Owies -kąpiele

Owies -kąpiele

Postprzez basia46 » 22 Sty 2013, 11:41

Kąpiel owsiana: 1 kg słomy owsianej zalać w naczynu 3-5 l wody ciepłej i odstawić na 2-3 godziny. Następnie ogrzać do wrzenia i gotować powoli pod przkryciem ½ godz. Odcedzić do wanny i wypełnić ją do 1/3 wodą o temperaturze około 37 stopni Celsjusza. Czas kąpieli 15-20 minut. Stosować w artretyzmie, reumatyzmie i chorobach skórnych. Kąpiel zaleca się też osobom osłabionym i wyczerpanym nerwowo.
http://edumed.com.pl/strony/owies.html
jak temat już jest można połączyć lub skasować :D

Witam, mieszkam na wsi mam ekologiczna słomę mogę sprzedać kg słomy za 5 zł. Plus koszty przesyłki. Wiecej informacji pod e-mail noeminoemi23@o2.pl
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Owies -kąpiele

Postprzez Ewunia » 24 Sty 2013, 12:00

Witam Basiu :)
Ja również biorę kąpiele w owsie ale dodaje jeszcze do słomy płatki owsiane , gorczyce i pączki sosny . To gotuje razem i potel wlewam sobie do wanny i siedzę sobie . Jest to dla Mnie dobre dlatego , ze skóra przestaje swędzieć oraz ściągać :)
Ale jak dobrze wiesz skóra się przyzwyczaja do wszystkiego także stosuje kąpiele owiane na przemian z Medidermem :)
Buziaczki:*
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Owies -kąpiele

Postprzez basia46 » 24 Sty 2013, 12:14

Z dzieciństwa pamiętam że kąpiel w słomie była dozwolona góra raz na tydzień :gwiazdka :gwiazdka
ale to w przypadku przeziębienia było :D
z moich starych wieści co pamiętam taka słoma wyciąga wszelkie stany zapalne z organizmu a one u nas i tak na skórze i bez słomy dlatego :D
dlatego też nie stosuje stale
zamiennie sól kuchenna i olej z pestek winogron u mnie leci :buzka
Przetestowałam też picie herbatki z owsa(do kupienia po 100g)
działa wyciszającą na cały organizm dostarczając witamin i też zmiany bledną , skóra się uspakaja
warto spróbować może i u ciebie dobrze zadziała jak kąpiele działają
Ostatnio edytowany przez basia46, 24 Sty 2013, 12:30, edytowano w sumie 1 raz
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Owies -kąpiele

Postprzez Ewunia » 24 Sty 2013, 12:27

Owszem wyciągły kąpiele stan zapalny ale wciąż narasta łuska :( Najgorzej jest mi się pozbyć ;/
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Owies -kąpiele

Postprzez basia46 » 24 Sty 2013, 12:32

Łuskę likwidują kąpiele w soli i oleju córka woli oliwę ja olej z winogron
po takiej kąpieli skórę masz gładką bez łuski
ja w tych solnych nie stosuje już nic tylko gąbkę do kąpieli :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Owies -kąpiele

Postprzez Ewunia » 24 Sty 2013, 12:34

Basiu ale sól normalna kuchenna? i olej zwykły do pieczenia?
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Owies -kąpiele

Postprzez basia46 » 24 Sty 2013, 13:08

Ewunia napisał(a):Basiu ale sól normalna kuchenna? i olej zwykły do pieczenia?

Ja używam zwykłej jodowanej
olej albo z pestek winogron ,słonecznikowy a jak nie mam to zwykły jaki mam
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Owies -kąpiele

Postprzez Ewunia » 24 Sty 2013, 14:04

Dziękuje Basiu :) Będę musiała teraz spróbować czegoś innego :):)
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Owies -kąpiele

Postprzez basia46 » 24 Sty 2013, 18:24

Jeśli to nie jest absolutnie konieczne, w kąpieli nie używamy innych środków myjących, a jedynie gąbkę, gdyż ciepła woda oraz olej w zupełności wystarczą, by rozpuścić zalegający w otwartych w ciepłej wodzie porach skóry tłuszcz, zaś złuszczony naskórek łatwo da się usunąć przy pomocy samej gąbki.
Kąpiel z dodatkiem oleju jest zalecana dla każdej skóry, gdyż w przypadku skóry przetłuszczającej się olej jako rozpuszczalnik tłuszczów wnika w głąb skóry właściwej oczyszczając ją, zaś w przypadku skóry suchej olej wnikając w głąb skóry właściwej pozwala utrzymać w niej wodę, czyli nawilża ją.

Można wsypać do kąpieli pół kilograma soli kuchennej jodowanej. W środowisku ciepłej, słonej wody, przy rozszerzonych porach, skóra w naturalny sposób wchłania jod i nie ma obawy przed jego przedawkowaniem.

sól działa też p.bakteryjnie i złuszczająco na naszą łuskę :D
przy grubej łusce gąbkę trzeba częściej zmieniać
a do wytarcia najlepiej używać ciemnych ręczników bo białe szarzeją :D :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Owies -kąpiele

Postprzez kaska69 » 27 Sty 2013, 22:33

Ewcia, ja po kąpielach w słomie owsianej jak wychodzę z wanny to sie nie wycieram tylko w taka mokrą skóre olej lniany i tak chwile czekam az troszke skóra wchłonie a pózniej zawijam sie w stary recznik i tak jeszcze z 15 minut siedze , zeby nie wycierac tego oleju, zeby sam sobie wszedł w skórę. Robię tak w piatki i soboty, bo skóra po tym oleju ma taki specyficzny zapach, wiec w zwykły dzien kapie się w innych płynach
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07


Wróć do Kąpiele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron