Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez JuliaP » 06 Mar 2013, 14:56

Szukałam ale nie znalazłam takiego tematu, jeśli jednak już takowy istnieje proszę ten mój przenieść.

Chciałam zapytać jak u Was wyglądają wizyty u fryzjera, czy znalazłyście "swojego" ? czy spotkałyście się z niemiłymi reakcjami fryzjerów na łuszczycę?

Może zacznę od siebie :wink:
Generalnie to włosy podcinam sobie sama, ale z racji tego, że niedługo będę potrzebowała uczesania okazjonalnego wyruszyłam w trasę po salonach fryzjerskich. Jestem z mniejszego miasta i byłam bardzo zaskoczona pozytywnym podejściem do tematu w 3 na 4 odwiedzone salony fryzjerki nie miały problemu z uczesaniem osoby która ma czerwoną plamę na szyi.
W jednym gdzie zapisywała mnie właścicielka, na pytanie o obsługę osób z łuszczycą, zaczęła mlaskać, cmokać, stękać w końcu wydusiła, ze musi się zapytać fryzjerki, poszła, zapytała. Fryzjerka nie robiła problemu, ale takie podejście właścicielki spowodowało, że jej salonu nie wybrałam ;)
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez Viximenne » 06 Mar 2013, 15:18

Powiem tak. Ja osobiście chodzę do fryzjerów nie spowiadając się każdemu, że mam łuszczycę. Tzn, zapisuję się na wizytę. Dopiero jak się Pani pyta co to za zmiany mam na głowie odpowiadam grzecznie, że łuszczyca. Pani wtedy mówi - AHA i kontynuuje, ponieważ na wszelkich kursach i w szkołach fryzjerskich UCZĄ O ŁUSZCZYCY na zajęciach z dermatologii i te fryzjerki, które faktycznie skończyły kurs lub szkołę fryzjerską wiedzą o tej chorobie i często doradzają również jak dbać o włosy i skórę głowy z łuszczycą. Osobiście do takiej chodzę ( a właściwie chodziłam, bo teraz jest na macierzyńskim i muszę kogoś na zastępstwo znaleźć). Generalnie uczulam na sprawdzanie certyfikatów po kursach czy szkołach, bo często zdarza się, że fryzjerka nie skończyła żadnego kursu czy szkoły - stąd pewnie złe traktowanie osób z chorobami skóry, bo po prostu nie wiedzą co to jest i z czym się je :).
Viximenne
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Mar 2013, 10:54

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez JuliaP » 06 Mar 2013, 16:13

A ja wręcz przeciwnie, pierwsze o co pytam fryzjera zaraz po dzień dobry, jest właśnie to czy obsługują takie osoby.
I to wcale nie znaczy, że chwalę się chorobą, ja nie mam kompleksów z tego powodu a też chcę być w porządku wobec fryzjerki i od razu wiedzieć z kim mam do czynienia.
Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy siedzę już na fotelu a fryzjer pyta CO TO JEST? i np. odmawia usługi.

Zgadza się Vixi, ze uczą na kursach fryzjerskich ale nie każdy jest pilnym uczniem i czasem łuszczyca moze pomylić się z grzybica :D

Na szczęście znalazłam fryzjerkę, która jak mi powiedziała, że wie o co chodzi, bo jej kuzynka choruje i teraz nie martwię się już o nic :)
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 16:24

Raz tylko nierozważnie skorzystałam z usługi fryzjerskiej bez zapytania więcej tego nie zrobię
nie mam zamiaru poprawiać nierówności po fryzjerce :gwiazdka :gwiazdka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez JuliaP » 06 Mar 2013, 18:03

Hehehe, a to swoją drogą Basiu :wink:
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez Ewunia » 06 Mar 2013, 20:32

Witajcie :)
Ja choruje na łuszczyce ogólnie od 10 lat , a łuszczyce głowy mam gdzieś ok 3-4 lat .
I nigdy nie miałam problemu ze ścięciem włosów, czy farbowaniem . Od razu wchodząc do zakładu mówiłam fryzjerce , że choruje na łuszczyce . Z jej strony nie było żadnych niejasności za każdym razem zostałam obsłużona. Nie sprawiało jej to żadnego problemu ponieważ , nie byłam pierwszą osobą która do niej przyszła. Zostałam przyjęta bardzo ciepło. Także sądzę , że jeszcze istnieją na tym świecie wyrozumiali ludzie :) :ladybug4
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez basia46 » 06 Mar 2013, 20:36

Owszem Ewcia istnieją jedna fryzjerka zrobiła mi ekstra fryzurkę żebym mogła zasłonić co nieco
a druga tak mnie obcięła że dopiero teraz mi włosy normalne odrosły :gwiazdka :gwiazdka
całe ubiegłe lato czekałam na to hi hi hi
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez Ewunia » 06 Mar 2013, 21:20

Basiu jedna przyłoży się do swojej pracy , a druga zrobi to na od wal się ode mnie babo:)

Moje zawsze coś wymyślą aby nie widać było moich zmian , z czego jestem bardzo zadowolona :)
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez JuliaP » 07 Mar 2013, 11:09

Owszem są jeszcze dobrzy ludzie (fryzjerzy) na tym świecie :)
Tylko czasem problem jest z ich znalezieniem, zwłaszcza w małych miastach :wink:

Ewunia mam pytanie, tzn do innych też :wink: jak to jest z tym farbowaniem? czy nie wpływa to źle na zmiany na głowie? jak robią to wasi fryzjerzy?
Ja włosów nie farbuję choć z pierwsze pojedyncze siwe włosy skłoniły mnie do rozmyśleń o farbowaniu włosów w przyszłości :mrgreen:
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: Łuszczyca na skórze głowy a FRYZJER

Postprzez Ewunia » 07 Mar 2013, 11:29

Za każdym razem gdy farbuje włosy , a mam zaminy na głowie. To zauważam ze zmiany łuszczycowe na głowie znikają , ale stają się mniejsze niż były. Nie zauważyłam zadnych podrażnień ani jakich kolwiek innych zmian.
Ewunia
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Sty 2012, 18:17

Następna

Wróć do Codzienność z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron