Ocet jabłkowy

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez dora1000 » 13 Mar 2013, 17:56

Vitaminko mam strasznie przesuszoną skórę. Jak smaruje octem to robi się czerwona. Na drugi dzień na nowo nachodzi łuska.
Jak myślisz, że trzeba dla mnie więcej czasu i wytrwałości, a może lepiej zrobić domowy ocet, a nie gotowy Kamisa?
dora1000
 

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 13 Mar 2013, 18:44

Ja myślę że lepszy swój domowy
akurat mój pierwszy zrobiony stosuje,nie smierdzi nie szcypie a działa :D
a z tą czerwoną skórę myślę że bardziej trzeba ją nawilżyć po zmyciu
tyle odemnie :) :)
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 13 Mar 2013, 20:27

Przy kuracji octem dopisałam nawilżanie olejkiem kokosowym. Olejek kokosowy nie tłuści tak jak inne oleje i regeneruje skórę.
Jako jedyny olej chroni włosy przed utratą protein, dzięki swej specyficznej budowie olej kokosowy jest w stanie wniknąć w strukturę włosa i dokładnie go nawilżyć, dzięki czemu włosy stają się miękkie, lśniące i mocne.

Stosowanie na skórę głowy wzmacnia cebulki, zapobiegając wypadaniu włosów. Zwiększa ukrwienie skóry i pomaga w walce z łupieżem. Można stosować jako maseczkę na całą długość włosów (a także skórę) przed myciem, lub nałożyć na same końcówki, aby zapobiec ich rozdwajaniu.

http://www.planetazdrowie.pl/index.php? ... Itemid=178
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez dora1000 » 14 Mar 2013, 15:40

Dziewczyny dziekuję za porady. :calus
dora1000
 

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 16 Mar 2013, 20:37

Kilka dni temu przerwałem smarowanie skóry głowy octem jabłkowym . Odstawiłem maść ochronną z witaminą A , pozostawiłem nawilżanie kremem Mediderm . Głowa stopniowo pokrywa się łuską , choroba powraca do stanu pierwotnego . W moim przypadku kuracja octowa Vitaminki jest skuteczna , pod warunkiem że ocet znajdzie się na głowie każdego dnia . Pozdrawiam . :ladybug4
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 16 Mar 2013, 21:01

Tak myślę na wiosnę dodawałam ocet tylko do ostatniego płukania głowy nie widziałam fajerwerków
wiadomo zniechęciła się a i zakupić nowego nie mogłam bo nie było
jednak jesienią wysyp był ale nie na głowie zostały dwie lub trzy plamki które już same schodzą bo nie używam już nawet maści z Wit a nie mówiąc o nawilżaniu głowy :gwiazdka7
więc jakieś działanie na pewno ma tylko może efekty nie u wszystkich takie same i nie od razu
córce robię okłady na ręce tylko z octu i smaruje kremem bambino jak dotychczas udaje się utrzymać ręce w dobrym stanie
a okłady robi tylko raz dziennie a można częściej jak czas pozwoli :wink:
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 16 Mar 2013, 21:04

Strasznie jest mi przykro, tak bardzo chciałam Ci pomóc.:( Ja nie miałam problemu z powracającą łuską, łuszczyca na głowie ustąpiła zupełnie. Spróbuj jeszcze wspomóc skórę od wewnątrz siarką ( MSM lub Sufrin) + Belissa. Zamiast maści z wit. A proponuję maść nagietkową lub balsam z nagietka. Spróbuj jeszcze jeden tydzień, może jednak będzie lepiej :gwiazdka6
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 16 Mar 2013, 21:55

Vitaminko bardzo pomogłaś , nadal bardzo pomagasz i jesteś bardzo cenna . Systematycznie stosowany ocet wykazał właściwości lecznicze . Utrzymywał skórę wolną od zmian . Uzupełniające smarowanie maścią z witaminą A , też było skuteczne . Po wieloletnich związkach ze sterydami , jestem na etapie poszukiwań i ocet okazał się trafiony . Zamierzam nadal wytrwale stosować Twoją kurację . Maść nagietkową też chętnie wypróbuję . :buzka
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 16 Mar 2013, 22:07

Dziękuję Ci za miłe słowa, opisuj proszę częsciej o postępach w leczeniu, wspólnie zawsze łatwiej zaradzić kłopotom. :ladybug7
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 16 Mar 2013, 23:15

Po wieloletnich związkach ze sterydami

Po wieloletnich związkach ze sterydami miałam dwa porządne wysypy na które już sterydy nie poszły
teraz nie żałuję tego czasu kiedy było ciężko ale dało rade metodami naturalnymi
wspomogłam się w tym czasie ekorexsem
i krótko Daivonexem
wysypy mam za to słabsze :banan0 :banan0
i na mniejszych powierzchniach
myślę że będzie coraz lepiej
Nie wiem jak długo stosowałeś sterydy ale skóra po nich długo się regeneruje
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moje sprawdzone metody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron