Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez vitaminka » 07 Mar 2013, 11:30

Farbuję włosy całe moje długie życie i nie wyobrażam sobie inaczej :banan0
Farby faktycznie wysuszają włosy, ale nawilżam je odżywkami od razu po myciu, potem spłukuję i włosy są zawsze ładne i błyszczące. Nigdy u mnie farbowanie nie miało najmniejszego wpływu na łuszczycę, przeciwnie, wtedy, kiedy łuszczycy miałam dużo, rozjaśnianie włosów pomagało mi ją niwelować i ukryć łuskę. Ponadto używam od czasu do czasu olejka kokosowego, który fantastycznie regeneruje włosy. :D
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez JuliaP » 07 Mar 2013, 11:52

Właściwie to jestem zdziwiona waszymi doświadczeniami z farbowaniem - pozytywnie :)
Szczerze mówiąc zwyczajnie się boję żeby sobie nie zrobić jeszcze gorzej niż mam :?: ...nie raz juz miałam pudełko farby w ręku ale zawsze dokładałam :roll: :wink:
Wiadomo każdy może zareagować inaczej, ale wielkie dzięki za opinie! :ladybug7
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez vitaminka » 07 Mar 2013, 11:57

Najprostszy sposób na strach, to zrobić sobie maleńką próbkę na przedramieniu i się okaże czy farba zaszkodzi nam na skórę. :banan0 Jak wystąpi uczulenie, to wiadomo, żeby nie farbować :banan0 :banan0
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez Viximenne » 07 Mar 2013, 12:04

To zależy od farby. Jak malowałam na ciemniejszy kolor, rudy, fioletowy, niebieski czy inny niż blond, nigdy nie było problemu poza lekkim przesuszeniem, ale nawilżałam i było git. Jak rozjaśniałam, to była totalna tragedia przed 2/3 tygodnie. I nie miało znaczenia, czy malowałam w domu czy u fryzjera prawdę mówiąc. :)
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez dora1000 » 07 Mar 2013, 16:40

Ja od lat chodzę do salonu fryzjerskiego Loreal. Faktem jest, że nigdy nie przyznałam się do swojej choroby . Jak pytał mówiłam, że mam łojotokowe zapalenie skóry. Idąc do fryzjera staram się zaleczyć głowę w miare możliwości. Czasami mówi sam, że stan skóry jest w miarę zaleczony, a czasami twierdzi, że jest nasilenie. Napewno zdaje sobie sprawę, by stosować jak najłagodniejsze farby do mojej głowy i o każdej nowości informuje mnie. :ladybug4
dora1000
 

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez puma » 07 Mar 2013, 22:57

przez 20 lat farbowałam włosy na blond, różnymi farbami, chociaż starałam się wybierać "te lepsze" ;) od roku przyciemniam włosy różnymi odcieniami brązów, i farbuję się częściej niż blondami (bo z natury jestem- o ile pamiętam- blondynką). i wreszcie konkluzja ;) - żadne stosowane odcienie farb nie powodowały pogorszenia stanu mojej skóry, nawet o jotę. polepszenia niestety też nie...
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez JuliaP » 08 Mar 2013, 09:54

Bardzo mnie cieszą wasze opinie :gwiazdka7
Właściwie to nigdy na ten temat z nikim nie rozmawiałam, i byłam przekonana, że po farbie zadrapię się na amen :wink:
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez basia46 » 08 Mar 2013, 12:07

Zazwyczaj nie zauważam pogorszenia po pasemkach ale jednego razu
robione przy czystej skórze na głowie wywołały wysyp :gwiazdka
albo farba albo wysyp i tak miał nastąpić i zbiegł się w czasie :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez Ewunia » 09 Mar 2013, 10:06

Ja robią pasemka przy czystej głowie jakoś nie zauważyłam aby zmiany z powrotem wracały :) Z czego bardzo się ciesze .
Znowu maja głowę wysypaną zauważyłam , gdy robię pasemka zmiany same znikają i się spłaszczają , że nie są wyczuwalne:):)
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez marynarz » 10 Mar 2013, 19:28

hm... może też sobie strzelę pasemka jak pomagają ;)
marynarz
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Codzienność z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron