej wsi to nie mozliwe, a do tej pory zaden reumatolog nie zaproponowal mi tego, bo jestem zdrowa :P . Dzionka milego wam wszytskim zycze i sciskam
kathi35
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 Gru 2013, 10:34

Re: Leczenie Biologiczne

Postprzez BT37 » 15 Gru 2013, 23:08

Kasiu, rozumiem, że leki biologiczne dają dużą nadzieję, ale musisz też mieć świadomość tego, iż ich działanie jest podobne trochę do działania leków/maści sterydowych. Leku biologicznego nie dostajesz na "zawsze", tylko na jakiś czas. Po odstawieniu leku choroba często wraca dużo silniejsza. Doskonale wiem, jak ciężko się żyje z bólem i rozumiem Cię Kasiu, ale tu trzeba rozsądnie wybrać mniejsze zło. Jeżeli chcesz leku biologicznego to mogę pomoc, ale leczenie będzie w Bydgoszczy.
Pozdrawiam serdecznie życząc jak najmniej bólu :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Leczenie Biologiczne

Postprzez edek1980 » 19 Gru 2013, 23:47

jak szukalem nowego lekarza to natrafilem na taki artykuł o lekach biologicznych
http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przeg ... enie-17958 :) ale ja sie na tym nie znam :)
edek1980
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 14 Gru 2013, 21:49

Re: Leczenie Biologiczne

Postprzez kathi35 » 21 Gru 2013, 08:21

Witajcie lapek naprawiony. Dziekuje za odzew BT 37 pomagaja na 5 lat to dobrze ze chociaz na 5 lat jak tu zyc przez 5 lat na rencie za 500 zl bo juz nie che pisac o, alimentach ktorych nie bede miala od stycznia ( dluga historia ) :( , a przez 5 lat moze do pracy bede chodzic ( nie myslac o zlym samopoczuciu. Ja moge testowac nawet w BYdgoszczy. Ja chce poprostu zyc, tak normalnie nie jestem wymagajaca niestety caly czas mam swoich dzieci przed oczami co z nimi bedzie :kwiatek8 . Pozdrawiam was serdeczenie
kathi35
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 Gru 2013, 10:34

Re: Leczenie Biologiczne

Postprzez BT37 » 22 Gru 2013, 19:50

Witaj Kasiu :gwiazdka6 Nie bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć poprzez stwierdzenie, że "pomagają na 5 lat ".
Działanie leków biologicznych nie jest określone normami czasowymi. To nie jest tak, że one pomagają 5 lat. U jednych po odstawieniu leku nie ma remisji przez wiele lat nawet, ale u innych po odstawieniu następuje szybki nawrót choroby . Jak zawsze to bardzo indywidualne podejście.
Oczywiście służę swoją pomocą.
Pozdrawiam serdecznie :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Leczenie Biologiczne

Postprzez szefoko » 25 Sie 2015, 23:16

Witajcie,
z łuszczycą bratam się od jakiś 7 lat, mniej lub bardziej efektywnie, ale ostatnio trafiłem wreszcie na ludzi, którzy byli mi w stanie skutecznie pomóc. Właśnie dlatego chciałem i Wam o takiej możliwości opowiedzieć. W Świdniku pod Lublinem znajduje się Lubelskie Centrum Diagnostyczne, gdzie trafiłem całkiem przypadkowo, poszukując uparcie lekarza poleconego mi przez znajomą. I faktycznie tam go znalazłem, a jednocześnie udało mi się załapać na udział w programie leczenia łuszczycy. Leczenie polegało na wizytach w ww Centrum, gdzie po oddaniu moczu i krwi do szczegółowych analiz, miałem robiony zastrzyk w brzuch. Badania były całkiem bezbolesne, zastrzyki również, zawsze robione w delikatny sposób. Nigdy nie ostałem się w kolejkach, nie zostałem zignorowany, czy zbyty. Tłumaczono mi zawsze, co mam jeść, jakie mam wyniki i co robić, by były jeszcze lepsze. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że przy fachowości tamtejszych lekarzy i w ogóle całego personelu, efekty leczenia są naprawdę rewelacyjne. Widoczne oczywiście nie od razu, ale po kilku zastrzykach (najpierw są one robione co tydzień, potem co dwa, co miesiąc, na koniec robisz sobie sam w domu co drugi, trzeci miesiąc na przykład), praktycznie po łuszczycy zostają jedynie ciemniejsze plamki, które też niebawem znikają i wyrównują się z kolorem skóry. Naprawdę nie widziałem lepszych efektów w leczeniu tej niezbyt eleganckiej choroby. Dzięki temu leczeniu oferowanemu przez Lubelskie Centrum Diagnostyczne, mogłem tego lata szaleć z córkami na plaży w kąpielówkach bez żadnych krępacji. Polecam opisane przeze mnie leczenie, żeby tylko udało się Wam na nie załapać, tak jak mi się udało! Tego Wam szczerze życzę!
szefoko
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Sie 2015, 22:42


Wróć do Leczenie biologiczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron