Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez vitaminka » 07 Mar 2013, 13:23

Nie do mnie należy podważanie , czy krytyka badań, jakie przeprowadzają naukowcy przez dziesiątki lat. Mogę stwierdzić jedynie to , co każdy: jest coraz więcej różnych chorób z powodu zatrucia środowiska i chociaż jest coraz więcej różnorodnych leków, którymi faszeruje nas farmacja, to zamiast leczyć się nimi skutecznie, przyczyniamy się do jeszcze większego rozstroju organizmu.
:ladybug6
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 07 Mar 2013, 13:27

I tu pełna zgodność :ladybug6
informacji zas nigdy za wiele nie każdemu się chce nie każdy ma możliwość czy potrzebę szukać :D :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez henia » 07 Mar 2013, 19:04

Łot i pogaworzyły sobie kumoszki przy herbatce :lol:
Pozwólcie, znaczy nie pić tej herbaty z cytryną, bo metal się wytwarza, i to na dodatek dobrze odkładający się w organizmie - tak :? :?
To tak jak nie gotować zup kwaśnych, w garach aluminiowych, tak :? Buziaki obu paniusiom przesyłam :buzka
henia
 

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez marynarz » 07 Mar 2013, 20:22

To prawda, co pisze vitaminka. Ojciec Jan Grande z zakonu Bonifratrów w swych książkach też zwraca uwagę na ten problem:
" Picie herbaty z cytryną, to kolejny błąd, który popełniamy. Dlaczego nie powinniśmy dodawać do herbaty cytryny. Ponieważ wytrąca ona minimalne ilości glinu (aluminium), zawartego w płatkach herbacianych, a pierwiastek ten jest szkodliwy dla organizmu."
Dla tego Marynarz proponuje, jeśli już ktoś uwielbia herbatkę z cytryną to należy dolać odrobinę rumu, który zneutralizuje glin ;)
PS: żartowałem z tym rumem :gwiazdka7
marynarz
 

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez vitaminka » 07 Mar 2013, 20:59

marynarz napisał(a):Dla tego Marynarz proponuje, jeśli już ktoś uwielbia herbatkę z cytryną to należy dolać odrobinę rumu, który zneutralizuje glin ;)

To ja poproszę o rum z herbatką i bez cytryny, herbatki też tylko troszeczkę, żeby nie psuła smaku. :banan0
PS: nie żartuję, propozycja nie do odrzucenia :banan1 :serduszka
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 07 Mar 2013, 21:01

Całkiem fajny pomysł :D :D
a ja do tego i cytrynkę i jeszcze miód :D :D :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez puma » 07 Mar 2013, 22:41

basia życie ci nie miłe? ? a w dodatku możesz zachorować na..... no właśnie, na co? :lol:
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 07:01

puma napisał(a):basia życie ci nie miłe? ? a w dodatku możesz zachorować na..... no właśnie, na co? :lol:

Na....... Niemca............... a ja go już mam a nie piłam cytryny
ostatnio se ją upodobałam cosik
wiesz puma..................... piszą nie wolno jajek bo cholesterol rośnie
a ja zjadam ostatnio po kilka dziennie i cholesterol nie rośnie :D :D
to i tego .....................muszę sprawdzić na sobie :lol: :lol: :lol: :lol:
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez marynarz » 08 Mar 2013, 07:56

Jak najbardziej jestem za. Na następne biedronkowanie zabiorę odpowiednie produkty, i wieczorem wszystkich chętnych zapraszam na "herbatkę marynarską rozgrzewającą" :gwiazdka7
marynarz
 

Re: Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 08:03

Ok ja się pisze na spróbowanie :D :D
a takiej herbatki pewnie jeszcze nie piłam :gwiazdka :gwiazdka
a skoro już jesteśmy przy łączeniu produktów
to jak się to ma do kawy ze śmietanką
czy szprotek w puszce :D :D
Pamiętaj zatem, aby NIGDY nie łączyć:

Herbaty z cytryną – takie połączenie powoduje, że wytwarza się cytrynian glinu, który odkłada się w mózgu i może doprowadzić do choroby Alzheimera.

Herbaty i kawy z nabiałem - kwas szczawiowy z tych napojów wiąże się z wapniem, pochodzącym np. z twarożku, jogurtu czy sera żółtego, przez co tworzą się tzw. szczawiany. Są one szczególnie niebezpieczne dla dróg moczowych, ponieważ odkładają się w postaci kamieni.

Ryb z olejem – kwasy omega-6 zawarte w oleju słonecznikowym i kukurydzianym redukują działanie kwasów omega-3, które mają doskonały wpływ a oczy, serce i skórę. Najlepiej zatem piec ryby w folii lub gotować je na parze.
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zioła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron