Ocet jabłkowy

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 07 Mar 2013, 21:19

Dorotko na początku naturalnymi metodami
zawsze tak jest że jest pogorszenie a potem dopiero poprawa
zależy też co wcześniej stosowałaś
i w jakim stanie jest skóra
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Artur » 07 Mar 2013, 22:51

Dorotko ja smaruję głowę octem zgodnie z zaleceniami Vitaminki ponad dziesięć dni . Skóra utrzymuje różowe zabarwienie, jest gładka i stwierdzam brak zmian chorobowych .Włosy zmywam dwukrotnie szamponem Emolium,ale i tak trudno uwolnić się od octowego zapaszku .Na obecnym etapie kurację postrzegam pozytywnie, biorąc pod uwagę ilości sterydów bezmyślnie stosowanych jeszcze kilka miesięcy temu . Teraz wytrwale smaruję się octem . Pozdrawiam . :ladybug4
Artur
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 25 Gru 2012, 00:19

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez henia » 08 Mar 2013, 00:08

Smaruję tym octem zmiany łuszczycowe na skórze; będzie już tak i ze 2 tyg. pewnie. Powiem tak: wzięłam się za to ustrojstwo tylko na zasadzie "a co mi będą tu kit wciskać" no i.... jest widoczna poprawa. Ale na początku to normalnie masakra.

Tych zmian mam tyci tyci, ale zaczęły mi się powiększać, łuska praktycznie codziennie. No to pierwsza myśl po proderminę czas, no i... lecę tym octem :lol: ot babska ciekawość.

Pierwszych kilka dni, to bardzo duże pogorszenie, Basia mi tu podpowiadała "wywala ci na zewnątrz" wywaliło, oj wywaliło: zmiany bolesne, zaognione, zarastające łuska w ciągu kilku godzin. Przetrwałam. Na dziś: to chyba drugi dzień bez łuski już; zmiany różowawe - nie zmniejszają się ale też nie powiększają się. Bardzo bolesna pozostała jedna zmiana na tyłku, reszta już przywykła musi. Oczywiście cały czas w tak zwanym miedzy czasie - natłuszczanie/nawilżanie.
Dodam tylko, że ten ocet leci też u mnie wewnętrznie, rano - na czczo, zamiast cytrynki. Na razie żyję :gwiazdka
henia
 

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 06:55

Bardzo bolesna pozostała jedna zmiana na tyłku,

potraktuj ją kremem bambino albo cynkową podziała :D :D
a to ze on leci wew i zewnętrznie może być powodem takiego pogorszenia też :D :D
Mój osobisty już dojrzał pachnie jabłkami nie tak jak ten sklepowy sama przyjemność w stosowaniu :gwiazdka :gwiazdka
Ps.właśnie zrobiłam kompres ze swojego octu ten kupny mnie już nie szczypał jakby słabo działał
a tu dziś zaskoczenie czuje działanie mojego octu no i nie ma tego smrodu
myślę że zależy też jaki ten ocet się kupi wszystkie śmierdzą ale pewnie też i różne działanie mają :gwiazdka4 :gwiazdka4
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 09 Mar 2013, 13:02

"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez dora1000 » 09 Mar 2013, 14:12

Basiu dziękuje za wszelkie informacje :ladybug7
dora1000
 

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 09 Mar 2013, 14:38

dora1000 napisał(a):Basiu dziękuje za wszelkie informacje :ladybug7


Zawsze do usług :D :serduszka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez dora1000 » 10 Mar 2013, 09:01

Niby wiem dużo na temat leczenia mojej łuszczycy, jak dbać o nią i pielęgnować, jak ułatwić sobie życie z nią. Pomimo tego, prawie każdego dnia na tym forum dowiaduje się o nowych metodach leczenia innych forumowiczów. Czasami jestem niedowiarkiem i podchodzę do tych metod z przymrużeniem oka. Dzień w którym nasila się łuszczyca i inne metody nie skutkują, wtedy zabieram się za leczenie właśnie takimi metodami. Pomagają, inne nie, ale mimo wszystko ukłon dla wszystkich, którzy piszą o swoich doświadczeniach i walce z łuszczycą, że pragną podzielić się swoją walką z chorobą.
dora1000
 

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez basia46 » 10 Mar 2013, 09:24

Jak dla mnie i u mnie kiedy jest wysyp najlepiej stosować kąpiele
nic wtedy nie działa osłabia się tylko barierę skóry wszelkimi mazidłami typu sterydy i wysyp się nie kończy
ostatni wysyp jak i ten wiosenny ubiegłego roku ogarniałam kąpielami w soli i oleju z pestek winogron
jak i w kminku czasem i siemię lniane +natłuszczanie
o dziwo małe plamki schodziły same po tych zabiegach
duże plamy w miejscach dawniejszego stosowania sterydów już nie koniecznie
stosowałam też ocet bez rozcieńczenia
w porównaniu z dawniejszym stosowaniem leków wszelkiej maści
i tych zabiegów ostatnich nie widzę różnicy w czasie znikania zmian
bardzo ważnym elementem jest wspomaganie nerek (oprócz wątroby)
pierwsze powinny lecieć nerki
kiedy układ ten jest drożny łatwiej uzyskać remisje :)
po długoletnim stosowaniu sterydów u większości z nas nerki nie pracują prawidłowo więc słabo oczyszczają krew i limfę :wink:
a to największy układ wydalniczy oczyszczający organizm z metabolitów czy toksyn
"Układ moczowy jest największym, a więc najważniejszym układem wydalniczym. Jeśli dodamy, że przyczyną wszystkich chorób jest toksemia organizmu wynikająca z braku możliwości wydalenia nadmiaru toksyn, to prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego ma decydujące znaczenie nie tylko w utrzymaniu, ale także w przywróceniu zdrowia"


Picie octu należy zaczynać od małych dawek zwiększając stopniowo
bo stan skóry może na początku bardzo się pogorszyć w zależności od tego jak sprawne mamy układy wydalnicze jak
nerki, wątroba, jelita, płuca
Po silnych stresach dobrze u mnie regeneruje organizm picie herbatki z owsa
Niby wiem dużo na temat leczenia mojej łuszczycy, jak dbać o nią i pielęgnować, jak ułatwić sobie życie z nią. Pomimo tego, prawie każdego dnia na tym forum dowiaduje się o nowych metodach leczenia innych forumowiczów

Takoż samo i ja
ale czytając takie fora analizuje przypadki poszczególnych osób
leki stosowane i ich działanie i wyciągam takie wnioski jak powyżej
dużo mi dają takie wymiany myśli na forumkach czy własnych doświadczeń
czerpie z tego całymi garściami :D :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez vitaminka » 13 Mar 2013, 13:54

Dorotko, jak przebiega Twoje leczenie octem? :gwiazdka6
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moje sprawdzone metody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron