Łopian

Łopian

Postprzez henia » 09 Wrz 2012, 09:42

Od kilku dni bawię się sokiem z korzenia łopianu
[...]Problemy skórne
Działanie moczopędne i antybiotyczne łopianu jest pomocne w leczeniu chorób skóry, zwłaszcza tam, gdzie toksyczność jest głównym czynnikiem - na przykład: trądzik, ropień, owrzodzenie, miejscowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca[...]
[...]UŻYCIE
KORZEŃ:
WYWAR - Używany w leczeniu chorób skórnych, szczególnie owrzodzeń, czyraków, egzem.
NALEWKA - Używać w połączeniu ze szczawiem kędzierzawym w celu odtrucia systemu trawiennego i pobudzenia trawienia. Wspaniały na kamienie moczowe i piasek nerkowy.
OKŁAD Z PAPKI - Stosować na otwarte wrzody skóry.
PŁUKANKA - Stosuj wywar z łopianu na trądzik i grzybiczne zapalenia skóry jak: grzybica międzypalcowa i grzybica wywołana przez dermatofity.
LIŚCIE:
NAPAR - Pić na niestrawności pokarmowe.
OKŁAD Z PAPKI - Stosować na siniaki i zapalenia skóry.
ZAPARZONY OLEJ - Używać na żylaki.
NASIONA:
WYWAR - Pić na przeziębienia z gorączką, kaszlem, bólem gardła. Na wszelkie wysypki skórne pić łopian zmieszany z fiołkiem trójbarwnym[...]

http://zielnik.herbs2000.com/ziola/lopian.htm
Na dziś, stosuję go w postaci soku, smarując nim zmiany. Następnie, pójdzie w postaci papki. Łuska przestała mi tak szybko narastać po nim. Zobacz jak to dalej poleci :D
henia
 

Re: Łopian

Postprzez Lenka » 10 Wrz 2012, 23:16

a kupujesz gotowy sok czy sama cos zaparzasz ?
Awatar użytkownika
Lenka
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 69
Rejestracja: 05 Gru 2011, 12:02

Re: Łopian

Postprzez henia » 12 Wrz 2012, 12:10

Lenka, sok to ja na zasadzie: Zosia samosia, sama cisnę hii hii.
Z obserwacji bieżących, to lepiej-wygodniej, ten łopian na zmiany stosować w postaci papki. Sok w kompresach u mnie leci, bo tak samiusieńki, no to szybciuśko ściekał, i mnie wnerwiał :gwiazdka4
henia
 


Wróć do Zioła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron