mam córkę 5 lat ma łuszczyce

mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 26 Lip 2012, 20:11

Witam mam córkę 5 lat tez ma łuszczyce słyszałem ze jest tu na forum mama małej Dominiki mam pytanie jakie leki stosuje i jak sobie radzi. Proszę o jakieś informacje i sposoby leczenia jak ktoś może pomóc z góry dziękuje i pozdrawiam.
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Gosiaczek68 » 26 Lip 2012, 20:13

Tu jest temat poświęcony Dominice, ale Lenka zapewne gdzieś fruwa po świecie.

viewtopic.php?f=22&t=5541
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez BT37 » 26 Lip 2012, 20:17

Witaj Rafale :gwiazdka6
Owszem, jest na forum mama małej Dominiki - Lena, jest też Marzena, która ma małą córcię. Każdy z nas ma jakieś doświadczenie z panią "Ł". Z całą pewnością odstaw wszelkie maści sterydowe. Na złuszczanie polecam maść salicylową lub salicylowo -siarkową. Dużo natłuszczania, nawilżania. Może popatrz na to jak swoją historię opisała Asia, może mógłbyś tak samo opisać historię swojej córki. My postaramy się ci pomóc. Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez basia46 » 26 Lip 2012, 20:25

Mama Dominiki fruwa po świecie ale jest w zasięgu :D :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Lenka » 26 Lip 2012, 23:42

Witaj
I co ja mam napisac , musisz opisać , jak to u niej wygląda, możesz jakieś zdjęcie zmiany dać, bo łuszczyca łuszczycy nie równa, na pewno, co Cię nie pocieszę musicie szukać swoich sposobów leczenia, co wam pomoże

my obecnie dalej smarujemy się na potęgę,ile wlezie: obecnie mediderm i cerkoderm, bo robię przerwę od medigelu, choć po nim nam leczenie ruszło, teraz podobne w składzie maście cerkodermu, ale jeszcze nie powiem, jak działają, za krótko je używam,
jak ma zgrubienia, nawarstwi się tego naskórka np na łokciu i kolanie to mam maść robioną salicylowo-siarczanowo-ichtiolową i tym ją na noc na trochę smaruję i bandażuję, ale w nocy ściągam, bo salicyl nam też poddrażnia, jak za długo, skończył mi się exorex i jak wrócę to będę chciała proderminę w skali dla dziecka na te dwie uparte, ale niewielkie zmiany, bo exorex ładnie działał
Dostaje bakterie te, co przy antybiotykach, aby wzmocnić jelita, bo łuszczyca się z nimi wiąże, znajma pediatra i inny znajomy lekarz mówili mi o badaniach nad atopowym zapaleniem skóry i dobroczynnością tych bakterii z tych preparatów, o dziwo nie daję jej tabletek z omega 3 itp, ona ich nie lubi i jej nie daję, jedynie w naturalnych produktach, ale też raz na jakis czas

ja ją też jak szalona kąpałam w takich rzeczach na przemian:
-słoma owsiana - robiłam wywar
- kora dębu
-zestaw ziół od Basi, nie pamiętam jakie, bo mam w domu
- zielona herbata liściasta, robiłam jej okłady,

pytaj, co chcesz widzieć, a postaram się odpowiedzieć, a jak nie dam rady ja, bo ja to żółtodziub to nasze kochane biedronki :)
NA PEWNO PRZYDA SIĘ WSPARCIE , BO NIERAZ MIAŁAM DOŚĆ I PISAŁAM DO BASI, CO ROBIĆ NA TĄ WSTRĘTNĄ MAŁPĘ, BO MI BRAKOWAŁO POMYSŁU,

sterydy pewnie są potrzebne, ja nie neguję ich istnienia, ALE MOJEMU DZIECKU DOBRA NIE PRZYNIOSŁY NIGDY ZA TO Z KONSEKWENCJAMI MIERZYMY SIĘ NADAL
Awatar użytkownika
Lenka
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 69
Rejestracja: 05 Gru 2011, 12:02

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 27 Lip 2012, 18:05

rjskls.jpg


na całym ciele ma takie wypryski we włosach tworzy sie jej łuska smarujemy robioną maścia jest taka jak smalec. pomaga łuska sie potem wykrusza i znika. A na ciele raz troche znikną pozostaje tylko taka biała plamka ale zaraz sie pojawia w drugim miejscu smarujemy maścią daivonex i trochę Elocomem ale bardzo sporadycznie. Wiadomo Steryd. Na razie Judytka się nie drapie bo aż tak ja nie swędzi. ale nie wiadomo co będzie dalej.
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Marzena81 » 27 Lip 2012, 23:01

Witaj Jasiu,
moja Lenka na jesień też będzie miała 5 lat. Wasze plamki wyglądają podobnie jak nasze. Moja rada na dobry początek, to bez nerwów poczytać o wszystkich rozwiązaniach. Jak Wy będziecie się denerwować, to Judytka też, a stres to czerwona płachta na łuszczycę. Więc spokojnie, oswoić siebie i małą z chorobą.
Musicie próbować wszystkiego po trochu. Każdy reaguje na coś innego. Jednemu pomaga to, innemu tamto. Próbować, być cierpliwym i czekać, w końcu znajdziecie swój złoty środek.
Powodzenia i pozdrowienia dla małej biedroneczki :ladybug7
Marzena81
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 03 Kwi 2012, 10:48

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Gosiaczek68 » 28 Lip 2012, 23:41

Jasiu te kąpiele w słomie owsianej albo w płatkach owsianych, co poleca Lenka, z moich informacji od osób co stosują tekie kąpiele, działaja cuda,( a już na pewno nie zaszkodzą) warte wypróbowania. :gwiazdka5
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez jasiu » 29 Lip 2012, 18:35

dziękuje i na pewno spróbuje mam nadzieje ze pomoże chociaż trochę. bo jak na dziś Judytka ma wysyp nawet jak mi mówił lekarz ze słońce ma działanie lecznicze to u mojej córki są bardziej czerwone. ale trzeba coś działać i próbować szczególnie że we wrześniu idzie do zerówki a wiadomo jakie są inne dzieci? i najbardziej sie tego obawiam, ale jestem dobrej myśli.
jasiu
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Lip 2012, 19:56
Miejscowość: Lipno

Re: mam córkę 5 lat ma łuszczyce

Postprzez Marzena81 » 29 Lip 2012, 18:49

Jasiu, moja mała też w tym roku zaczyna zerówkę i też miałam (i mam) dużo obaw, ale z moich obserwacji wychodzi na to, że dzieci w tym wieku nie zwracają na to w ogóle uwagi. Co jakiś czas Lena poznaje nowych kolegów i koleżanki i ani razu nikt się nie zapytał co i jak... Tak samo jest z rodzicami. Teraz co drugie dziecko ma jakieś alergie itp i nie jest to dziwne, że maluch ma jakieś plamy, więc nie jest na prawdę tak źle. Nie należy zatem się na przyszłość zamartwiać. U mnie tylko tyle, że jest powiadomiona pani dyrektor o chorobie, ze względu na to, że Lena może mieć "przetłuszczone" czyli posmarowane włosy, żeby nauczyciele nie myśleli, że dziecka nie myję :lol: i to tyle. Tak jak wcześniej pisałam, musicie przejść z tym do porządku dziennego, tak jak i Judytka, ale to Wy musicie ją tego nauczyć. Moja Lena dopiero oswoiła się z chorobą, jak ja przestałam to wyolbrzymiać. Dopiero wtedy obydwie odczułyśmy ulgę.
Trzymam za Was kciuki :ladybug8

Ach, no i może jeszcze dodam, że Lena bierze co dzień witaminę C, żeby uniknąć niepotrzebnych przeziębień, a co za tym idzie nowych wysypów...

Plamki po słońcu są bardziej widoczne i u nas. Pamiętaj, żeby mała była smarowana kremem z filtrem. Lena ma filtr 30 i smaruję ją przy upałach 2 razy dziennie. Raz rano i po południu. Jak nie posmaruję to od razu czerwone plamy na skórze.
Ostatnio edytowany przez Marzena81, 29 Lip 2012, 19:41, edytowano w sumie 1 raz
Marzena81
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 03 Kwi 2012, 10:48

Następna

Wróć do Codzienność z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron