KĄPIELE

KĄPIELE

Postprzez konik » 28 Lut 2010, 14:47

Chcę się z Wami podzielić wiedzą którą wypraktykowałam osobiście i kiedy wysypuje mnie mocno , stosuje do dzisiaj. Otóż do wanny w ciepłą wodą wlewam wywar z następujących składników: około 1/2 kg slomy owsianej {kto nie ma możliwości zdobyć słomy może użyć banalnych płatków owsianych}, 2 garście wysuszonych lub świeżych czubków sosny {może być żywica sosnowa} , garść kwiatu nagietka i tyle samo ziela szałwii. Daję Wam słowo że kapiel w takiej mieszance jest przyjemna , aromatyczna i łagodzi wykwity na skórze. Faktem jest że wymaga to nieco zachodu ale warto!!! Spróbujcie sami !!! Pozdrówka Baśka.
Awatar użytkownika
konik
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 77
Rejestracja: 13 Lut 2010, 14:02

Re: KĄPIELE

Postprzez konik » 04 Mar 2010, 10:15

Sorki że tak cykam po troszeczku ale mam początki tej... no , :D znowusz zapomniałam.
Może wielu z Was zetknęło się ze zbawiannym działaniem kitu pszczelego.Ja od dawna używam i polecam {ale w tej wersji nalezy się zastanowić czy się leczymy czy prowadzimy :D }.Około 5 dkg świerzego nie zlerzałego ani tym bardziej spleśniałego kitu zalewam w słoiczku z ciemnego szkła spirytusem. Taką ilością aby cały kit był przykryty. Odstawiamy na minimum 2 tygodnie , od czasu do czasu wstrząsając. Po tym leżakowaniu Nalewka z kitu jest gotowa. Należy jednak uważać z dawkowaniem. Ja używam jak kropli żołądkowych:8-10 kropli wkraplam na łyżkę cukru i konsumuję :roll: Uwaga!!! Bardzo ostre!!! Niektórzy piją z wodą ale dla mnie ta wersja jest nie do przełknięcia :lol: .Przy stanach zapalnych jest to niezastąpiony środek naturalny no i nie ma potrzeby łykać antybiotyków.Roztworem kitu płucze się równiesz gardło w początkowym stanie zapalnym. Można również stosować kit do okładów na trudno gojące sie rany.Wypróbujcie-gorąco polecam!!

PS. Po zużyciu całego wyciągu pozostały kit można po raz kolejny zalać ale juz alkocholem o niższym stężeniu np. wódką.
Awatar użytkownika
konik
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 77
Rejestracja: 13 Lut 2010, 14:02

Re: KĄPIELE

Postprzez Rogue » 10 Mar 2010, 23:29

Ulgę swędzącej skórze przynosi kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem octu winnego. Na pół wanny wody dwie szklanki octu winnego i moczyć ile się da radę. :)
Dobry skutek przynosi również kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Pół wanny wody i pół szklanki sody oczyszczonej. :)
Leczyć skórę z łuszczycą pomagają kąpiele z dodatkiem soli morskiej. Można też zastosować sól bocheńską oraz sól gorzką. Sól zawiera minerały , które pomagają złuszczać zmiany. :)
Pozytywnie działają też okłady z zimnego mleka. Wystarczy namoczyć gazę mlekiem i przyłożyć do skóry. Potrzymać kilka minut i spłukać. Chyba,że ktoś ma możliwość kąpać się w wannie pełnej mleka :)
Po kąpielach odmaczających należałoby nasmarować się żelem z aloesu,który jest świetny w rozpuszczaniu martwych komórek. Po wchłonięciu żelu delikatnie "zeskrobać" ręcznikiem tyle łuski ile się da (bez przesady) i natłuścić skórę czymś tłustym np. wazeliną albo ponownie nasmarować żelem z aloesu. Jeśli mamy zamiar ( musimy) po takiej kąpieli gdzieś wychodzić i nie chcemy ( nie możemy) się smarować to można nawilżyć skórę tonikiem nawilżającym do twarzy np. nagietkowym. To taki mój awaryjny sposób jak się jest potrzebnym na cito :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: KĄPIELE

Postprzez bkk23 » 20 Mar 2010, 10:15

kiedy lezalam w szpitalu pewna kolezanka z sali -starsza pani z luszczyca- opowiadala mi, ze cale zycie kapie sie w wywarze z pokrzywy i brzozy i dlugi czas nie miala luszczycy. wysypalo ja nagle po smierci syna (a wiec stres), ale nawet to byly rzekomo jakby "zaleczone wykwity". wazne moze byc to, ze zbierala ona ziola sama, za miastem, nie kupowala niczego w aptece.
jeszcze nie probowalam tej metody ale mam zamiar w tym roku nazbierac troche ziolek :)
bkk23
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 Mar 2010, 22:35

Re: KĄPIELE

Postprzez basia46 » 18 Gru 2011, 21:40

Znalazłam coś takiego myślę ze warto wypróbować
http://bioslone.pl/oczyszczanie/kapiel- ... kiem-oleju
Jako że na innym forum wstawiłam linki i tu się przydadzą,nie każdy wie dlaczego słoma sprawdza się w łuszczycy.
http://zdrowie.flink.pl/owies.php
http://www.doz.pl/czytelnia/a1515-Owies ... o_dla_koni
osobiście nigdy nie łącze słomy owsianej z innymi specyfikami jak np.zioła słoma ma całkiem inne działanie(ziarno czy płatki) jak np. zioła dlatego zioła stosuje osobno jak też kąpiele w czym innym.
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: KĄPIELE

Postprzez Marzena81 » 10 Kwi 2012, 16:19

Moja mama przypomniała sobie niedawno, że jej mama kąpała moją ciocię (masło maślane mi wyszło), która też od małego miała łuszczycę w bratku polnym. Podobnież po kilku kąpielach łuska jej tak schodziła, że babcia wystraszyła się, że skórę jej zdziera z głowy. Podobnież kąpiele okazały się bardzo skuteczne, ale niestety moja babcia już nie żyje i nie mam jak się jej dopytać. Może ktoś z Was słyszał o takich kąpielach. Chciałabym dla swojej małej zaserwować takie kąpiele szczególnie ze względu na głowę, ale nie chcę na własną rękę takich decyzji podejmować....
Pozdrawiam :)
Marzena81
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 03 Kwi 2012, 10:48

Re: KĄPIELE

Postprzez basia46 » 03 Cze 2012, 12:32

"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: KĄPIELE

Postprzez jasiu » 05 Sie 2012, 12:48

Ja tez dzisiaj wykąpałem Judytę w płatkach owsianych dodatkowo przed kąpaniem nasmarowałem ją buską maską siarczkową o dziwo jestem zdumiony woda była taka tłusta a po kąpieli widać było oddzielenie łuski. Skóra pozostała gładka i nawilżona :gwiazdka6 :banan0
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: KĄPIELE

Postprzez Gosiaczek68 » 05 Sie 2012, 14:40

Brawo Jasiu, kapiele są bardzo pomocne w walce z łuszczycą, nalezy je powtarzać co 2-3 dzien, a jeżeli zachodzi taka potrzeba to nawet codziennie. Można tez zastoosować kąpiele w ziołach ( ale w tym względzie to ja laik jestem :wink: ) :serduszka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: KĄPIELE

Postprzez BT37 » 05 Sie 2012, 18:12

Rafale, płatki same w sobie świetnie nawilżają skórę, do tego maska buska i podwójne działanie. Nic tylko się cieszyć :gwiazdka
Teraz jeśli nie ma już łuski proponuję Ci nadal te kapiele, najlepiej w tej chwili co dzień. Dodawaj do płatków owsianych pokrzywę, brzozę, skrzyp polny, rumianek i szałwię ( dwa ostatnie składniki podziałaja antyseptycznie, będą leczyły stan zapalny skóry, jakim są zmiany łuszczycowe ).Jeśli nie masz szałwii, a będziesz na spotkaniu w Ciechocinku, chętnie Ci dam, mam w ogródku. Po kąpielach oczywiście nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie. Ale to już norma dla nas.
Pozdrawiam cieplutko :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Następna

Wróć do Kąpiele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron