Przepisy na życie

Przepisy na życie

Postprzez vitaminka » 08 Paź 2012, 12:22

Przepisy na życie

Autor nieznany

------------------------------------------------------ :kwiatek8 :kwiatek8 :kwiatek8 :kwiatek8 :kwiatek8

1.Kochaj głęboko i prawdziwie. Możesz się zranić, ale jest to jedyny sposób aby przeżyć życie w całości.
2.Zapamiętaj swój ulubiony wiersz.
3.Nie wierz wszystkiemu co słyszysz.
4.Śpij ile chcesz.
5.Nie niszcz środowiska naturalnego.
6.Kiedy mówisz "przepraszam" patrz prosto w oczy.
7.Bądź zaręczona/zaręczony co najmniej 6 miesięcy zanim weźmiesz ślub.
8.Nigdy nie śmiej się z cudzych marzeń.
9.Uwierz w miłość od pierwszego wejrzenia.
10.Daj ludziom więcej niż oczekują i rób to z sercem.
11.Gdy się z kimś nie zgadzasz, walcz uczciwie.
12.Nie oceniaj ludzi po ich rodzinie.
13.Mów powoli, myśl szybko.
14.Kiedy ktoś pyta Cię o coś, na co nie chcesz odpowiedzieć, uśmiechnij się i zapytaj: "A co byś chciał usłyszeć?"
15.Każdego dnia znajduj okazje do śmiechu.
16.Nie musisz pokazywać, że jesteś najlepsza/najlepszy. Wystarczy, że Ty o tym wiesz.
17.Gdy coś Ci się nie udało, zapamiętaj sobie swoje błędy.
18.Dzwoń do znajomych.
19.Kochaj siebie, wtedy pokochają Cię też inni.
20.Nie pozwól by mała kłótnia zniszczyła przyjaźń.
21.Gdy zauważysz, że zrobiłaś/ zrobiłeś błąd, natychmiast zrób wszystko, by go naprawić.
22.Uśmiechnij się gdy odbierasz telefon. Twój rozmówca wyczuje to w Twoim głosie.
23.Weź ślub z kimś, z kim lubisz rozmawiać. Kiedy się zestarzejecie będzie to bardzo ważne.
24.Spędzaj trochę czasu sam.
25.Bądź tolerancyjna/tolerancyjny, ale nie pozwól sobie niczego narzucać.
26.Pamiętaj, że milczenie jest czasem najlepszą odpowiedzią.
27.Czytaj więcej książek, oglądaj mniej telewizji.
28.Żyj z honorem, dzięki temu za kilka lat będziesz miała/miał wspaniałe wspomnienia.
29.Wierz w Boga ale zamykaj samochód.
30.Nie żyj tylko szkołą i pracą. Znajdź sobie swoje hobby.
31.Czytaj między wierszami.
32.Dziel się swoją wiedzą. To najlepszy sposób by zyskać autorytet.
33.Gdy kłócisz się ze swoimi bliskimi, nigdy nie wypominaj im rzeczy z przeszłości.
34.Kiedy mówisz "Kocham Cię" - myśl tak.
35.Módl się. W tym coś jest.
36.Zaplanuj swój własny biznes.
37.Nie ufaj komuś, kto nie zamyka oczu gdy go całujesz.
38.Co roku wybierz się w miejsce, w którym nigdy nie byłaś/byłeś.
39.Gdy już będziesz bogaty wydawaj pieniądze pomagając innym. To daje największą satysfakcję.
40.Naucz się zasad po to byś mogła/mógł je łamać.
41.Oceniaj efekty swojej pracy biorąc pod uwagę to co musiałaś/musiałeś poświęcić aby je osiągnąć.
42.Pamiętaj, kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie.
43.Nie zapominaj o urodzinach swoich znajomych i rodziny oraz innych ważnych okazjach.
44.Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś.
45.Jeśli kłamiesz, to kłam w dobrej wierze.
46.Nie wstydź się rodziców. W końcu są Twoimi najbliższymi osobami w życiu.
47.Nie wymiguj się od obowiązków. Dzięki temu unikniesz wielu przykrych kłótni.
48.Dobra atmosfera w domu jest bardzo ważna. Zrób wszystko co możesz aby jej nie zniszczyć.
49.Poszerzaj swoje zainteresowania. Kto wie co w życiu może Ci się przydać.
50.Pamiętaj trzy rzeczy: szanuj siebie, szanuj innych, bądź odpowiedzialna / odpowiedzialny za to, co robisz.
51.Miej własne zdanie.
52.Pamiętaj, że życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma - więc nie przejmuj się za bardzo!
53.Nie poddawaj się przeciwnościom losu, lecz odważnie wychodź im na przeciw.
54.Bądź odważna/odważny. W końcu do takich ludzi świat należy.
55.Pamiętaj - wielka miłość i wielkie osiągnięcia to duże ryzyko.
______________________________________________________________ :serduszka
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Przepisy na życie

Postprzez henia » 09 Paź 2012, 22:28

Dezyderata

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha. Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały,bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości. Wykonaj swą pracę z sercem, jakkolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu. Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa. Niech Ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty - wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu. Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia. Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa. Przyjmij spokojnie co ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj. I czy to jest dla ciebie jasne czy nie wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze. Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek On ci się wydaje, czymkolwiek się trudnisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą. Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat. Bądź uważny. Dąż do szczęścia.

Znalezione w starym kościele
Św. Pawła w Baltimore.
datowane 1692r.

Słowa: Max Ehrmann

http://www.youtube.com/watch?v=Xg7p3LJZngU
henia
 

Re: Przepisy na życie

Postprzez vitaminka » 10 Paź 2012, 19:13

Kilka cennych życiowych porad


1. Podając komuś rękę uściśnij zdecydowanie. Zdecydowany uścisk dłoni charakteryzuje człowieka otwartego, solidnego, godnego zaufania. Rozmawiając z kimś patrz mu w oczy. Unikanie czyjegoś wzroku oznacza niepewność, poczucie winy, często nieuczciwość.

--------------------------------------------------------------------------------
2. Zawsze, w każdej sytuacji, cokolwiek robisz, gdziekolwiek jesteś, z kimkolwiek przebywasz – uśmiechaj się.

--------------------------------------------------------------------------------
3. Naucz się planować swój czas. Pracuj z kalendarzem. Ustal swój rozkład co najmniej na tydzień do przodu.

--------------------------------------------------------------------------------
4. Mów pozytywnie albo wcale.

--------------------------------------------------------------------------------
5. Wyeliminuj ze swojego słownictwa i systemu myślenia takie pojęcia jak: niemożliwe, nie da się, nie mogę, spróbuję itp. Zastąp je słowami: Wszystko jest możliwe!!! Zrobię!!! Potrafię!!! Muszę!!!

--------------------------------------------------------------------------------
6. Bądź człowiekiem, na którego można liczyć: słownym, punktualnym, zawsze gotowym do działania

--------------------------------------------------------------------------------
7. Kształtuj w sobie myślenie pozytywne, zwłaszcza w sytuacjach, w których jest ciężko. Łatwo być pozytywnym, gdy wszystko idzie dobrze. Łatwo kochać tych, którzy nas kochają. Ale najowocniejsza praca, to być pozytywnym, gdy wszystko się wali, to kochać wrogów.

--------------------------------------------------------------------------------
8. Patrz do przodu. Myśl, mów, koncentruj się na przyszłości. Przeszłość minęła i już nie wróci. Oczywiście musi istnieć w naszej pamięci jako suma doświadczeń, na bazie której budujemy przyszłość. Teraźniejszość natomiast służy do działania. A największym wrogiem człowieka sukcesu jest odkładanie na potem

--------------------------------------------------------------------------------
9. I jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, może nawet najważniejsza – rodzina. Bądźcie dla siebie przyjaciółmi, bądźcie wyrozumiali, motywujcie się wzajemnie, bo niewiele rzeczy na świecie, działa tak destruktywnie na psychikę ludzką, jak konflikty małżeńskie. Działajcie razem, popierajcie się wzajemnie i jak najczęściej mówcie do siebie te dwa słowa: “Kocham Cię”.

:kwiatek2 :kwiatek2 :kwiatek2 :serduszka :kwiatek2 :kwiatek2 :kwiatek2
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Przepisy na życie

Postprzez vitaminka » 26 Gru 2012, 23:34

Wskazówki na życie
Dalaj Lama

:kwiatek8 ----------- :kwiatek8 ----------- :kwiatek8 ------------ :kwiatek8 ------------- :kwiatek8 -------------- :kwiatek8 -------------------

1. Weź pod uwagę, że wielka miłość i wielkie osiągnięcia zawierają w sobie wielkie ryzyko.
2. Gdy coś tracisz, nie trać tej lekcji.
Stosuj zasadę SSS:
Szacunek dla siebie,
Szacunek dla innych,
3. Stuprocentowa odpowiedzialność za wszystkie swoje czyny.
4. Pamiętaj, że nie otrzymanie tego co chcesz, jest czasami cudownym łutem szczęścia.
5. Naucz się zasad, tak abyś wiedział jak je właściwie łamać.
6. Nie pozwól, aby mała niezgoda zaburzyła wielką przyjaźń.
7. Kiedy zdasz sobie sprawę, że popełniłeś błąd, natychmiast podejmij kroki, aby go naprawić.
8. Spędzaj trochę czasu samotnie każdego dnia.
9. Bądź otwarty na zmiany, ale nie porzucaj swoich wartości.
10. Pamiętaj, że cisza jest czasami najlepszą odpowiedzią.
11. Prowadź dobre, honorowe życie. Kiedy się zestarzejesz i będziesz je wspominał, przeżyjesz je z radością jeszcze raz.
12. Atmosfera miłości w twoim domu jest podstawą twojego życia.
13. Podczas kłótni z kochanymi osobami, zajmuj się tylko bieżącą sprawą. Nie przywołuj przeszłości.
14. Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
15. Szanuj naszą planetę Ziemię.
16. Raz w roku pojedź do miejsca, w którym jeszcze nie byłeś.
17. Pamiętaj, że najlepsze partnerstwo to takie, w którym wasza wzajemna miłość przewyższa wasze wzajemne potrzeby.
18. Oceniaj swój sukces poprzez to, z czego musiałeś zrezygnować, aby go osiągnąć.
19. Podchodź do miłości i gotowania z beztroskim zaniedbaniem.

:kwiatek8........... :kwiatek8............ :kwiatek8............ :kwiatek8............. :kwiatek8............ :kwiatek8........... .
buziaczki...
Antonia
Awatar użytkownika
vitaminka
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 621
Rejestracja: 24 Wrz 2012, 18:02

Re: Przepisy na życie

Postprzez henia » 26 Sty 2013, 18:03

henia
 

Re: Przepisy na życie

Postprzez henia » 11 Mar 2013, 12:11

[...] Marzenia przecież trzeba mieć, bo jakie może być bez nich życie? Uboższe.

Polecam całość http://wyborcza.pl/1,75248,13534059,Dan ... .html?as=2
henia
 

Re: Przepisy na życie

Postprzez Szater » 29 Sie 2013, 09:54

takie cosik znalazłam w swoich starych szpargałach,nie znam autora ani zródła,przepisane recznie z gazety :roll: ale smieszne wiec pozwoliłam sobie wkleic:

Czego nauczyła mnie moja mama...
Moja mama nauczyła mnie wiele. Od wczesnej młodości sączyła we mnie
wiedzę, - jaka się nie śniła filozofom...

a.. Nauczyła mnie doceniać dobrze wykonaną pracę - "Jeśli zamierzacie
się pozabijać, zróbcie to na zewnątrz - przed - chwilą skończyłam sprzątać!"
b.. Nauczyła mnie religii - "Lepiej się módl, żeby na dywanie nie było
śladu"
c.. Nauczyła mnie podróży w czasie - "Jeśli się nie wyprostujesz,
strzelę cię tak, że się znajdziesz w przyszłym - tygodniu!"
d.. Nauczyła mnie logiki - "Dlaczego? Bo ja tak powiedziałam!"
e.. Nauczyła mnie przewidywania - "Tylko załóż czystą bieliznę, na
wypadek gdybyś miał wypadek"
f.. Nauczyła mnie ironii - "Śmiej się, a zaraz ci dam powód do płaczu!"
g.. Nauczyła mnie tajemniczego zjawiska osmozy - "Zamknij się i jedz
kolację!"
h.. Nauczyła mnie wiele o wytrzymałości - "Będziesz tu siedział, póki
nie zjesz tego szpinaku"
i.. NAuczyła mnie meteoreologii - "Wygląda, jakby tornado przeszło
przez twój pokój"
j.. Nauczyła mnie o zagadnieniach fizyki - "Gdybym krzyczała, że spada
na ciebie meteor, czy byś raczył mnie - wysłuchać?"
k.. Nauczyła mnie hipokryzji - "Powtarzałam ci milion razy - nie
wyolbrzymiaj!"
l.. Nauczyła mnie o kręgu życia - "Wydałam cię na ten świat, to mogę i
na tamten"
m.. Nauczyła mnie modyfikacji zachowań - "Przestań zachowywać się jak
twoj ojciec!"
n.. Nauczyła mnie zazdrości - "Są miliony dzieci, które mają mniej
szczęścia i nie mają takich - wspaniałych rodziców jak ty!


czyż nie odnajdujemy w tych słowach swoich zachowan? kurcze ja chyba tak :?
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Przepisy na życie

Postprzez Szater » 19 Wrz 2013, 10:51

Kolejny wierszyk znaleziony w szpargałach...sorki nie mam autora:

"O żabie"

Zżarła żaba pszczołę żywcem,
chytrze, żwawo, no i cichcem.

"Co połknęłam znów? Żarówkę?
Żeton? Żerdź? Ostrą podkówkę?

Żużel? Rżysko? Żwir kanciasty?
Żar z ogniska? Rzep kolczasty?".

Nie ! To żądło tkwi w przełyku!
Żniwo nieszczęść w jednym łyku!

Żwawo żaba na żerdź skacze,
z żerdzi w wodę. Z żalu płacze.

Żeby z nędznej żądzy żeru,
jednego łyczka deseru
prawie życie cenne stracić
i tak w żarciu się zatracić? :gwiazdka7
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Przepisy na życie

Postprzez marynarz » 19 Wrz 2013, 20:47

DEFINICJA MINIMALIZMU
"Król Aleksander Macedoński przystanął obok beczki filozofa Diogenesa, a gdy go zobaczył, spytał: – Możesz mnie prosić, o co tylko zechcesz! Diogenes odparł: – Odsuń się trochę, zasłaniasz mi słońce." :gwiazdka7
marynarz
 

Re: Przepisy na życie

Postprzez henia » 10 Paź 2013, 18:36

Nauczyłam się chwytać czas. Nie liczyć, że potem to coś... Nie czekać, żeby powiedzieć komuś: "Jesteś dla mnie ważny/a", uwielbiam, lubię, szanuję, tęsknię... Dobre słowa mają moc. Warto je wypowiadać, napisać, by wędrowały tam, gdzie są dedykowane... Coraz więcej osób ma z tym problem, zamykamy się, izolujemy, gnamy gdzieś pospiesznie.... :ladybug3
henia
 

Następna

Wróć do Misz-masz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron