Książkownia

Książkownia

Postprzez BT37 » 19 Lut 2010, 00:32

Zapraszam was żebyście pisali tu o swoich ulubionych książkach, książkach, które wywarły na was wrażenie. Wpisujcie swoich ulubionych autorów...Zapraszam.. :)
Zacznę od siebie. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą doskonale, że jestem molem książkowym i czytam wszystko (oprócz harlequinów ) co mi wpadnie w ręce. :D
Jedną z książek do których chętnie wracam jest książka Paula Coehlo " Pielgrzym ".
Tym, którzy nie znają polecam serdecznie. Książka mówi nam o przemianie człowieka podczas pielgrzymki, która wygląda tak samo jak w średniowieczu. Autor pokazuje nam jak rózne wydarzenia zmieniają nasze wartości. Zresztą poczytajcie sami :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Książkownia

Postprzez puma » 19 Lut 2010, 10:12

już widzę te gromy ale przyznam się- nie lubię książek paula coehlo :o dla mnie są za pompatyczne 8-)
lubię natomiast poczytać stephena kinga, ma bardzo różnorodne książki, nie tylko horrory :wink:
a generalnie czytam prawie wszystko i zawsze do końca zanim wyrobię sobie opinię.
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Książkownia

Postprzez STARY LUSZCZYK » 19 Lut 2010, 16:55

nie nie..slowo ,,pielgrzymka,, juz zle na mnie wplywa...wole poczytac lutera kinga:P:P..albo dziela..iljicza :lol: :lol:
Awatar użytkownika
STARY LUSZCZYK
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 32
Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:16

Re: Książkownia

Postprzez kaska69 » 19 Lut 2010, 21:05

Ja muszę się przyznać , że łykam wszystkie książki, ale jest jedna seria po którą zawsze siegam gdy mam doła.... pewnie uśmiejecie sie jak wam powiem jakia to seria, ale cóż.....
to ksiązki Małgorzaty Musierowicz tzw Jeżycjada , to poznańska autorka, pisze książki młodzieżowe, pełne humoru, wiem ze patrze troche inaczej na te książki bo akcja dzieje sie w Poznaniu czyli w moim miescie rodzinnym.
Pochwalę się tylko ze posiadam cała serię ze śmiesznymi dedykacjami od autorki.
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Książkownia

Postprzez konik » 19 Lut 2010, 23:27

Widzę że nie jestem tutaj pojedyńczo pakowanym okazem mzealnym :D .Kocham książki!!!Od zawsze czyli od czasu jak nauczyłam sie czytać łykam każde słowo pisane{jedyny wyjątek stanowia instrukcje użądzeń elektronicznych i wywody jurystów} :P Cohella przeczytałam wszystko co tylko zostało wydane po polsku,a Pielgrzym... no cóz z ta ksiązką mam bardzo szczególny i sentymentalny kontakt.Czytam dość dziwnie,tak okreslaja to moje znajome bibliotekarki.A więc jednego autora wszystko co zostało przetłumaczone i wydane,po takim rajdzie dwa-trzy tygodnie luzu i zabieram się za nastepnego.Bardzo lubię autorów skandynawskich.Nie wiem czy komus mówia coś takie nazwiska jak Sigrid Unstted czy Mika Waltari.... To dla mnie klasycy.Ostatnio wpadła mi w ręce powieść historyczna pt.Królowa Palmyry ,autorstwa A.B.Daniel.Tym którzy ksiązki i historię kochaja na równi-gorąco polecam.
Awatar użytkownika
konik
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 77
Rejestracja: 13 Lut 2010, 14:02

Re: Książkownia

Postprzez Rogue » 20 Lut 2010, 00:04

Mogę polecić "Grę Endera" Orsona Scotta Carda.Czytałam kiedy była publikowana w odcinkach w czasopiśmie "Fantastyka".Opowiadania doczekały się potem wydania jako książka.Jest to powieść z gatunku science fiction.Akcja...Świat przyszłości,zagrożona Ziemia przez obce istoty i specjalnie wyselekcjonowane dzieciaki,które szkoli się na żołnierzy. :)

Ciekawą pozycją jest "Nie ma się z czego śmiać".To autobiograficzna powieść Josepha Hellera napisana wraz z jego przyjacielem Speedym Vogelem.W powieści tej opisana jest historia choroby Hellera i zdarzenia z nią związane.Pewnego dnia zapadł na niedowład coś jak paraliż.Książka utrzymana jest w optymistycznym nastroju. :)
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Książkownia

Postprzez puma » 30 Mar 2010, 11:38

ostatnio przeczytałam fajną książkę laury kalpakian "klub wspomnień". historia sześciu kobietek, które prześladuje przeszłość i aby się z nią rozprawić zapisują się na kurs pisania wspomnień. owocuje to wspaniałą i szczerą przyjaźnią. polecam :D
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Książkownia

Postprzez Rogue » 19 Maj 2010, 17:58

Polecam do poczytania e-book "Osobowościowe uwarunkowania radzenia sobie ze stresem łuszczycy" Autorzy Konrad Janowski
http://www.google.com/books?hl=pl&lr=&i ... &q&f=false
Rogue
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 79
Rejestracja: 02 Lut 2010, 00:28
Miejscowość: Tychy

Re: Książkownia

Postprzez BT37 » 01 Lis 2010, 10:42

Czyżby nikt już nie czytał ???? :?
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Książkownia

Postprzez kaska69 » 11 Lis 2010, 00:00

czytamy, czytamy ale wolniej bo czasu za mało :lol:
właśnie czytam "Losy cesarzowej Elżbiety"- to mój konik historia Austrii
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Następna

Wróć do Misz-masz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron