Takie sobie pogaduszki

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez puma » 16 Lip 2013, 16:58

wchodzę i wychodzę, i znowu wchodzę, i znowu wychodzę. gdzie ja jestem :?: aaaaa, teraz chyba w tę stronę... :arrow: :arrow: :arrow: można się tu pogubić... :kwiatek10
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez gosia33 » 17 Lip 2013, 12:03

Krysiu ja to może i chętnie bym pokibicowała drużynie z Zielonej Góry , nie wiem tylko czy nie zostałabym wyklęta z mojej rodziny przez moją córkę i męża. No cóz zawsze mogę sobie kupić bilet na inny sektor :lol:
gosia33
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 74
Rejestracja: 10 Mar 2013, 19:31

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez Szater » 17 Lip 2013, 12:57

to tajniacko kibicuj :buzka
sie mi dwa razy wkleiło sorki :?
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez henia » 22 Lip 2013, 17:23

Pogoda jesienna jakby u mnie, to se działkę obrabiam intensywnie :gwiazdka4 W zwiazku z tym, zgłaszam nadwyżki fasolki i szpinaku. Oddam w dobre ręce :gwiazdka
henia
 

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez Szater » 25 Lip 2013, 16:03

pakuj w paczki i....wysyłaj ...jakby co my chętni :banan0
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez dora1000 » 26 Lip 2013, 12:26

Ja Heniu niekoniecznie szpinak :banan0 , ale fasolkę chętnie wezmę hihi. Zapomnialam dopisać chętnie powekowaną :buzka
dora1000
 

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez Szater » 29 Sie 2013, 09:18

jakis prosty przepisik na kiszone ogóreczki w soikach...poprosze :) zeszłoroczne cosik sie słabo trzymały,kapciate były pomimo dodanego chrzanu,moze gorczycy dosypac i inszych cudów jak myslicie?
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez artsus » 30 Sie 2013, 10:08

Kiszone ogórki na zimę to przetwory, których nie może zabraknąć w spiżarni. Zjada się ich u nas dużo i chętnie. Moi domownicy pochłaniają je do każdego obiadu z wyjątkiem oczywiście obiadów na słodko:). A ja nie wyobrażam sobie sałatki ziemniaczanej czy zupy ogórkowej zrobionych bez maminych ogórków. Kupne mają zupełnie inny smak, który mi niezbyt odpowiada. Nie twierdzę, że są niesmaczne, po prostu przyzwyczaiłem się do swojskich ogórków i mamy ich spory zapas w piwnicy. Robimy ich tyle, że zwykle starczają do czasu, aż zrobi ich kolejną porcję, a więc do kolejnego lata.
Ogórki wkładamy w większości do dużych litrowych słoików, ale też część do mniejszych.
Nie szalejemy z przyprawami, jak niektórzy, u których w słoikach z ogórkami można znaleźć przyprawy, zioła, liście z różnych drzew i krzewów:). My stosujemy tylko chrzan, czosnek i koperek, a nasze ogórki są twarde i jędrne. Niektórzy twierdzą, że aby ogórki pozostały twarde konieczne jest włożenie do słoika liścia dębu. Wiadomo, dąb twarde drzewo:), ale ja się z tym nie zgadzam i nie katujemy biednych ogórków towarzystwem różnorakich liści. Miałem zresztą okazję próbować takie ogórki doprawiane liśćmi dębu, porzeczki czy innych drzew ( jakie jest przeznaczenie liścia porzeczki - nie wiem:) ) i innymi "specjałami", ale wg mnie straciły one swój niepowtarzalny smak i aromat, który nadają im czosnek, chrzan i koperek.
Słoiki na ogórki porządnie myję się gorącą wodą z płynem. Nie trzeba ich wyparzać. Nam od lat nie zepsuł się ani jeden słoik z ogórkami.
Zakrętki do słoików co roku staramy się kupić nowe, choć często używamy tez z roku poprzedniego, jeśli nie są podrdzewiałe, nie były podważane przy otwieraniu itd. Należy je również dokładnie wymyć i przelać wrzącą wodą.

Składniki:

* ogórki ( dowolna ilość )
* czosnek
* chrzan ( korzeń )
* sól do przetworów
* oliwa

Sposób wykonania:

Ogórki dokładnie myjemy.
Do umytych słoików ( o pojemności 1 litra ) wkładamy 2 średnie ząbki czosnku, kawałek chrzanu ( może być w dwóch częściach ) oraz jedną łodygę koperku z baldachem ( gdy baldaszek jest mały wkładamy dwa)
W garnku przygotowujemy zalewę do zalania słoików z ogórkami - na litr wody dajemy dwie łyżki soli do przetworów. Trudno dokładnie powiedzieć, jaka ilość zalewy, na jaką ilość ogórków, bo wszystko zależy od tego jak ściśle ułożone są ogórki, ile wolnego miejsca zostaje do górnej części słoika, ale można przyjąć, że na kilo ogórków potrzeba będzie litr wody. Wodę z solą należy zagotować
Umyte ogórki bardzo ściśle ułożyć w słoikach, tak aby po wlaniu wody nie zaczęły pływać i wystawać ponad zalewę. Oczywiście ogórki układamy w pozycji pionowej i zalewamy gorącą zalewą, tak aby woda przykryła całkowicie ogórki. Wkrapiamy 2 - 3 krople oliwy. Wycieramy dokładnie ( najlepiej jednorazowym ręcznikiem papierowym ) zakrętkę i brzegi słoika i zakręcamy. Odstawiamy i po kilku dniach można wynieść słoiki do spiżarni lub piwnicy.
Wszystko w myśl zasady, im prościej tym lepiej ;)
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez Szater » 30 Sie 2013, 14:59

Dziekuje Artur....ale oliwa? pierwszy raz sie spotykam z takim przepisem :shock: kurcze moze to i prawda z tymi liscmi,pełno ich zawsze wkladam i cuda dosypuje a może najprosciej bedzie najlepiej.Ta oliwa mi cos spokoju nie daje....no nie słyszałam takiego przepisu....
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Takie sobie pogaduszki

Postprzez artsus » 30 Sie 2013, 15:48

Zawsze dodawaliśmy kilka kropel oliwy, tej najlepszej i nie wnikałem dlaczego :wink:
Krysiu, gorczycy to raczej do octowych się dodaje, tak mi mama mówiła.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

PoprzedniaNastępna

Wróć do Misz-masz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron