mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez vitaminka » 10 Paź 2012, 22:39

Dobre działanie ma maść nagietkowa, balsam nagietkowy, kąpiele w płatkach owsianych bez użycia mydła.
Kąpiel lecznicza powinna trwać najmniej 20 minut, maścią należy smarować dwa razy dziennie.
Maści powinno się stosować na skórę złuszczoną, dobrym i naturalnym a zarazem zdrowym sposobem złuszczania naskórka jest piling z soli robiony podczas kąpieli.
Bardzo ładnie złuszcza naskórek i spłaszcza zmiany łuszczycowe ocet jabłkowy, ale skóra podrapana szczypie przy zetknięciu z octem.

http://mamzdrowie.pl/kapiele-w-slonej-wodzie/

http://www.tipy.pl/artykul_9093,jak-sto ... enska.html

http://www.tipy.pl/artykul_1354,jak-lec ... czyce.html

Do kąpieli i złuszczania naskórka można użyć soli kuchennej jodowanej, nie musi być ta droga, reklamowana.

Zastosowanie soli do pielęgnacji ciała

http://www.opcja.vot.pl/?p=262
Ostatnio edytowany przez vitaminka, 10 Paź 2012, 23:17, edytowano w sumie 1 raz
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez henia » 10 Paź 2012, 23:12

jasiu napisał(a):Możesz mi dokładniej napisać co to jest Exorex i jak się go stosuje? To maść czy jakiś płyn? Gdzie go można dostać?

Exorex, to dziegć do kupienia w Anglii lub na polskim allegro.
Lotion - maź o konsystencji 30% śmietany. Stworzony głównie z myślą o leczeniu skóry głowy. Zawiera 1% lub 5% smołę węglową.
Leczymy nim również ł. skóry, jest o tyle wygodny w użyciu, że po posmarowaniu zasycha, i można już swobodnie wracać do normalnego funkcjonowania.

Jasiu z moich rad w tej toczącej się tu burzy mózgów: kąpiele i natłuszczanie/nawilżanie do wizyty u lekarza. Exorex może poczekać, nawet nie wiadomo czy Mała zareaguje na niego.

Podrzucam Ci tu linka http://luszczyca.info/viewtopic.php?t=889&start=0
Przestudiuj go dokładnie, tam 3 lata walki Ali i jej mamy z ł. W zasadzie wszystko tam jest(proponowałabym porobić sobie notatki z ewentualnymi pytaniami do p. doktor - dieta, oczyszczanie organizmu, jej stanowisko na temat dziegci - producenci odradzają ich stosowanie u dzieci poniżej 6 roku życia.

Co do szkoły: mam nadzieję, że jesteście już po rozmowach z wych. Justynki jak też pedagogiem szkoły. To ważne i dla dziecka, i dla szkoły. Pozdrawiam i powodzenia :buzka
henia
 

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Gosiaczek68 » 11 Paź 2012, 15:08

henia napisał(a):kąpiele i natłuszczanie/nawilżanie do wizyty u lekarza. Exorex może poczekać, nawet nie wiadomo czy Mała zareaguje na niego.


Jestem jak najbardziej za tym. Wspomniałm tylko o Exorexsie z uwagi właśnie na to że jest właściwie bezwonny i nieuciążliwy w stosowaniu.
Mam wrażenie że exorex jest łagodniejszy niż prodermina, stąd moja sugestia wynikła, łagodniejszy dla skóry dziecka-ale to też takie moje przemyślenia. Po proderminie skórę mam bardziej czerwoną, a po exorexsie wygląda na zdrowszą- może brak salicylu w niej jest tego powodem, bardzo dobrze wspominam doświadczenia z exorexem.
Mus poczekać na lekarza, bo jednak to dziecko. A czy mała zareaguje na dziegcie, nie ma innej drogi jak próba, ale to wszystko do przemyślenia.
Kąpiele w płatka lub w słomie owsianej może być z dodatkiem ziół, pokrzywa, liście orzecha póki są jeszcze na drzewach no i szałwia i skrzyp polny, siemie lniane. Kąpiele ukoją zaognioną skórę i lepiej później wchłania się mazidło. :buzka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 27 Paź 2012, 11:36

Dostaliśmy od Beatki 16 Października jak byliśmy w Ciechocinku u Lekarza Prodermine. Smarowaliśmy Judytkę w weekend od piątku do niedzieli bo wiadomo od poniedziałku do szkoły a ta maść naprawdę czarna i Pięknie pachnie. Potem smarowanie maścią z olejkiem z drzewa herbacianego. na nogach i na plecach zmiany wyblakły i niektóre znikły zostały tylko jasne miejsca.Najgorzej jest na Pośladkach tam nadal się utrzymują w prawie niezmienionym stanie :ladybug6 Pani Doktór przepisała nam maść Protopic do smarowania na zmiany na buzie jedne znikają drugie się pojawiają i tak w koło Macieja. Następna wizytę mamy 13 Listopada mam nadzieje ze uda nam się zwalczyć chociaż polowe tego co aktualnie ma. We włosach jakiś czas temu udało nam się zaleczyć salicylolem ale znowu się pojawiają łuski i zaczynamy od nowa smarowanie. Pozdrawiam Cieplutko :ladybug4
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez vitaminka » 27 Paź 2012, 12:01

Na skórę głowy możecie córeczce wypróbować ocet jabłkowy - najlepszy jest własnej roboty, bez żadnych konserwantów - i delikatne natłuszczanie olejkiem kokosowym. Ja sobie wyleczyłam tym głowę całkowicie ( łuszczyca w tym miejscu nie wróciła). Sposób leczenia opisywałam na innym forum, nie mogę zagwarantować , że każdy się wyleczy, ale na wielu ludzi to działa.
http://forum.luszczyce.pl/moje-leczenie ... 4-540.html
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez basia46 » 27 Paź 2012, 12:12

http://forum.luszczyce.pl/zycie-z-luszc ... 60-20.html
tu masz opis co ja stosowałam na twarz od tamtej pory łuszczyca na twarzy się nie pojawia
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Gosiaczek68 » 28 Paź 2012, 14:06

jasiu napisał(a): Smarowaliśmy Judytkę w weekend od piątku do niedzieli bo wiadomo od poniedziałku do szkoły


Rafale prodermina jak i każdy lek wymaga systematyczności, czyli jeden weekend to za mało. Można małą smarować po szkole na ok 2-3 godz i zmyć, czyli do szkoły pójdzie z czysta skórą. Przed wyjściem do szkoły można zastosować nawilżacz jakiś, a po szkole prodermina.

jasiu napisał(a):na nogach i na plecach zmiany wyblakły i niektóre znikły zostały tylko jasne miejsca


Czyli znak ze prodermina działa ale ma za mało czasu, postarajcie sie byc wytwali i sysematyczni.
Konieczne codzienne smarowanie:serduszka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez vitaminka » 30 Paź 2012, 00:06

U mojego małego synka lekarz stwierdził łuszczycę na powiekach. Przemywałam mu powieki herbatą, bardzo często w ciągu dnia. Po krótkim czasie zmiany się zaleczyły. Nie wróciły nigdy. Zastanawiałam się nieraz czy to faktycznie była łuszczyca, czy ustąpiła. Dziewczyna z łuszczycą twarzy wypróbowała również i była zadowolona z rezultatów. Może zechcecie spróbować pomóc tym Waszej córci?
A tutaj leczenie herbatą Gosi:
http://forum.luszczyce.pl/moje-leczenie ... tml#p12791
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Amazonka » 02 Lis 2012, 20:22

Dziecko to nie 20 latek i dlatego to znacznie gorszy problem.
Ja znam starą maść, bo ja leczylem sie w poprzednim wieku, kiedy Locacorten byl rzadkością.
Ac salicyl 3,0 Liq carb der 3,0 vaselini flavi ad 100,0. Likwor to pochdna jakaś smoły.
Ważne, żeby lekarz napisał w skladzie,że jest to wazelina uwodniona. Ja nie wiem jak to aptekarzom napisać.
Starzy aptekarze wiedzieli o co chodzi i nie trzeba bylo pisać.
Ja stosowałem taki sposób, że zamawiałem maść silniejszą, sam poźniej rozcieńczałem wazelina IV FP.
Bardzo ważne jest to,żeby stosować środki natłuszczające uwodnione. Po takich środkach nie można wyjść na mróż.
Wazelina uwodniona to odpowiednik kremu nawilżajacego.
Kąpiele łagodzące to kapiel w szalwii i krochmalu. Stosowalem to w ciężkim stanie skóry - erytrodermii.

Sprawdzaliście dzieciom gluten ? Nawet jak niema objawów pokarmowych .
Bo gluten się sprawdza dopiero jak są jakieś grubsze objawy. A to taka bestia,że robi swoje też nie dając widocznych objawów.
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Lenka » 04 Lis 2012, 12:28

witam
nam też fajnie robiła zielona herbata, poczytałam o niej na forum i wypróbowałam, bo bardzo miała stan zapalny i herbata nam go ściągła
Awatar użytkownika
Lenka
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 69
Rejestracja: 05 Gru 2011, 12:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Codzienność z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron