mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Gosiaczek68 » 29 Lip 2012, 19:40

Słońce rzeczywiście może czasmi pogarszać sprawę, ale tez może być tak, że nawet skóra zdrowa robi sie czerwona pod wpływem promieni słonecznych, dlatego trzeba obserwowac jak reaguje. Na mnie słonce działa zbawiennie, plamy tez najpierw robią sie bardziej czerwone, ale tez sie leczą, tylko że ja jestem dorosła i wszystko wytrzymam, a jeśli chodzi o dziecko to musicie obserwować i innej drogoi nie ma.
Co do szkoły nie należy zakładac najgorszego, bo bardzo często nasze obawy przekazujemy bezwiednie na nasze dzieci, one to chodzace barometry. :P Życze cierpiwości. :serduszka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 10 Paź 2012, 19:39

Judyta ma teraz wysyp już sam nie wiem czym mam smarować ? Jak coś pomaga to tylko parę dni jest poprawa a potem od nowa od góry do dołu już nawet na buzi zaczęły się pojawiać. :ladybug6 Po prostu jest cała czerwona a najgorzej na Pośladkach rękach i nogach na brzuchu i plecach ma większe i mniejsze zmiany, widoczne na zdjęciach

DSCN0632.JPG

DSCN0633.JPG



Pozdrawiam wszystkie Biedroneczki i życzę powodzenia w walce z tą wredną choroba :ladybug4
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Gosiaczek68 » 10 Paź 2012, 19:58

Rafale tak mi przykro z powodu Judytki. Jesień jest to ciężki czas dla łuszczyków. A kąpiele w płatkach stosujecie jeszcze? Trzeba mocno nawilżać skórę nawet kilka razy dziennie.
Jak mała reaguje na dziegcie? Czy stosowała już Exorex?
Byliście u lekarza, co on na to? :kwiatek6
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 10 Paź 2012, 20:06

Do lekarza mamy teraz 16 Października. Kąpiele stosujemy smarujemy Medidermem kremem z olejkiem z drzewa herbacianego, a teraz na noc nasmarowałem ja maścią Alantan. zobaczymy co we wtorek powie lekarz.
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Gosiaczek68 » 10 Paź 2012, 20:29

Czyli czekamy co powie lekarz, mam nadzieje ze nie nafaszeruje jej sterydami :o

No i warto pomyśleć o exorexsie może się sprawdzi u niej. :serduszka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Marzena81 » 10 Paź 2012, 20:48

Witaj Jasiu,
plamy rzeczywiście wredne, mam nadzieję, że malutka się trzyma. Podawałeś jej Proskin LF? U nas na prawdę duża poprawa jest po nim, jak na razie mała jest po 2 przeziębieniach, a wrednej małpy nie widać tfu, tfu...
Ja smaruję Lenę Balsamem z wyciągiem z nagietka, który tu na stronce polecała Henia, jest na prawdę świetny.
Spróbuj pociągnąć jak najdłużej bez sterydów, jest tu dużo rad, spróbuj wszystkiego, może coś w końcu na Judytkę zadziała.

Trzymam kciuki i życzę dużo zdrówka dla malucha.
Marzena81
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 03 Kwi 2012, 10:48

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 10 Paź 2012, 20:51

Możesz mi dokładniej napisać co to jest Exorex i jak się go stosuje? To maść czy jakiś płyn? Gdzie go można dostać? :ladybug4
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 10 Paź 2012, 20:56

sterydów na razie nie stosuje. jak trochę stosowałem na buzie to trochę znikały ale zaraz obok wyskakiwały nowe.Stosowałem trochę RETIMAX 1500 na początku nawet bardzo ładnie pomagał ale po jakimś czasie przestała maść działać
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez BT37 » 10 Paź 2012, 21:35

Witaj Rafale :) Z wielką przykrością czytam, że Judytka ma wysyp. Wiem, że idzicie do dermatolog, zaufaj jej. To mądra kobieta. Podawaj dziecku wapno, łagodzi swędzenie i dużo tłustej maści. Jeśli kończy Ci się maść z olejkiem z drzewa herbacianego to daj mi tylko znać, a podeślę.
Exorex to preparat dziegciowy. Są wa rodzaje w płynie i w kremie. Osobiście jednak wolę proderminę, jest lepsza w działaniu chociaż bardziej "pachnie piekłem" :wink: Mogę Ci podesłać maść z proderminą. Jeśli tylko chcesz spróbować.
Pozdrawiam was bardzo cieplutko, ucałuj żonkę i dzieciaczki :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez basia46 » 10 Paź 2012, 22:08

W moim przypadku lepiej sprawdza się magnez jak wapn w przypadku swędzenia
Stosowałem trochę RETIMAX 1500 na początku nawet bardzo ładnie pomagał ale po jakimś czasie przestała maść działać

jeśli maść z wit A przestaje u mnie działać zamiennie stosuje cynkową łącznie z rumiankową zwłaszcza na twarzy
nie wysusza skóry jak jest w opisie
Może warto też zmienić kąpiele na co innego jak płatki np
siano czy sprawdzony przezemnie kminek
z dodatkiem olejku rycynowego.
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Codzienność z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron