Regionalia

Re: Regionalia

Postprzez Gosiaczek68 » 17 Sie 2012, 22:16

No fakt polewka to nie żeberka hi hi

No to jeszcze coś

DZIADY

SKŁADNIKI:
1kg ziemniaków
mąka
olej do smażenia
sól
PRZYGOTOWANIE:
Ziemniaki obrać i ugotować w lekko osolonej wodzie (można wykorzystać ziemniaki z poprzedniego dnia). Wystudzić i utłuc tłuczkiem do ziemniaków lub przepuścić przez maszynkę. Z masy ziemniaczanej i mąki wyrobić ciasto. Mąkę dodawac stopniowo aż ciasto przestawnie lepić się do rąk. Formować kluski na kształt kotletów mielonych i smażyć na rozgrzanym tłuszczu z obu stron na złoty kolor. Podawać same posypane cukrem lub polane kwaśną śmietaną albo jako dodatek do innych dań. Możemy do ciasta dodać siekaną zieleninę, ale wtedy potrawy nie posypujemy cukrem.

U mnie to sie jadło smażane polane masełkiem i z cukrem i do tego kwaśne mleko pychotka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Regionalia

Postprzez Master of Chaoss » 20 Sie 2012, 11:19

o masz to nie wiedzialem ze to dziady sie nazywa hahaha a u mnie czesto gesto tak bylo robione, obecnie siostra tak robi jak zostaja ziemniaki z obiadu :D
jak wiecej ich jest to wtedy robi kluski śląskie ;)
Dlaczego narodziłem się demonem? Cóż innego mogło powstać z umysłu, który mnie stworzył? Jestem zarówno jego optymizmem i pesymizmem, spokojem i szaleństwem, powodzeniem i porażką, miłością i nienawiścią, porządkiem i chaosem - jestem jego demonem...
Awatar użytkownika
Master of Chaoss
Administrator
Administrator
 
Posty: 176
Rejestracja: 12 Sty 2010, 19:02
Miejscowość: Połczyn Zdrój - Rugby

Poprzednia

Wróć do Biedronkowy kącik kulinarny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron