Egzema

Egzema

Postprzez Auriga » 14 Gru 2013, 21:27

Cześć.
Mój pech mnie przerasta... Miałam mieć w środę wizytę u dermatologa, ale zrezygnowałam na rzecz członka rodziny. Dzień po oddaniu mojej wizyty, wyszła mi czerwona i swędząca wysypka na nadgarstku. Sadzę że to alergia (powstała po płynie do mycia naczyń, ale zaczerwieniony placek miałam już wcześniej). Pomimo kremowania zmienionego miejsca i picia wapnia, nie polepsza mi się.Co mogę jeszcze zrobić żeby zlikwidować świąd i wysypkę?
Będę wdzięczna za rady.
Auriga
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 02 Cze 2013, 09:42

Re: Egzema

Postprzez Szater » 15 Gru 2013, 10:32

mozna moczyc dłon w kąpieli solno -olejowej,mozna smarowac woda utleniona i potem mascia cynkowa,mozna użyc Hydrocortizonu,Tridermu i ....koniecznie pokazac te zmiane lekarzowi...może byc i rodzinny,bo jezeli cos jest dosc długo i nie pomagają zwykłe srodki to.....lepiej nie czekac aż sie....rozleje po obu dłoniach....
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Egzema

Postprzez Auriga » 15 Gru 2013, 11:16

To mnie przestraszyłeś... Próbowałam się ponownie zapisać do dermatologa, ale nie ma żadnych wolnych terminów w najbliższym czasie.
Jakie mają być proporcje produktów w tej kąpieli solno-olejnej?
Auriga
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 02 Cze 2013, 09:42

Re: Egzema

Postprzez Szater » 15 Gru 2013, 20:46

żem dziewczynka jest :oops:
duzo soli,troszke oleju....im wiecej soli tym lepiej,musisz zrobic solanke...czyli musi ta woda byc dobrze słona.....a czym tak sie przeraziłas? :roll:
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Egzema

Postprzez Auriga » 18 Gru 2013, 19:24

Sorry, nie wiedziałam ;P.
Trochę mnie przestraszyło, że może się pojawić na drugiej dłoni i nie przejść (szybko) :(.
Auriga
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 02 Cze 2013, 09:42

Re: Egzema

Postprzez Szater » 18 Gru 2013, 19:55

spokojnie obserwuj,co ma byc i tak bedzie niezaleznie co zrobisz....nic nie piszesz jak to wygląda na chwile obecna,co sie zmieniło? :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Egzema

Postprzez basia46 » 18 Gru 2013, 20:13

Auriga napisał(a):Cześć.
Mój pech mnie przerasta... Miałam mieć w środę wizytę u dermatologa, ale zrezygnowałam na rzecz członka rodziny. Dzień po oddaniu mojej wizyty, wyszła mi czerwona i swędząca wysypka na nadgarstku. Sadzę że to alergia (powstała po płynie do mycia naczyń, ale zaczerwieniony placek miałam już wcześniej). Pomimo kremowania zmienionego miejsca i picia wapnia, nie polepsza mi się.Co mogę jeszcze zrobić żeby zlikwidować świąd i wysypkę?
Będę wdzięczna za rady.

Ja bym spróbowała przemywać wodą utlenioną często i smarowała maścią cynkową
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Egzema

Postprzez Auriga » 18 Gru 2013, 20:41

Szater napisał(a):spokojnie obserwuj,co ma byc i tak bedzie niezaleznie co zrobisz....nic nie piszesz jak to wygląda na chwile obecna,co sie zmieniło? :)


Nie jest już czerwone, ale mam całą dłoń usianą takimi małymi grudkami. Chwilami okropnie swędzi, o dziwo głównie wieczorem. Przykładanie owsianki to łagodzi.
Auriga
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 02 Cze 2013, 09:42

Re: Egzema

Postprzez basia46 » 18 Gru 2013, 21:10

basia46 napisał(a):
Auriga napisał(a):Cześć.
Mój pech mnie przerasta... Miałam mieć w środę wizytę u dermatologa, ale zrezygnowałam na rzecz członka rodziny. Dzień po oddaniu mojej wizyty, wyszła mi czerwona i swędząca wysypka na nadgarstku. Sadzę że to alergia (powstała po płynie do mycia naczyń, ale zaczerwieniony placek miałam już wcześniej). Pomimo kremowania zmienionego miejsca i picia wapnia, nie polepsza mi się.Co mogę jeszcze zrobić żeby zlikwidować świąd i wysypkę?
Będę wdzięczna za rady.

Ja bym spróbowała przemywać wodą utlenioną często i smarowała maścią cynkową

Tak jak napisałam ja takie stany leczę wodą utlenioną zanim popękają i zrobi się skorupa
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Egzema

Postprzez Auriga » 22 Gru 2013, 11:28

Dzięki za porady, problem się wylczył :)
Auriga
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 02 Cze 2013, 09:42


Wróć do Metody leczenia naturalnego i niekonwencjonalnego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron