Książkownia

Re: Książkownia

Postprzez Gosiaczek68 » 02 Lis 2013, 17:23

"Culiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk obecnie na tapecie II część (są 3 części). Zaczęłam trochę od końca od kontynuacji Cukierni tj. Róża z Wolskich(kupiona okazyjnie w Lidlu) i Rose de Valenord. Typowa saga, głównie o kobietach, duzo nazwisk i duze skoki w czasie, bardzo dobrze napisana. Czytam wszystko jednym cięgiem, już mi się "ulewa" ale nie mogę przerwać bo chyba sie uzależniłam :twisted: . Polecam na co raz dłuższe wieczory, ale jednak zacząć od Cukierni :D :P
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Książkownia

Postprzez kaska69 » 02 Lis 2013, 22:16

Przeczytałam wszystkie, trzy cześci cukierni i dwie o Rózy....super lektura, polecam :banan0
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Książkownia

Postprzez BT37 » 03 Lis 2013, 12:07

Dla miłośników ciepłycj książek o życiu, miłości, poszukiwaniu własnej drogi, polecam trylogię Anny Ficner - Ogonowskiej. Pierwsza część " Alibi na szczęście ", druga " Krok do szczęścia " i trzecia, wieńcząca dzieło " Zgoda na szczęście ".

A dla miłośników Dana Browna najnowsza powieść " Inferno".
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Książkownia

Postprzez henia » 06 Lis 2013, 13:21

"Jestem za zatrzymaniem w sobie pewnej naiwnosci, bezczelności, za rozwijaniem nastoletniej umiejętności "zwąchiwania się", instynktownego wyczuwania, z kim nam dobrze(choć niekoniecznie po drodze, merkantylizm to odpychająca cecha dojrzałości). Mam nosa do kobiet, które lubią inne kobiety, lubią je naprawdę. Jest w nich zyczliwość, a nie czujność."

Grażyna Plebanek " Córki Rozbójniczki" polecam
henia
 

Re: Książkownia

Postprzez Gosiaczek68 » 06 Lis 2013, 14:31

"Cukiernia pod amorem" zaliczona. Druga część trochę się dłużyła, miałam dość i chciałam już odłożyć, natomiast po trzeciej czuję niedosyt, bardzo się zżyłam z bohaterami. Mimo że "Podróż do miasta świateł" opowieść o Róża jest w pewnym sensie kontynuacją, to niektóre wątki pozostały niedopowiedziane. Ale tak jak w życiu nie wszystko da się wyjaśnić... Polecam gorąco :kwiatek7
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Książkownia

Postprzez kaska69 » 13 Lis 2013, 23:38

Gosia, w tym stylu pisze Maria Ulatowska, czyta się ją jednym tchem :kwiatek3
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Książkownia

Postprzez Szater » 14 Lis 2013, 09:50

no własnie z tym czytaniem jednym tchem mam zawsze problem....wszystko lezy odłogiem albo...zarywam nocke bo....nie moge sie oderwac :lol:
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Książkownia

Postprzez kaska69 » 15 Lis 2013, 22:32

Krysia, znam ten ból, ale jak książka wciąga to warto zarwac nocke :banan0
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Książkownia

Postprzez Szater » 02 Gru 2013, 09:25

skonczyłam chyba najdramatyczniejszą książke jaką w życiu czytac mi dano.... LISA GARDNER "DZIECIECE KOSZMARY"
Te dzieci nie chcą byc złe ale nie potrafią inaczej....
To najnowsza powiesc tej młodej pisarki w niej wydobywa na swiatło dzienne kolejne rodzinne sekrety i przez pryzmat losów trzech kobiet pokazuje,jak silne moga byc więzy krwi i jak czesto zbrodnie popełniają ci ,których najbardziej kochamy.....Polecam dlaosób interesujacych sie tematem psychiatrii,ogólnie dziecmi,relacjami w domu....koszmary opisywane umiejscowione są w warunkach amerykanskich ale....takie eksperymentalne metody leczenia byc może i kiedys dotra na nasz grunt i wtedy koszmar staniue sie naszym udziałem.Dodatkowo pieknie pokazana postawa, nieswiadomej aczkolwiek kochającej swe cięzko zaburzone dziecko matki.....jasne ukazanie ,że nie zawsze miłosc to samodzielna opieka czasem nalezy wycofac sie na drugą pozycje i....pozwolic działac specjalistom,jest to ewidentnie lepsza sytuacja i dla matki a przede wszystkim z korzyscią dla ...dziecka.
Polecam.... :kwiatek0
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Poprzednia

Wróć do Misz-masz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron