Regionalia

Regionalia

Postprzez henia » 08 Sie 2012, 09:47

Babka ziemniaczana :D

Składniki:

1,5 kg ziemniaków
3 jaja
2 duże cebule
15 dag wędzonego boczku
½ łyżeczki majeranku
1 łyżeczka soli
2 ząbki czosnku
1 łyżka mąki

Wykonanie:

Ziemniaki obrać, umyć i drobno utrzeć na tace-do placków ziemniaczanych. Uzyskaną masę ziemniaczaną posypać łyżką mąki. Drobno pokrojoną cebulę i pokrojony w kostkę boczek zrumienić na patelni. Gorące dodać do masy ziemniaczanej, wymieszać. Dodać "rozbełtane" jajka, sól, pieprz, majeranek, może być też przepuszczony przez praskę czosnek. Tak przygotowaną masę wylewamy na wysmarowaną tłuszczem blaszkę. Piec ok. 1,5 godz. bez przykrycia, w temperaturze ok. 150*/180*

Często na podpieczona już babkę, kładę paski boczku, panowie moi je uwielbiają.

Podawać na gorąco. Można również odsmażać na drugi dzień. Smacznego!
henia
 

Re: Regionalia

Postprzez dora1000 » 08 Sie 2012, 18:12

Heniu dziękuję za przepis. Jak czytam to już mi ślinka leci. Niam Niam :*
dora1000
 

Re: Regionalia

Postprzez henia » 09 Sie 2012, 10:39

Jak się sprężę, to dam tu, te swoje sławetne kartacze. A teraz czekam na tego poznańskiego gzika, czy jak mu tam :gwiazdka
henia
 

Re: Regionalia

Postprzez dora1000 » 09 Sie 2012, 14:15

Kotek poznańskiego gzika to tylko do naszej koleżanki Kasi z Poznania. Ja przecież nie rodzona pyra:))
Dawaj te kartacze i najlepiej jak zrobisz wklej fotkę. :*
dora1000
 

Re: Regionalia

Postprzez Gosiaczek68 » 09 Sie 2012, 15:41

To ja jestm własnie już po babce ziemniaczanej. Pychotka, u mnie poszło to z wczorajszym gulaszem. Moja mama powiedziała "co to za babka przecież to pyrczok" hi hi. Czyli tak, u nas też znane to cudo, tylko poszło w zapomnienie. :brawo

Co do gziku .... toż to nic innego jak biały ser twaróg ze smietaną i cebulą i do tego ziemniaki w mundurkach.

http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a ... /26/id/231

Nawet nie pomyślałm, że może tego ktoś nie znać :lol:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Regionalia

Postprzez henia » 10 Sie 2012, 17:36

Gosiaczek68 napisał(a):[...]Nawet nie pomyślałm, że może tego ktoś nie znać

Sera z kartoflami, to my na wsch. nie jadamy :roll: Dziękuję Gosiu :kwiatek10
henia
 

Re: Regionalia

Postprzez Gosiaczek68 » 10 Sie 2012, 23:15

To jak lecimy z tymi regionalnymi to jeszcze na pewno dużo ludków nie wie co to polewka. :gwiazdka6

„Polewka z maślanki”

Składniki:
1 l maślanki,
1 l wody,
1 szkl. śmietany,
4 - 5 dag mąki pszennej, sól.

Sposób wykonania:

Maślankę i wodę połączyć razem, wsypać mąkę i dokładnie roztrzepać. Ciągle mieszając ogrzewać całość do zagotowania, po czym natychmiast zdjąć z ognia. Śmietanę zahartować niewielką ilością gorącej zupy i połączyć z nią razem. Przyprawić solą do smaku. Podawać z ziemniakami gotowanymi w mundurkach czyli w łupinie lub z ziemniakami odsmażanymi na słoninie czy też boczku wędzonym.

Dla jasności to nie jest żurek ani tez biały barszcz :lol:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Regionalia

Postprzez basia46 » 10 Sie 2012, 23:57

nasłuchałam się o tej polewce jako dziecko ale nigdy nie wiedziałam z czego ona :gwiazdka :gwiazdka
u nas ona też popularna była :gwiazdka :gwiazdka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Regionalia

Postprzez henia » 12 Sie 2012, 20:17

Gosiaczek68 napisał(a):[...]„Polewka z maślanki”[...]

Jutro mam zamiar to utrojstwo ugotować/skosztować. Ciekawa jestem smaku. U mnie, to na bank z tą zasmażką pójdzie :banan0

A od siebie w nadchodzące upały :gwiazdka9 chłodnik litewski proponuję

Składniki
botwinka z buraczkami lub same buraczki 1 szt.
ogórek kiszony 1 szt.
ogórek zielony 1 szt.
rzodkiewka (kulki) ok. 5 szt.
jogurt naturalny gęsty/lub zsiadłe mleko 400 gramów
szczypiorek, koperek, pietruszka-zielenina w/g uznania
czosnek- ząbek 1 szt.
łyżka śmietany

Sposób przygotowania

Botwinkę myjemy, buraczki obieramy i wraz z łodyżkami kroimy na małe kawałki. Jeżeli same buraczki, to tarkuję je na "grubych oczkach". Zalewamy 2 szklankami wody i gotujemy ok.10 minut. Po ugotowaniu, studzimy. Ogórki i rzodkiewkę kroimy na małe kosteczki lub tarkujemy też na "grubych oczkach", czosnek zmiażdżmy przez praskę - wrzucamy do buraczków. Do całości dolewamy jogurt/mleko kwaśne. Dokładnie mieszamy albo jedynie do miseczek "wkładamy" składniki a biesiadnicy mieszają je sami Doprawiamy solą i pieprzem. Dokładam łyżkę śmietany, w zależności od potrzeb :lol: Odstawiamy do lodówki na godzinę.Całość posypujemy pokrojonymi: szczypiorkiem, koperkiem, pietruszką. Do chłodnika, można też dodać połówkę jajka na twardo.

U mnie się chłodnik jada z ugotowanymi na sypko ziemniakami, z zasmażką z boczusia i sadzonym jajeczkiem. Dlatego jajka do samego chłodnika, nie daję. Smacznego :kwiatek10
henia
 

Re: Regionalia

Postprzez henia » 14 Sie 2012, 22:20

Gosiaczek68 napisał(a):[...]Dla jasności to nie jest żurek ani tez biały barszcz

Fakt polewka, to nie barszcz ani żurek :lol: Ale smakowało mi popijanie nią, okraszonych ziemniaków :D
henia
 

Następna

Wróć do Biedronkowy kącik kulinarny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron