Myśli nieuczesane

Myśli nieuczesane

Postprzez henia » 15 Lis 2013, 22:31

"Wczoraj mnie też jedna pacjentka zdenerwowała ona leży na ranki jakieś żyły coś w tym stylu i jest tu taka Pani z łuszczycą po 60 i chodzi w koszuli a ta z tymi rankami mówi do mnie jak tamta ma takie plamy to mogłaby spodnie założyć a nie chodzi w koszuli i je pokazuje a ja mówie ale ona ma łuszczyce i to jest szpital i nie jest zarazliwe i chodzi jak chce co całe życie ma chodzić w spodniach to nie jej wina że ma ja też mam i co a ona nie wiedziała że ja też mam głupio jej się zrobiło i się nie odezwała"
Taka nam piękna młodzież rośnie :banan0 :banan0 :banan0
henia
 

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez basia46 » 16 Lis 2013, 00:06

Taką mamy młodzież jakie młodzieży chowanie :serduszka
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez BEATA » 16 Lis 2013, 10:35

Taka młodzież jest dzięki Wam, kiedyś bym schyliła głowę i nic nie powiedziała teraz dzięki Wam wiem co powiedzieć i żeby się nie dać :brawo :brawo :brawo dziękuję :gwiazdka9 :gwiazdka9 :gwiazdka9 Wy wychowałyście młodzież więc młodzież się nie daję, nie chce WAs zawieść :gwiazdka9 :gwiazdka9 i w leczeniu i w rozmowach z innymi.
BEATA
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 86
Rejestracja: 03 Cze 2012, 22:36

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez henia » 16 Lis 2013, 14:26

BEATA napisał(a):Taka młodzież jest dzięki Wam, kiedyś bym schyliła głowę i nic nie powiedziała teraz dzięki Wam wiem co powiedzieć i żeby się nie dać :brawo :brawo :brawo dziękuję :gwiazdka9 :gwiazdka9 :gwiazdka9 Wy wychowałyście młodzież więc młodzież się nie daję, nie chce WAs zawieść :gwiazdka9 :gwiazdka9 i w leczeniu i w rozmowach z innymi.

To są jedne z najpiekniejszych słów, jakie udało mi sie przeczytać -w mojej ponad 30-letniej karierze belfra. Mloda dziękuję :buzka I tak trzymaj :banan1 :banan1 :banan1
henia
 

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez BEATA » 16 Lis 2013, 21:11

Oj Heniu ile ja Ci zawdzięczam i Pani Beacie i Kasi, po prostu brak mi słów chciałabym dużo więcej napisać ale po prostu brak mi słów :gwiazdka6 :gwiazdka6 :gwiazdka6 :gwiazdka6 :gwiazdka6 podnosicie mnie na duchu, pomagacie wspieracie, i nawet przesyłacie mi maści, żele czy coś i nic w zamian nie chcecie a co najważniejsze uczycie mnie wszystkiego, krok po kroku nigdy mnie dosyć nie macie a wiem jestem upierdliwa :gwiazdka5 :gwiazdka5 zawsze grzecznie spokojnie mi odpowiecie na moje czasem głupie pytania lub pomożecie uzupełnić moją niewiedzę :brawo :brawo :brawo więc nawet nie mogę Was zawieść wstyd by był :gwiazdka9 :gwiazdka9 Obyście inną młodzież też Wy wychowały to będzie super :kwiatek1 :kwiatek1 :kwiatek1
A tak w ogóle to najpierw poznałam Henie a Henia mnie poznała z Panią Beata i Kasią więc zasługa we wszystkim jej jej :kwiatek3 :kwiatek3 :kwiatek3
BEATA
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 86
Rejestracja: 03 Cze 2012, 22:36

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez kaska69 » 17 Lis 2013, 00:38

Beatka,
nie ma głupich pytań, a bardzo cieszy, ze nas uważnie słuchasz, i nie dajesz sobie w kasze dmuchac :kwiatek5 , ze walczysz, ze sie nie dajesz a przede wszystkim cieszy mnie ze twój pesymizm powolutku zmienia sie w optymizm :banan0 , pytaj do woli , w dzien i w nocy :wink: zawszw ci odpowiemy
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez Szater » 18 Lis 2013, 09:22

no niestety w tej naszej chorobie nic nie jest proste i łatwe,zwykłe czasem odpowiedzi,zachowania urastaja do rangi bohaterstwa i niestety musimy sie sami w tej materii wspierac.Troszke sie już szwędam po tym swiecie i wiem ze czasem strach i niewiedza wiecej szkody uczynic może anizeli zwykłe zadanie pytania.Nie oceniam ludzi,nikt nie jest doskonały,sama łapie sie na tym ze czasem "innym" spojrzeniem rzucam za czyms co jest "dziwne".Staram sie ludzi informowac o chorobie w sposób jak najbardziej delikatny,czasem żartem czasem dłuższą rozmowa wyjasnieniem.Nie dziwi mnie to ze nie wszystkim nasz widok sprawia przyjemnosc,nam tez wiele rzeczy moze sie u innych nie podobac.Chodzi jedynie o tolerancje,zwykłe ludzie zaakceptowanie "innosci".Kiedys pomagałam w szpitalu kobiecie,stosunkowo młodej z cięzka postacia łuszczycy...narzekała jaki ten swiat podły,jak ludzie zle ja traktują(postawe przy tym miała wybitnie roszczeniowa :x ) prawda w całej okazałosci wyszłą gdy.....zaczęła sie wypowiadac na temat....gejów,muzułmanów,zydów....tolerancja,dziwne słowo ......działa niestety(a moze stety) w obie strony i tego a nie nienawisci powinnismy uczyc od małego nasze dzieci. :kwiatek9
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez Szater » 02 Gru 2013, 09:37

natknęłam sie w starych szpargałach na taki cytat....nie znam autora ....a szkoda bo może miał wiecej takich przemyslen:

" "Nie skostnieć, ale nie sflaczeć, trwać na posterunku, ale nie stać na miejscu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jednostronnym, ale nie mieć dwóch twarzy, trudna rzecz!" :brawo
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez henia » 02 Gru 2013, 13:03

Szater napisał(a):[...'nie znam autora ....a szkoda bo może miał wiecej takich przemyslen[...]

Zacytowane przez Ciebie słowa, to myśl Stanisława Jerzego Leca :gwiazdka

Za mną, zawsze i wszędzie, to-
"Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi". Paulo Coelho :ladybug4
henia
 

Re: Myśli nieuczesane

Postprzez Szater » 02 Gru 2013, 16:52

Tak ,dokładnie...przeryłam całego neta aby cosik wiecej znalesc i...oto kilka jego mysli:

Cytaty:
1. "A może Bóg sobie mnie upatrzył na ateistę?"
2. "Okno na świat można zasłonić gazetą".
3. "Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia".
4. "Głupota nie zwalnia od myślenia".
5. "W co wierzę? W Boga, jeżeli jest".
6. "To, że umarł, nie jest jeszcze dowodem, że żył".
7. "Bałem się zawsze nie nabitych karabinów. Rozbijano nimi głowy".
8. "Nie skostnieć, ale nie sflaczeć, trwać na posterunku, ale nie stać na miejscu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jednostronnym, ale nie mieć dwóch twarzy, trudna rzecz!"
9. "Idziemy niewidomi przez ciemność, ale tą biała laską chcielibyśmy czasem zdzielić kogoś przez łeb".
10. "Bada się głębię rzucając w nią kamieniem".
11. "Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko".
12."Chodź własnymi drogami nawet po obcych rajach".

Stanisław Jerzy Lec :kwiatek8
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Następna

Wróć do Misz-masz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron