Siemię lniane

Re: Siemię lniane

Postprzez Amazonka » 25 Lut 2013, 02:26

henia napisał(a): łuszczyca jest chorobą niewyleczalną. To przewlekła choroba skóry, mająca podłoże immunologiczne.
Wiec w jakim celu ją leczyć ???? Naprawdę, nie mieszaj ludziom w głowach.
henia napisał(a): Amazonka, jesteś w stanie częściowej remisji, jak pamiętam Cię z października.
Całkowitej, nie częściowej. Widzieliście u mnie jakąkolwiek łuskę ? 9 lat bez dermatologa i bez smarowania , nawet wazeliną. Do dziś się nic nie zmieniło. (pomijam to że celowo nic nie jem stąd to zdjęcie)
henia napisał(a):O czakramach założyłeś oddzielny temat, i może tam pisz, o tych Swoich przemyśleniach ich tyczących.

Mogę w ogóle o tym nie pisać. Powiem ci konkretnie. Jak to co piszę traktujesz jak moje własne przemyślenia, to naprawdę, nie mam zacięcia do produkcji literackiej.
Nawet zastanawiałem się czy w ogóle jest sens dalej pisać na forum. Swoją misję spełniłem. Pokazałem się.
Opisałem wszystko.Nie ukryłem niczego,co mogłoby pomóc innym.

Nie obrażam się na ciebie. Tego tak przypadkiem nie traktuj.
Dawno zastanawiałem się, czy ktokolwiek czyta to co opisałem.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Siemię lniane

Postprzez Amazonka » 25 Lut 2013, 02:31

basia46 napisał(a):Z moich wyczytanych wieści jak i kontaktu z chorobą jelit w rodzinie nie wiele da się zobaczyć sprzętem medycznym :D to raczej można wyczuć,zaobserwować i konsultować z lekarzami :Djak i innymi badaniami stwierdzić

Glutenu nie wyczujesz. Jest też wiele innych jednostek chorobowych. Poczytaj o chorobach jelit. Jest całe forum na ten temat.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Siemię lniane

Postprzez basia46 » 25 Lut 2013, 09:00

Amazonka napisał(a):Słladniki, naukowa analiza, a zapomniałaś Basiu o może najważniejszym elemencie siemienia.
Struktura i konsystencja po zaparzeniu.
Daje warstwę ochronna, napewno w żołądku. Może i dalej.
Podobną sama role spełniają kleiki. Też od bardzo dawna znane sposoby leczenia jelit.
Teraz uwaga !
Stosowałem kleik jeczmienny.szkodził, nie pomagał. Dlaczego ?
Mimo wszystko radzę skorzystać też z pomocy gastrologa.

Właściwości zdrowotne siemienia lnianego
Warto jednak zdać sobie sprawy z niezwykłych właściwości zdrowotnych tego produktu. Oto one:

Łagodzi podrażnienia przewodu pokarmowego poprzez działanie osłaniające i „oblepiające" ściany żołądka - może być zatem stosowany pomocniczo przy wrzodach, nieżytach i bólach żołądka, dwunastnicy i jelit. Ponadto chroni żołądek podczas kuracji antybiotykowej
Zapobiega zaparciom, a także działa pomocniczo przy biegunkach
Obniża poziom złego cholesterolu, chroni przed miażdżycą
Łagodzi objawy suchego kaszlu dzięki zawartości śluzów
Zawiera witaminę E, która jako przeciwutleniacz wymiata wolne rodniki
Jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza tych z grupy omega 3, które dzięki obecności witaminy E, są chronione przed utlenianiem
Dostarcza cynk
Fitoestrogeny czyli roślinne naturalne hormony mogą łagodzić objawy przekwitania u kobiet
Jest źródłem flawonoidów czyli barwników roślinnych o działaniu przeciwutleniającym, moczopędnym i przeciwzapalnym
Zawiera lecytynę
Zewnętrznie może być stosowane do okładów przy suchej skórze, trądziku oraz zmiękczających skórę

Spożywane także w celu dostarczania organizmowi wielu cennych substancji, jak mikroelementy, oraz cholina, znajdująca się w lecytynie. Siemię posiada wysoką zawartość tych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które usuwają nadmiar tzw. złego cholesterolu z organizmu. Siemię jest również bogate w łatwo przyswajalne białka, a szczególnie w egzogenne. Ponadto jest wyjątkowo bogate w tzw. fitohormony, a przez to zalecane jako środek wspomagający w profilaktyce nowotworowej. Siemię spożywane jest również w celu zwiększenia wilgotności śluzówki, stosowane przy suchym kaszlu. Siemię lniane może być używane także jako odżywka do włosów ponieważ wydzielany przez nasiona śluz skutecznie nawilża suche i zniszczone włosy.

http://skarbnicawiedzy.blox.pl/2009/05/ ... anego.html
a tu o kleikach czy mają takie samo działanie???
Kleik jęczmienny działa obojętnie, a w niektórych przypadkach nawet lekko wzdymająco. Kleik ryżowy działa zapierająco, natomiast kleik z płatków owsianych ma działanie rozwalniające. Kleik z kaszy mannej nie wywiera zbyt dużego wpływu na czynność ruchową przewodu pokarmowego, dlatego jest najbardziej bezpieczny.

mimo to że po przyrządzeniu mają taką samą lub podobną konsystencje
http://edytor4.republika.pl/jelita14.htm
płatki jakiekolwiek zawierają gluten a ten przy twoich problemach jak opisujesz nie może nie szkodzić
Niekorzystne działanie glutenu na organizm człowieka może przybierać formę choroby trzewnej, przejściowej nietolerancji glutenu lub alergii na gluten. Za wywołanie choroby trzewnej czy nietolerancji glutenu są odpowiedzialne rozpuszczalne w alkoholu frakcje białka:

pszenicy – gliadyna,
żyta – sekalina,
jęczmienia – hordeina
owsa – awenina
Ostatnio edytowany przez basia46, 25 Lut 2013, 09:35, edytowano w sumie 1 raz
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Siemię lniane

Postprzez basia46 » 25 Lut 2013, 09:09

henia napisał(a):
łuszczyca jest chorobą niewyleczalną. To przewlekła choroba skóry, mająca podłoże immunologiczne.
Wiec w jakim celu ją leczyć ???? Naprawdę, nie mieszaj ludziom w głowach.

Jak byś nie zauważył leczy się objawy a nie przyczynę
a przy silnym wysypie nie sposób nie leczyć bo byśmy byli jak jedna wielka rana
henia napisał(a):
Amazonka, jesteś w stanie częściowej remisji, jak pamiętam Cię z października.
Całkowitej, nie częściowej. Widzieliście u mnie jakąkolwiek łuskę ? 9 lat bez dermatologa i bez smarowania , nawet wazeliną. Do dziś się nic nie zmieniło. (pomijam to że celowo nic nie jem stąd to zdjęcie)

Jeśli masz choć jedną dwie plamki nawet beż łuski
nie masz remisji całkowitej a częściową
miałam dwie remisje i skóra była cała czysta bez łuski i plamki
basia46 napisał(a):
Z moich wyczytanych wieści jak i kontaktu z chorobą jelit w rodzinie nie wiele da się zobaczyć sprzętem medycznym to raczej można wyczuć,zaobserwować i konsultować z lekarzami jak i innymi badaniami stwierdzić

Glutenu nie wyczujesz. Jest też wiele innych jednostek chorobowych. Poczytaj o chorobach jelit. Jest całe forum na ten temat.
/

Jak to go nie wyczujesz
odstaw mączne na pół roku i zjedz po tym okresie bułeczkę chrupiącą a zaraz pojawią się wzdęcia gazy itp
czy przelewania w jelitach
jeśli gluten ci szkodzi
tylko tu jak pisałam wcześniej własna obserwacja
a nie sprzęt medyczny :wink:
Czytałam sporo na ten temat nie tylko fora
jak i mam w rodzinie tą chorobę
owszem jest wiele jednak jedna przyczyna
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Siemię lniane

Postprzez basia46 » 25 Lut 2013, 09:18

No ale to jest temat o właściwościach siemienia
o chorobach jelit w łuszczycy można założyć nowy :D
Mogę w ogóle o tym nie pisać. Powiem ci konkretnie. Jak to co piszę traktujesz jak moje własne przemyślenia, to naprawdę, nie mam zacięcia do produkcji literackiej.
Nawet zastanawiałem się czy w ogóle jest sens dalej pisać na forum. Swoją misję spełniłem. Pokazałem się.
Opisałem wszystko.Nie ukryłem niczego,co mogłoby pomóc innym.
Nie obrażam się na ciebie. Tego tak przypadkiem nie traktuj.
Dawno zastanawiałem się, czy ktokolwiek czyta to co opisałem.

I nie strzelaj focha jak ktoś napisze coś co ci się nie podoba :D
to jest forum tutaj się dyskutuje i wymienia swoimi spostrzeżeniami :D
na tematy różne nie zawsze zgodne z naszymi poglądami a pomocne dla innych
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Siemię lniane

Postprzez henia » 25 Lut 2013, 11:13

Amazonka napisał(a):[...] Wiec w jakim celu ją leczyć ???? Naprawdę, nie mieszaj ludziom w głowach.

Można oczywiście w tych swoich bojach bić się ze ścianą. Ba, jeżeli taka metoda walki z choroba u nas się sprawdza, to gratuluję i życzę powodzenia.

Jednak, to jest forum publiczne i w związku z tym obowiązują tu pewne prawa. A jedno z nich mówi: jeżeli chcemy być wiarygodni - podajemy źródła swoich wieści.
Oto moje:
[...]Rokowanie: nie jest pomyślne. Z uwagi na podłoże autoimmunologiczne choroby leczenie nie powoduje całkowitego ustąpienia choroby. Prawidłowa terapia zapobiega jednak powikłaniom choroby oraz hamuje postęp choroby[...]

http://rozanski.ch/psoriasis_etiologia.html
[...]Ze względu na złożoną etiopatogenezę, łuszczyca pozostaje nadal chorobą, w której leczenie ma charakter objawowy i doprowadza jedynie do uzyskania remisji zmian[...]

Szczerkowska Dobosz A.: Współczesne poglądy na etiopatogenezę i leczenie łuszczycy. Służba Zdrowia 2001, 15-16 (3010-3011), 49-54.
[...]Łuszczyca jest schorzeniem niezakaźnym i niezłośliwym. Cechuje się przewlekłym przebiegiem, z tendencją do samoistnego ustępowania (remisji) i nawrotów[...]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łuszczyca

Amazonka napisał(a):[...]Całkowitej, nie częściowej. Widzieliście u mnie jakąkolwiek łuskę ? 9 lat bez dermatologa i bez smarowania , nawet wazeliną. Do dziś się nic nie zmieniło. (pomijam to że celowo nic nie jem stąd to zdjęcie)[...]

W październiku, kiedy to miałam przyjemność poznać Cię osobiście, miałeś jeszcze zmiany na głowie. Stad moje opinie o częściowej remisji Twojej. Aczkolwiek wyraz remisja powinnam użyć w cudzysłowie, fakt - gdyż remisja, to całkowite cofniecie się zmian.
Co do reszty Twojej wypowiedzi w tym temacie - znalazłeś/wyeliminowałeś przyczynę Twojego sypania, i gratuluję Ci tego. Ale to wcale nie znaczy, że ł. u Ciebie nie wróci. Bo jako choroba autoagresywna, ma tendencje do "siadania" gdzie jej tylko się spodoba.
Amazonka napisał(a):[...]Mogę w ogóle o tym nie pisać. Powiem ci konkretnie. Jak to co piszę traktujesz jak moje własne przemyślenia, to naprawdę, nie mam zacięcia do produkcji literackiej.
Nawet zastanawiałem się czy w ogóle jest sens dalej pisać na forum. Swoją misję spełniłem. Pokazałem się.
Opisałem wszystko.Nie ukryłem niczego,co mogłoby pomóc innym.

Nie obrażam się na ciebie. Tego tak przypadkiem nie traktuj.
Dawno zastanawiałem się, czy ktokolwiek czyta to co opisałem.

Hmmm...Pozwól, że tę część Twojej wypowiedzi pozostawię z jednym zdaniem komentarza - jeżeli nie jesteś w stanie/nie umiesz, dyskutować na forum publicznym, przenieś się na Bloga - tam nikt nie będzie śmiał podważać Twoich wypowiedzi. Pozdrawiam i życzę powodzenia :ladybug4
henia
 

Re: Siemię lniane

Postprzez Amazonka » 26 Lut 2013, 02:28

henia napisał(a):Jednak, to jest forum publiczne i w związku z tym obowiązują tu pewne prawa. A jedno z nich mówi: jeżeli chcemy być wiarygodni - podajemy źródła swoich wieści.
Jakie źródła -autopsja nie wystarczy ?
Z forum robisz przegląd prasy światowej. Ludzie chorzy są tu w ogóle niepotrzebni. Także ich doświadczenia.
Robisz dokladną kopię forum Psoriasis. Kropka w kropkę.
[...]Łuszczyca jest schorzeniem niezakaźnym i niezłośliwym. Cechuje się przewlekłym przebiegiem, z tendencją do samoistnego ustępowania (remisji) i nawrotów[...]

Z tego widać, ze uważacie że choroba mi sama przeszła.
Nie stroję focha, ale w jakim celu mam pisać ?. Skoro łuszczyca sama przeszła.
henia napisał(a): Co do reszty Twojej wypowiedzi w tym temacie - znalazłeś/wyeliminowałeś przyczynę Twojego sypania, i gratuluję Ci tego. Ale to wcale nie znaczy, że ł. u Ciebie nie wróci.
To już całkowita nieprawda.
Bo do znalezienia przyczyny(gluten) glutem jadłem ile wejdzie,a łuszczycy nie miałem. Kilka lat.
Istotne jest czy łuszczyca wróci ? To w ogóle nie jest ważne. Ważne jest, żeby chodzić z krótkim rękawem, żeby nie chodzić do dermatologa, nie stosować sterydów MTX i innych świństw.
Czy to aż takie skomplikowane ?
W sumie o co wam chodzi -zawiść,zazdrość, że się udało pokonać łuszczycę ? Trzeba wykazać, że nie do całkowitego zera (jedna plamka Basia).
Gdyby ludzie na tym i innych forach mieli nie po jednej, ale po3 plamki to by dermatolodzy nie mieli pracy.
Wiekszość chorób nie znika do zera. Choroby mają w życiu nie przeszkadzać, nawet jeżeli trzeba brać leki lub stosować dietę.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Siemię lniane

Postprzez basia46 » 26 Lut 2013, 07:26

W sumie o co wam chodzi -zawiść,zazdrość, że się udało pokonać łuszczycę ? Trzeba wykazać, że nie do całkowitego zera (jedna plamka Basia).
Gdyby ludzie na tym i innych forach mieli nie po jednej, ale po3 plamki to by dermatolodzy nie mieli pracy.

Powtórzę Krzysiu
Gdyby ludzie na tym i innych forach mieli nie po jednej, ale po3 plamki to by dermatolodzy nie mieli pracy

miałam dwie remisje bez udziału dermatologa
także nie daje pracy dermatologom jestem niepokorną pacjętką :D
przy pierwszej zostały dwie niewidoczne plamki na głowie więc nie była całkowita
przy drugiej nie było na skórze nic zupełnie to była remisja całkowita na rok :banan0 :banan0
czego mam tobie zazdrościć pytam????????????????
Ja wiem co u mnie powoduje wysypy
i choć to bardzo trudne mogę nad tym jakoś panować choć nie zawsze
Tak jak pisze Henia łuszczyca to choroba ogólnoustrojowa metaboliczna
jak wyregulujesz prace narządów wewnętrznych wysypy mogą ustąpić na bardzo długo
a for jest kilka na każdym ludzie piszą podobnie jak na Psoriasis :D
Z tego widać, ze uważacie że choroba mi sama przeszła.
Nie stroję focha, ale w jakim celu mam pisać ?. Skoro łuszczyca sama przeszła.

Jak dobrze pamiętam mówiłeś w październiku że piłeś miód i zioła
co by wskazywało na to że jednak jej trochę pomagałeś od wewnątrz :D
Istotne jest czy łuszczyca wróci ? To w ogóle nie jest ważne. Ważne jest, żeby chodzić z krótkim rękawem, żeby nie chodzić do dermatologa, nie stosować sterydów MTX i innych świństw.

Wiesz przy pierwszej remisji myślałam podobnie przy drugiej zresztą też
rzeczywistość pokazała co innego
rok czystej skóry dla mnie to bardzo dużo
ale mam już świadomość że to remisja choroby nie jej ustąpienie :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Siemię lniane

Postprzez henia » 26 Lut 2013, 11:28

Siemie lniane jest bardzo ważnym suplementem diety przy leczeniu ł. Łyżka stołowa siemienia, pokrywa całkowite zapotrzebowanie na kwasy omega, naszego organizmu.
Spożywam go w formie nasion - staram się je mielić przed spozyciem, bo takie właśnie są najlepiej przyswajalne przez organizm - ważne, żeby już zmielone siemie, trzymać w lodówce, bo ma ono tendencje do jełczenia, tak jak wszystkie oleje.

Siemie lniane to też doskonały komponent w kąpielach leczniczych łuszczyków. Jeżeli nie kąpiele np. z braku wanny, to polecam kompresy/okłady.

PS. Do toczącej się wyżej dyskusji, chętnie się przyłączę, ale dopiero w momencie wydzielenia jej przez administrację, jako oddzielnego tematu.

Uważam, że temat: roli siemienia lnianego we wspomaganiu naszej walki, jest za ważny, bo go "rozjeżdżać' dywagacjami z gatunku....widzi mi się. Pozdrawiam :)
henia
 

Re: Siemię lniane

Postprzez basia46 » 26 Lut 2013, 11:37

Przetestowałam tą kąpiel na sobie
myślałam że nie dam rady w to wejść ale wywar dolany do kąpieli nie przypomina tego do picia w kubku :P
Całkiem przyjemna kąpiel skóra ładnie po niej nawilżona bez konieczności dodatkowego nawilżenia

Też się zastanawiałam nad rozdzieleniem tematu
jako że temat siemienia jest ważny w naszym leczeniu
i pożyteczny
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zioła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron