Mieszanka ziołowa

Mieszanka ziołowa

Postprzez Jesza » 16 Lip 2013, 13:00

Witam po długiej nieobecności ;)
Od jakiegoś czasu stosuję mieszanki ziolowe z dobrym skutkiem,chciałbym się podzielić informacją na ten temat, może komuś pomoże ;)

kłącze perzu
korzeń łopianu
ziele uczepu
liśc brzozy
ziele fiołka III wszystko w rownych czesciach

koszt 12zł starcza na 1-2miesiace

do tego ostropest plamisty zmielony z korzeniem mniszka lekarskiego w proporcji 1;1 1-2ł dz.


Nie zdziała cudow w ciagu tygodnia,ale po dłuższym stosowaniu efekty są naprawde fajne,skóra latwiej poddaje się leczeniu a niektore zmiany same znikają.
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez Szater » 16 Lip 2013, 14:01

zioła dobra rzecz ale zdecydowanie polecam picie pojedynczych ziół,jest to bezpieczniejsze aniżeli mieszanki.Szczególną ostroznosc nalezy zachowac gdy stosujemy jakiekolwiek leki moga one kolidowac z działaniem ziół.W mieszance która podana została powyzej mamy np. kłacze perzu-absolutnie nie wolno go stosowac podczas terapii beta blokerami(szeroka grupa leków stosowanych przede wszystkim w chorobach układu krążenia: w nadciśnieniu tętniczym, w dusznicy bolesnej i w pewnych typach zaburzeń rytmu serca, zapobiegawczo - po zawale mięśnia sercowego) czy lekami moczopednymi. :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez dora1000 » 16 Lip 2013, 15:29

Zgadzam się tu akurat z Szater. Ja po mieszankach bardzo, żle się czułam za każdym razem. Bądz tu wtedy mądry, które zioło żle wpływało na moje serducho. Pojedyńczo pijąc przynajmniej wiemy jak reaaguje nasz organizm. Wiem, że wygodniej jest pić mieszanki, ale coż nie dla każdego, a już przynajmniej w moim przypadku. :wink:
dora1000
 

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez Jesza » 16 Lip 2013, 20:03

W/w betablokery są czynnikiem nasilającym łuszczycę, w zwiazku z czym nie sądzilem,ze ktokolwiek tu obecny je stosuje.
A po drugie wydało mi się logiczne,że każdy kto by chcial zastosowac w/w mieszanke zasiegnie informacji na temat kazdego z ziol.
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez Szater » 17 Lip 2013, 07:58

Oj.....piszesz że sie dziwisz? no wyobraz sobie ,że ja sie dziwie, że ty zdziwiony :wink: łuszczyca to choroba na całe życie,ona sobie jest a inne choroby dochodzą,uważasz że mamy nie stosowac leków utrzymujących nas przy życiu bo...zaostrzaja łuszczyce? :shock: wiekszosc moich leków ją zaostrza,niestety nie mam możliwosci zaprzestania stosowania.Co do ziól to potęzna bron, rzekłabym starodawna :wink: wiele moze dobra ale i zła uczynic,dlatego po prostu w związku z posiadanym doswiadczeniem wspomniałam o tym, iż poszczególne zioła lepiej stosowac jak mieszanki.Ludkowie rózni sa szczególnie młode osoby,wiele rzeczy podanych w necie uznają jako pewnik i stosują w ciemno. :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez Jesza » 17 Lip 2013, 11:09

Wytwarzacie strasznie niemila atmosfere,zaluje ze zalozylem tu konto.
Żegnam!
"...diabeł mnie szarpie,trzyma za uszy
dokąd wariacie chcesz wyruszyc..."
Awatar użytkownika
Jesza
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Mar 2012, 22:14

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez magdzia_dab » 17 Lip 2013, 11:29

Jesza, z całym szacunkiem ale zupełnie nie rozumiem dlaczego się unosisz gniewem? Przecież to jest forum, wymiana zdań i doświadczeń, uwierz nikt nie ma tu zamiaru wytwarzania złej atmosfery czy obrażania się nawzajem. Każdy ma prawo wypowiedzieć się na dany temat. Nie używamy tu obraźliwego języka, a tonu nie słyszymy, możemy sobie go tylko wyobrazić. Nie zauważyłam w poprzednim poście ani wykrzykników, które mogłyby sugerować krzyk czy tez gniew ani wulgaryzmów ani nawet złośliwości. Jest lekko, z przymrużeniem oka i z uśmiechem. Szater ma rację, ja również biorę leki na nadciśnienie i bez nich niestety nie mogę funkcjonować, mimo łuszczycy muszę je zażywać czy tego chcę czy nie.
Dlatego proszę, nie traktuj tych wypowiedzi jako atak na Twoja osobę czy też wypowiedź.
Zapewniam Cię, że nie było to zamierzone. Pozdrawiam :kwiatek7 :gwiazdka9 :gwiazdka6
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez gosia33 » 17 Lip 2013, 11:59

Jesza musze przyznać , że poprzedniczki maja rację. Nikt tu nikogo nie obraża ani nie prubuje wprowadzić niemiłej atmosfery , ale niestety ja tez zażywam beta blokery. Bez względu na to czy nasilaja łuszczyce czy też nie musze je zażywac , gdyż nie ma innych leków które by mi pomagały. łuszczyca rzadzi się swoimi prawami , ale gdybysmy mieli się do niej dostosować całkowicie i przestrzegac wszystkich czynników które ją wywołują to niestety co niektórzy musieliby się położyć i czekac tylko na śmierć :gwiazdka9 . Zapewne każdy znas miał do czynienia z różnymi ziółkami i każdy wie co na niego działa najlepiej. Myślę , że wyrażaniem opinii na dany temat jednoznacznie pomagamy sobie. Pozdrawiam i miłego dnia. :gwiazdka7
gosia33
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 74
Rejestracja: 10 Mar 2013, 19:31

Re: Mieszanka ziołowa

Postprzez henia » 17 Lip 2013, 20:44

Jesza napisał(a):W/w betablokery są czynnikiem nasilającym łuszczycę, w zwiazku z czym nie sądzilem,ze ktokolwiek tu obecny je stosuje.
A po drugie wydało mi się logiczne,że każdy kto by chcial zastosowac w/w mieszanke zasiegnie informacji na temat kazdego z ziol.

Witaj Jesza :*

Betablokery są niestety normą niektórych z nas, i czasami nie mamy wyboru. Ze swojego doświadczenia - nie prowadzą one u mnie do zaostrzenia ł. :banan0

Co do ziół - podobną mieszankę/oparta o zaproponowane przez Ciebie zioła, stosowałam. Fakt, wtedy byłam bezlekowa. I wtedy u mnie one jakieś specjalnej rewelacji nie zrobiły. Ale ja już byłam wtedy po kuracjach oczyszczających, wszelkich, i tu bym upatrywała ich "słabszego" działania.
Wszelkie leczenie "od wewnątrz" trzeba zaczynać od oczyszczenia organizmu, to fakt, i tu masz zupełna rację, że proponowana przez Ciebie kuracja, powinna w tym pomóc. Pozdrawiam :ladybug4 z nadzieją, że napiszesz tu co tam u Ciebie? dawno, oj dawno nic nie dawałeś :buzka
henia
 


Wróć do Zioła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron