leki biologiczne

Re: leki biologiczne

Postprzez BT37 » 13 Cze 2010, 15:01

Witaj Ulkar :)
Wysokie CRP w łzs -ie nie jest wcale rzadkością. Wiem to z własnego doświadczenia i doświadczeń innych znanych mi osób chorujących na łzs. Jeśli masz szansę na leczenie biologiczne to nie powinnaś się zastanawiać. Dzisiaj bardzo trudno zakwalifikować się do jakiegokolwiek programu leczenia biologicznego w łzs lub łuszczycy. Leki biologiczne leczą również łuszczycę skórną, a nie tylko stawową. Każdy lek ma skutki uboczne. Piszesz, że bierzesz MTX. Poczytaj sobie ulotkę od tego leku. to chemia w najczystszej postaci. Ma wiecej skutków ubocznych niż dobroczynnego działania, a jednak bierzesz te leki.
W tej chwili w reumatologii jest testowana sterala pod kątem zastosowania w leczeniu łzs -u. W testach dermatologicznych przeszła kwalifikację jako lek spełniajacy warunki do leczenia łuszczycy skórnej. Teraz przechodzi takie kwalifikacje do leczenia łzs. Dodam tylko, że jest to lek zarejestrowany w Polsce. Jeśli będziesz miała jakieś pytania to chętnie służę swoją pomocą. Pozdrawiam cieplutko i serdecznie :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: leki biologiczne

Postprzez ulkar » 13 Cze 2010, 15:35

Wiem, że trudno się zakwalifikować do leczenia biologicznego i że MTX też ma swoje złe strony, ale... jak wezmę biologiczne to metotreksat też zostanie, czyli chemia x2. No i naczytałam się tyle, o tym, że po zaprzestaniu leczenia biologicznego i łuszczyca i stawówka wraca i to nie raz w dwójnasób (kurcze jak to się pisze?).
ulkar
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 Cze 2010, 14:36

Re: leki biologiczne

Postprzez BT37 » 13 Cze 2010, 19:30

Powiem Ci tak, biorę nie tylko MTX, jestem leczona humirą ( to lek biologiczny ), a dodatkowo biorę jeszcze equoral - to też chemia. Dopiero niedawno odstawiono mi arawę - to taki sam lek jak MTX, oraz sterydy. Jak widać żyję i mam się całkiem nieżle. Musisz uzmysłowić sobie jedno. Z czasem leki przestają działać i trzeba coraz większych dawek, coraz więcej leków. Lek biologiczny ma to do siebie, ze jest on "wyprodukowany" na bazie ludzkich białek, działa szybciej i skuteczniej. Żaden lek nie daje Ci szansy na wyzdrowienie. Nie w naszych przypadkach. My co najwyżej możemy przyhamować chorobę, nie wyleczymy jej, tylko możemy trochę ją spowolnić, na chwilę. Jeśli odstawisz jakikolwiek lek to choroba powróci szybko. Tu nie ma żadnej różnicy. Rozumiem, ze boisz się leków. Musisz wiedzieć co dla Ciebie jest ważniejsze, czy chcesz żyć w miarę normalnie, czy wciąż odczuwać skutki stawówki. W każdym razie, cokolwiek postanowisz my będziemy Cię wspierać :) .
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: leki biologiczne

Postprzez Viximenne » 10 Kwi 2013, 17:27

No, ja od poniedziałku zaczynam badania do brodalumabu. Ktoś coś wie o tym leku?
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: leki biologiczne

Postprzez BT37 » 11 Kwi 2013, 18:54

Jest to ludzkie ciało monoklonalne. Wykorzystywane do leczenia stanów zapalnych w organizmie.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: leki biologiczne

Postprzez kaska69 » 28 Kwi 2013, 17:52

Beatko, czy możesz napisac cos o stelarze?
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: leki biologiczne

Postprzez BT37 » 28 Kwi 2013, 20:54

Oczywiście Kasiu :gwiazdka6 zależy tylko co chciałabyś wiedzieć. Stelara ( ustekinumab ) jest przeciwciałem monoklonalnym ( rodzaj białka ) opracowanym tak, by w organizmie przyłączać się do struktury zwanej antygenem. Stelara przyłącza się do białka zwanego interleukiną 12 i interleukiną 23. O interleukinach poczytasz tu :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Interleukiny

Stelara przeszła pozytywnie wszystkie testy w leczeniu umiarkowanych i cięzkich postaci łuszczycy plackowatej u dorosłych.
Jest roztworem do wstrzykiwań. W zależności od wagi pacjenta podaje się ją w dawce 45mg i pacjentom powyżej 100 kg nawet w dawce 90 mg. Preparat podaje się co 12 tygodni. W leczeniu Stelarą jest odgórne zarządzenie żeby po 28 tygodniach leczenia jeśli nie następuje poprawa odstawić takie leczenie. Jak wspomniałam Stelara jest w formie zastrzyku, podaje się ją podskórnie. W sumie pacjent może sam sobie podawać te zastrzyki. Wszystko zalezy od programu.
Wszystko Kasiu zależy jak zwykle od organizmu. U mnie Stelara się nie sprawdziła, ani na stawy ani tym bardziej na skórę.
Ale bardzo wierzę, że Tobie pomoże.
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: leki biologiczne

Postprzez kaska69 » 29 Kwi 2013, 20:36

Beatko a czy znasz kogoś kto ja brał? jak na niego zadziałało? Ja nadal czekam na NFZ......
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: leki biologiczne

Postprzez BT37 » 29 Kwi 2013, 20:55

Owszem Kasiu, znam :gwiazdka6 Sama przez rok byłam leczona Stelarą, poza tym mam znajomą leczoną stelarą. Ona była zadowolona z efektów leczenia. Skutki uboczne takie jak przy innych tego typu lekach, a więc osłabienie, senność, bóle głowy. Z tym, że bywa iż przy stosowaniu tego leku wzrasta waga ciała.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: leki biologiczne

Postprzez kaska69 » 30 Kwi 2013, 20:56

Beatko, a jak to wyglada jak zmieniali ci ten lek, musiałas znów przejsc tę cała procedure z badaniami, ze zgoda NFZ ?
I z tego co pisałas to juz po 2 zastrzykach powinna być poprawa, dobrze zrozumiałam? :kwiatek7
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Leczenie biologiczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron