Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez vitaminka » 08 Mar 2013, 09:57

Nie popadajmy w paranoję. Wszystko jest dobre w granicach rozsądku. :banan0
Nie spożywamy ryb codziennie tonami, ani też nie pijemy kawy, czy herbaty beczkami.
Na ulicę też możemy wychodzić, chociaż jest niebezpieczeństwo, że nas samochód może rozjechać. :banan0
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 10:43

No i bym się znów zgodziła :D :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 17:55

A tak do pełnego obrazu :D :D
Źródła glinu - warzywa pochodzące z gleb zakwaszonych, w Polsce ok. 60% gleb jest zakwaszonych, przy niższym pH aluminium, które jest stałym składnikiem gleb, ulega w większym stopniu zjonizowaniu, powoduje to zwiększoną asymilację aluminium przez system korzeniowy roślin. Dodatkowo proces ten jest nasilony przy niedoborach glebowych magnezu i potasu. Aluminium występuje w napojach w puszkach aluminiowych, w pokarmach pieczonych w folii aluminiowej w lekach alkalizujących zawierających związki aluminium, w wodzie z wodociągów (jeśli zawiera zwiększone ilości aluminium) w pieczywie jeśli zawiera tzw. proszek do pieczenia, w soli kuchennej jeśli zawiera związki aluminium zapobiegające jej wilgotnieniu, aluminium zawiera również wybielana sztucznie mąka związkami glinu, oraz naczynia aluminiowe, jeśli używa się fluorowanej wody, która sprzyja uwalnianiu glinu w trakcie gotowania.
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez vitaminka » 08 Mar 2013, 18:28

.
Basiu, niepotrzebnie stresujesz się tym aluminium i niezdrową żywnością. Postępu nie da się o 200 lat cofnąć, a stres może Ci przysporzyć nowego wysypu. Wypij sobie swoją ulubioną herbatkę z cytrynką, rozluźnij się, dobrze Ci to zrobi :D :buzka
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 19:01

Ależ ja się absolutnie nie stresuje :D :D
szukam jak się to ma do tych naszych kąpieli :D
No i ta moja ciekawość co mi jeszcze grozi :lol: :lol:
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez Amazonka » 08 Mar 2013, 20:16

Vitaminko !
Masz aluminiowe garnki -bo ja ani jednego ?
W takich garnkach dodajesz cytrynę do herbaty ? W takich kubkach aluminiowych pijesz ?
Moja wnuczka by nie pila w takim aluminiaku. Ma porcelanowy. Sa darmowe filiżanki "nescafe".
Więc rozważania na ten temat z ta solą glinu są bezsensowne.

Najlepiej smakuje herbata w filiżance z Chińskiej Republiki Ludowej. W takiej, oprze która poprzez porcelanę widać światło.
Rozgarnięte kraje z UE nie potrafią zrobić dobrej porcelany.(mogą robić porcelanę na izolatory do tramwajów). Jeszcze liczy się też kształt filiżanki. Są japońskie dobre filiżanki, ale kosztują 120zl/szt. Ja piję w chińskiej.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez Amazonka » 08 Mar 2013, 20:30

Najbardziej jest szkodliwa wszechobecna chemia. To może mieć bezpośrednie przełożenie na łuszczyce, brzuch i ogólne zdrowie.
Jak nie jem warzyw i owoców to się znacznie lepiej czuję(anty-medycyna). Niestety, te produkty są solidnie posypane.
Jeszcze gorzej z wędliną. Jak jestem na stoisku w REALU gdzie kroją wędlinę, to nie mogę wytrzymać od tego chemicznego smrodu - obrzydliwe, nie apetyczne.
Jestem glutenowy, więc analizuje składy wszystkiego, Wcześniej nie zwracałem na to uwagi. W każdej wędlinie kilkanaście chemicznych składników. Są takie wędliny gdzie jest mało chemii.Chorzy na Ł powinni takie spożywać.
Nie jem warzyw- to nie jest jakaś dieta - w ostatnim roku po prostu nie mam na to ochoty.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 21:12

Ja piję w chińskiej.

ja pijam w szklance taka mi najlepiej smakuje :gwiazdka
a w filiżance niekoniecznie z porcelany pijam kawe :D :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Poprzednia

Wróć do Zioła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron