Leki przeciwświądowe

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez basia46 » 10 Sie 2013, 10:43

Jesza napisał(a):Ja po pokrzywie nie zasnę bo gonie z pęcherzem :banan1

To tylko na początku potem się wszystko normuje i nie ma obrzęków które przy alergii są normą
pokrzywe pije się rano pierwszą i w nocy nie ma problemu :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez Jesza » 10 Sie 2013, 11:30

Ja raz od czasu stosuje pokrzywę,ale wypłukuje witaminy i trzeba przerwy robić. Mimo to należy wg mnie do ziół o najprzyjemniejszym smaku (liść bo korzenia nie probowalem) i nieocenionych wlasciwosciach. A i pokrzywa zawiera w swoim składzie serotoninę może nie na wszystkich ale na mnie działa euforyzująco :P
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez Master of Chaoss » 10 Sie 2013, 11:45

Jesza napisał(a):A i pokrzywa zawiera w swoim składzie serotoninę może nie na wszystkich ale na mnie działa euforyzująco :P

Serotonina jest niezbędna do snu - u zwierząt doświadczalnych blokowanie jej syntezy powoduje bezsenność. Poziom tej substancji w mózgu wpływa również na potrzeby seksualne, zachowania impulsywne i apetyt. Poziom serotoniny być może koreluje z agresywnością, a mutacje w genie kodującym receptor 5-HT2A mogą zwiększać ryzyko popełnienia samobójstwa dwukrotnie u osób z takim genotypem.

Ja tam bym sie tym tak nie "euforyzowal" za bardzo, jak to mawiaja co za duzo to nie zdrowo ;) a jak podaja dziala nawet autodestrukcyjnie (samobojstwa) ;) tak wiec z nadmiarem bym uwazał i z pewna dozą ostrożnosci do serotoniny podchodzil :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Serotonina
Dlaczego narodziłem się demonem? Cóż innego mogło powstać z umysłu, który mnie stworzył? Jestem zarówno jego optymizmem i pesymizmem, spokojem i szaleństwem, powodzeniem i porażką, miłością i nienawiścią, porządkiem i chaosem - jestem jego demonem...
Awatar użytkownika
Master of Chaoss
Administrator
Administrator
 
Posty: 176
Rejestracja: 12 Sty 2010, 19:02
Miejscowość: Połczyn Zdrój - Rugby

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez basia46 » 10 Sie 2013, 11:54

Jesza napisał(a):Ja raz od czasu stosuje pokrzywę,ale wypłukuje witaminy i trzeba przerwy robić. Mimo to należy wg mnie do ziół o najprzyjemniejszym smaku (liść bo korzenia nie probowalem) i nieocenionych wlasciwosciach. A i pokrzywa zawiera w swoim składzie serotoninę może nie na wszystkich ale na mnie działa euforyzująco :P

Pierwsze słyszę że pokrzywa witaminy wypłukuje
zawiera wszystkie elektrolity jak i duże dawki witamin i minerałów
owszem nie można jej pić jak herbatki non stop ale nie ma skutków ubocznych o jakich piszesz
Pokrzywa zawiera
kwercytrynę,..............
Kwercetyna znajduje zastosowanie w lecznictwie[1][2]. Jest składnikiem wielu preparatów stosowanych pomocniczo w leczeniu alergii różnego pochodzenia w połączeniu z solami wapnia. Wykazuje aktywność przeciwalergiczną i przeciwzapalną poprzez hamowanie enzymów uczestniczących w produkcji leukotrienów i prostaglandyn. Hamuje również uwalnianie histaminy.

Doustnie stosuje się produkty pokrzywowe w biegunce, w bólach mięśniowych i stawowych i hemoroidach (żylaki odbytu). Po konsultacji z lekarzem również w awitaminozach.

Zewnętrznie stosowana jest do okładów i obmywa owłosionej skóry głowy (łupież, łojotok). Używana także do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych oraz w bólach mięśniowych i stawowych.
A to ciekawe…
Pokrzywa dobrze też zwalcza stany zapalne skóry. Pomoże napar: 3 łyżki suszu zalewamy 0,5 l wrzątku, parzymy pod przykryciem przez 10 minut. Pijemy ok. 4 filiżanek dziennie. By złagodzić objawy trądziku napar z pokrzywy możemy używać do częstego przemywania twarzy.
Napar stosuje się też w leczeniu choroby popromiennej, kamicy nerkowej, w chorobach wyniszczających ustrój, no i oczywiście w schorzeniach gośćcowych.

reszta tutaj
http://mojaluszczyca.pl/viewtopic.php?f=20&t=380
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Leki przeciwświądowe

Postprzez Jesza » 10 Sie 2013, 12:02

Kwestia działania serotoniny jest indywidualna ja przyjmuje leki hamujące jej wychwyt zwrotny w związku z czym jej działanie jest u mnie odczuwalne znaczniej niż u osób,które tych leków nie przyjmują.

Co do wypłukiwania witamin miałem na myśli dłuższe jej stosowanie bez przerw.
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Poprzednia

Wróć do Inne metody leczenia konwencjonalnego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron