Leki przeciwświądowe

Leki przeciwświądowe

Postprzez Rogue » 28 Lut 2010, 23:18

Dermatolog przepisał mi Hydroxyzinum w tabletkach w celu zmniejszenia świądu skóry. Mając na uwadze rozmiar moich ówczesnych rozległych zmian to zadziałał szybko. Rezultat co do objawów świądu wypadł pozytywnie. Swędzenie znacznie ustąpiło. Jako,że jest to nie tylko lek o działaniu przeciwhistaminowym, lecz również uspokajającym musiałam niestety a może "stety" odstawić. Wystąpiły u mnie objawy senności i uczucie nadmiernej blokady emocjonalnej. Podsumowując... Z tego co doświadczyłam wnioskuję, iż to skuteczny lek przeciwświądowy dla osób o sporym temperamencie :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez mojaluszczyca.pl » 02 Gru 2011, 13:35

też przyjmowałem Hydroxyzinum ze względu na swoją nerwowość to podobno szeroko stosowany lek i dość bezpieczny ( opinia też psychiatry nie tylko dermatologa) i trwało to dość długo bo prawie 2 lata, podstawowym czynnikiem wpływającym na reakcję na lek jest jego dawka i tu trzeba trochę poeksperymentować ale nie dzień lub dwa a co najmniej 14 dni chyba że od razu na dzień dobry dawka nie pozwala Ci normalnie funkcjonować , na mnie np. tabletka 10 praktycznie nie działała a po 25 nie mogłem rano otworzyć oczu.Skończyło się na 2x10 jedna rano i wieczorem i naprawdę było ok
na http://mojaluszczyca.pl podziel się swoją wiedzą o chorobie ...
Awatar użytkownika
mojaluszczyca.pl
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2011, 01:54

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez henia » 02 Gru 2011, 23:51

Nigdy nie miałam takiego stanu, w sensie świądu, że musiałam wspomagać się farmaceutykami. U mnie wystarczyły kąpiele w sodzie. Nie doprowadziłam do przesuszenia(większe zużycie pecików) nie swędziało :D
henia
 

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez mojaluszczyca.pl » 03 Gru 2011, 12:51

Gryf napisał(a):Ulgę swędzącej skórze przynosi kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem octu winnego. Na pół wanny wody dwie szklanki octu winnego i moczyć ile się da radę. :)
Dobry skutek przynosi również kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Pół wanny wody i pół szklanki sody oczyszczonej. :)
Leczyć skórę z łuszczycą pomagają kąpiele z dodatkiem soli morskiej. Można też zastosować sól bocheńską oraz sól gorzką. Sól zawiera minerały , które pomagają złuszczać zmiany. :)
Pozytywnie działają też okłady z zimnego mleka. Wystarczy namoczyć gazę mlekiem i przyłożyć do skóry. Potrzymać kilka minut i spłukać. Chyba,że ktoś ma możliwość kąpać się w wannie pełnej mleka :)
Po kąpielach odmaczających należałoby nasmarować się żelem z aloesu,który jest świetny w rozpuszczaniu martwych komórek. Po wchłonięciu żelu delikatnie "zeskrobać" ręcznikiem tyle łuski ile się da (bez przesady) i natłuścić skórę czymś tłustym np. wazeliną albo ponownie nasmarować żelem z aloesu. Jeśli mamy zamiar ( musimy) po takiej kąpieli gdzieś wychodzić i nie chcemy ( nie możemy) się smarować to można nawilżyć skórę tonikiem nawilżającym do twarzy np. nagietkowym. To taki mój awaryjny sposób jak się jest potrzebnym na cito :)



czy o tym sposobie mówisz między innymi?
a co sadzisz o innych tu podanych?
na http://mojaluszczyca.pl podziel się swoją wiedzą o chorobie ...
Awatar użytkownika
mojaluszczyca.pl
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2011, 01:54

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez henia » 03 Gru 2011, 13:33

Na sobie nie wypróbowałam jedynie tych okładów z mleka. Gryfowe porady bezcenne, jak dla mnie. Dlatego prosiłam admina o zapytanie: czemu jej tu nie ma? W moim odbiorze bardzo mądra i doświadczona bojowniczka :lol: Szkoda. Może się namyśli, i wróci tu. Gryfie, jeżeli nas poczytujesz, rozważ proszę :*
henia
 

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez Jesza » 06 Sie 2013, 20:27

Hydroksyzyne sobie bardzo chwale, w szpitalu dostawalem jako lek p/swiadowy, pozniej nasenny w moim przypadku jest swietna szczegolnie w tej drugiej przypadlosci :PP
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez basia46 » 10 Sie 2013, 06:47

Jesza napisał(a):Hydroksyzyne sobie bardzo chwale, w szpitalu dostawalem jako lek p/swiadowy, pozniej nasenny w moim przypadku jest swietna szczegolnie w tej drugiej przypadlosci :PP

Też sobie chwale ale nie przesadzała bym z nią :)
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez Jesza » 10 Sie 2013, 09:51

Z tym to racja szerokie spektrum działania niesie za sobą ograniczenia nie wolno stosować równocześnie z lekami p/wymiotnymi np aviomarin,antybiotykami penicyliny i detreomycyna i jak większość przeciwwskazana z alkoholem.

Dla zainteresowanych chlorowodorek hydroksyzyny posiada właściwości p/histaminowe,p/świądowe,p/lękowe,uspokajające i nasenne, stosowana również w leczeniu zaburzeń emocjonalnych.
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez basia46 » 10 Sie 2013, 09:57

Jesza napisał(a):Z tym to racja szerokie spektrum działania niesie za sobą ograniczenia nie wolno stosować równocześnie z lekami p/wymiotnymi np aviomarin,antybiotykami penicyliny i detreomycyna i jak większość przeciwwskazana z alkoholem.

Dla zainteresowanych chlorowodorek hydroksyzyny posiada właściwości p/histaminowe,p/świądowe,p/lękowe,uspokajające i nasenne, stosowana również w leczeniu zaburzeń emocjonalnych.

Bezpieczniej działa pokrzywa takie same właściwości p/histaminowe :) jak nie lepsze bo naturalne
uspokajająco i nasennie w połączeniu z meliskom :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez Jesza » 10 Sie 2013, 10:26

Ja po pokrzywie nie zasnę bo gonie z pęcherzem :banan1
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Następna

Wróć do Inne metody leczenia konwencjonalnego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron