Karkówka w pysznym i ciemnym grzybowym sosie

Karkówka w pysznym i ciemnym grzybowym sosie

Postprzez artsus » 09 Sty 2014, 14:38

Składniki:

4 grube plastry karkówki,
1 saszetka sosu Hoisin (Ja kupuje w Biedronce, firma Blue Dragon),
1 duża cebula czosnkowa,
2 łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu,
1 łyżeczka brązowego cukru trzcinowego,
4 nieduże ząbki czosnku,
10 g suszonych grzybów leśnych
4 suszone korzenie z grzybów leśnych
oliwa z oliwek
1 łyżeczka mąki pszennej
1 łyżeczka maki ziemniaczanej

Przygotowanie:

Karkówkę dzień wcześniej lekko rozbijamy, przesypujemy pieprzem marynujemy w sosie Hoisin (najlepiej wstawić na dobę do chłodziarki)
Karkówkę podsmażamy i przyrumieniamy na oliwie w rondlu z pokrywą, dodajemy 4 suszone korzenie z grzybów leśnych oraz pokrojoną w części cebulę i dusimy.
Grzyby suszone mielimy na proszek (można dać w całości jeśli ktoś lubi, grzyby sproszkowane dają intensywniejszy smak) i dodajemy do naczynia wraz z ok 300ml wody z pozostałością sosu w którym marynowała się karkówka ( Ja zamiast czystej wody użyłem wody, w której moczyły się grzyby na bigos), rozgniatamy ząbki czosnku i dodajemy je do naczynia po sosie.
Karkówkę zalewamy płynem z naczynia i dusimy, pod koniec dodajemy przygotowany zagęszczacz. Jeśli ktoś woli płynne sosy pomijamy zagęszczanie.
Ja zagęszczacz robię z wody, jednej łyżeczki maki pszennej i ziemniaczanej, po dokładnym rozmieszaniu dodaję kilka łyżek sosu z karkówki i dolewam do całości, delikatnie gotując.
Proporcje wody i czasy gotowania na oko i jak komu pasuje.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Karkówka w pysznym i ciemnym grzybowym sosie

Postprzez dora1000 » 16 Sty 2014, 14:23

Wolnej chwili spróbuje twój przepis.
dora1000
 

Re: Karkówka w pysznym i ciemnym grzybowym sosie

Postprzez Szater » 16 Sty 2014, 15:52

ja robie troszke inaczej:katkówke w grube plastry kroje,namaszczam olejem ze wszelkimi przyprawami,zostawiam w naczyniu na noc(zamknietym0 w lodówce,podsmażam na.....smalcu-koniecznie,potem dodaje duzo cebuli pocietej najpierw na krzyz potem w plastry-do tego smalcu co zostaje po obsmażeniu miesa,nastepnie dodaje mieso i podlewam woda,do takiego poziomu coby karkówka zakryta była,dosypuje....zmielonych grzybków suszonych,potem pare całych i.....pietki od chleba....to spowoduje ze sos sie zagestni bez...sztucznosci....smacznego życze....bardzo podobnie robie...żeberka do kopytek :D
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra


Wróć do Biedronkowy kącik kulinarny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron