Wypadanie włosów

Re: Wypadanie włosów

Postprzez vitaminka » 10 Mar 2013, 18:26

.
Dorotko, spróbuj może tej kuracji:

http://www.youtube.com/watch?v=XZSvt-uXhMg
:ladybug7
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Wypadanie włosów

Postprzez JuliaP » 10 Mar 2013, 19:03

Sama łuszczyca nie powoduje wypadania włosów.
Wypadanie włosów powodujemy my sami :wink: nakładając co dzień maści na zmiany, zmywając je dosyć energicznie bo zwykle są one bardzo tłuste, to powoduje że włosy się plączą a my usiłujemy je rozplątać, rozczesać w ten sposób je wyrywając :)
Stąd może być wrażenie, że przy łuszczycy włosy są słabe, przerzedzone.

A jeśli w dodatku kogoś łuszczyca swędzi non stop tak jak mnie, to drapanie też nie sprzyja pozostawaniu włosom na swoim miejscu ;)

Ja osobiście nie mam jakiejś strasznej łysiny w miejscu zmiany, choć wydaje mi się, że mam trochę większe zakola na karku, a nie taka prostą linię jak inni :wink:

Na wzmocnienie swoich włosów używam Balsamu Babuni z miodem i mlekiem, od wewnątrz - łykam zestawy witamin, czasem coś ze skrzypem i pokrzywą.
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Viximenne » 10 Mar 2013, 22:46

Jula, ja włosy szarpię, drapię skórę i cuda niewidy robię i mi nie wypadają ( co najwyżej kilka ułamię), więc tu przyczyna musi być inna, na przykład w hormonach, bo to często jest przyczyną utraty włosów ( nie tylko u mężczyzn), w braku witamin, w zakażeniach grzybiczych czy przy łupieżu ( nie łuszczycy a łupieżu)... Genetyka ma tu też swoją rolę na pewno. Przyczyn może być wiele, ale nie sądzę, żeby to łuszczyca miała wpływ. :mrgreen:


Mały edit. Tak mnie tknęło, przyczyną może też być długotrwałe używanie sterydów na głowę, choć nie wiem czy w tym przypadku jest taka ewentualność.
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Wypadanie włosów

Postprzez JuliaP » 11 Mar 2013, 16:47

Ja jak intensyfikuje działania, tj. jak przez dłuższy czas co dzień czymś paciam tłustym np. cygnoliną na wazelinie, to zauważam, że więcej włosów zostaje na szczotce przez rozczesywanie kołtuna :oops:
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Wypadanie włosów

Postprzez dora1000 » 12 Mar 2013, 15:50

vitaminka napisał(a):.
Dorotko, spróbuj może tej kuracji:

http://www.youtube.com/watch?v=XZSvt-uXhMg
:ladybug7

Vitaminko dziękuję za twoje informacje. Chociaż ktoś jest na bieżąco :calus
dora1000
 

Re: Wypadanie włosów

Postprzez vitaminka » 12 Mar 2013, 17:58

dora1000 napisał(a):Vitaminko dziękuję za twoje informacje. Chociaż ktoś jest na bieżąco


Dla lepszego i szybszego efektu poleciłabym jeszcze do kuracj Belissą (1tabletka dziennie) dodać Sufrin (3 tabletki dziennie)
Efekty kuracji zauważalne już po 1miesiącu. Włosy przestają wypadać, są silniejsze i mniej łamliwe.
Także kondycja skóry jest o wiele lepsza, po kilku miesiącach zauważalne cofanie się zmian łuszczycowych.


Sufrin:
Wskazania: Uzupełnienie codziennej diety w siarkę organiczną nieutlenioną tzw. bio-siarkę. Wspomagająco w dolegliwościach reumatycznych i zwyrodnieniowych, w zaburzeniach funkcji wątroby i dróg żółciowych, zmianach skórnych (trądzik, łuszczyca, egzemy) oraz dla ogólnej poprawy stanu skóry, włosów i paznokci. Ponadto przy pierwszych oznakach starzenia się organizmu w celu spowolnienia i złagodzenia tego procesu.
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Wypadanie włosów

Postprzez dora1000 » 13 Mar 2013, 18:01

Kondycje włosów mam na dzień dzisiejszy dobrą. Bardzo pomógł mi szampon i tabletki o których pisałam wcześniej. Vitaminko to nie znaczy, że nie skorzystam z twoich porad w póżniejszym okresie.
Pozdrawiam Cię cieplutko, chociaż u nas zimno :buzka
dora1000
 

Re: Wypadanie włosów

Postprzez lawenda » 19 Gru 2019, 18:13

U mnie sprawdził się zestaw szampon+wcierka Radical Med w biało-czerwonym opakowaniu, tylko te z apteki nie z drogerii. Po 2 tygodniach włosy przestały lecieć i zaczęły rosnąć nowe. Mi tak średnio 2 razy do roku włosy wypadają same z siebie.
lawenda
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 Lis 2019, 16:01

Poprzednia

Wróć do Metody leczenia naturalnego i niekonwencjonalnego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron