Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez roza » 09 Cze 2010, 16:48

Dziekuje Wam z calego serca za mile slowa i porady :) jak do tad-to bylam w por. kolagenoz i chodze do reumatologa,ale jak pisalam juz pani dr. nie obejzala moich stop.Teraz zamierzam isc do jakiegos dobrego dermatologa.Bylam obserwowana w kierunku rzs-ale wyniki Rf i CRP sa w normie,a stawy bola i niektore sa spuchniete-i jeszcze te paznokcie :roll:
Pozdrawiam cieplutko.
roza
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 Cze 2010, 21:54

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez poziomka » 11 Cze 2010, 12:15

Witajcie :)
Rzadko się tu ostatnio pojawiam, bo nie wiem do kogo mam przynależeć, czy do ŁZS-owców, czy do RZS-owców ale "owców" pojawia się w obu przypadka, więc może to wszystko jedno :)

RZS podobno nie atakuje stawów bliżej paznokci ...a właśnie te mam ostatnio w najgorszym stanie :( ...nie ma mowy o wzięciu do ręki np. torebki z cukrem, do tego potrzebuję już obydwu rąk... i t d.....
W ŁZS nie występuje czynnik reumatoidalny a ja mam bardzo wysoki - Ostatnio dowiedziałam się, że obie choroby mogą się nakładać.

Czekam dalej cierpliwie na miejsce w szpitalu...
...a tymczasem pozdrawiam, ściskam mocno - co jest trudne w naszym przypadku :) i życzę samych dobrych dni.
Hanka.
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Pawel » 11 Cze 2010, 13:51

Faktycznie jakoś nieciekawie to wygląda w Twoim przypadku. Jedną cechę charakterystyczną dla łzs masz, a drugą dla rzs. Oby to nie był jakiś mix.
Awatar użytkownika
Pawel
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 Lut 2010, 18:49

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 13 Cze 2010, 15:30

Haniu, są takie przypadki, ze i w łzs -sie występuje czynnik reumatoidalny. Tu nie ma żadnej reguły.Kiedyś nawet jak ktoś był chory na łzs, a odczyynik reumatoidalny był dodatni to mówilo się rzs, teraz to trochę inaczej wyglada. Lekarz sprawdza nie tylko te wyniki, ąle również i stawy, które są zaatakowane. Dopiero potem diagnozuje na podstawie wszystkich czynników. Ostatnio leżała ze mną w szpitalu dziewczyna, też miała dodatni odczynnik reumatoidalny, a jednak lekarz orzekł łzs. Nie martw się więc na zapas tylko znajdż dobrego lekarza. Jednym z najlepszych lekarzy w Polsce jest doktor nauk medycznych Sławomir Jeka. Przyjeżdżają do niego ludzie z calej Polski się leczyć. to dobry specjalista i z czystym sumieniem mogę go polecić. Jedyny minus to taki, ze trzeba trochę długo czekać na wizytę u niego i taka wizyta kosztuje 200 zł. Ale warto.
ŁZS współistnieje zazwyczaj z łuszczycą paznkoci, wiec pewnie dlatego te stawy masz w tak kiepskim stanie.
Tymczasem Haniu trzymaj się, głowa do góry. Pamietaj, że nie jesteś sama :) . Pozdrawiam serdecznie :D
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez poziomka » 13 Cze 2010, 16:57

Witam i serdecznie dziękuję za wszystkie rady i podtrzymywanie na duchu :)

Najgorsze jest to oczekiwanie na szpital, gdzie właśnie mam być dokładnie zdiagnozowana. Na pierwszej wizycie u reumatologa, po pierwszych oględzinach lekarka od razu powiedziala łzs ...potem zleciła badania i ten nieszczęsny wysoki czynnik reumatoidalny kazał jej powątpiewać...

Ja oczywiście jak większość do końca nie zdiagnozowanych szukam diagnozy w necie......
Z tego co się dowiedziałam, to większość dolegliwości jakie mam wskazywać by mogło za łzs: Bóle kręgosłupa lędzwiowo-biodrowe, zapalenia przyczepów ścięgien, zapalenie ścięgien Achillesa, zapalenie stawów bliżej paznokci - to wszystko nie jest typowe dla rzs.



Natomiast nigdy do końca nie miałam zdiagnozowanej łuszczycy, gdzie mam zmiany na jednym łokciu, kilka krostek na nogach które zaraz po pojawieniu się są czerwone a po kilku dniach obrastają łuską, następnie po kilku tygodniach same znikają ...ale w międzyczasie pojawiają się nowe. Czasami takie krostki pojawiają się też w obrębie kręgosłupa lędzwiowego. O łuszczycę paznokci z całą odpowiedzialnością mogę podejrzewać paznokcie u nóg, wyglądają okropnie.

Nie chciałabym Wam tutaj wciąż zawracać głowy swoją osobą ...ale wybaczcie - dopóki nie będę miała postawionej diagnozy będę ciągle o coś pytała i ciągle powątpiewała...

Beatko, a gdzie przyjmuje ten lekarz ...tzn w jakim mieście?

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie - "maruda" Hanka :)
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 13 Cze 2010, 19:35

Haniu, nie jesteś marudą. Przepraszam, że nie podałam miasta. Wiekszość wie, że pochodzę z Torunia, dlatego zapominam się :D .
Doktor Jeka przyjmuje w Toruniu na ulicy Łaziennej. Przychodnia nazywa się " Nasz lekarz ".
Jeśli masz wątpliwości czy pytania to pytaj Haniu, po to tu jesteśmy by Cię wspierać i pomagać Ci. Jak tylko potrafimy. :)
Trzymaj się :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez poziomka » 13 Cze 2010, 19:57

Dziękuję Beatko za odpowiedz :)
...i szkoda, że ten lekarz przyjmuje aż w Toruniu.
Jestem teraz w kiepskiej kondycji i nie piszę się na taką podróż.

Trudno - czekam na szpital...
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 13 Cze 2010, 20:22

Spróbuję się Haniu dowiedzieć od znajomych o dobrego lekarza w Warszawie. Jedna nasza biedroneczka też z łzs -em pracuje w jakimś szpitalu reumatologicznym, tylko nie pamietam jakim :D . Napiszę do niej, poproszę o jakieś nazwiska.
Wiem, że w szpitalu wojskowym ordynatorem jest profesor Witold Tłustochowicz. Jest on dość znanym lekarzem, podobno jest za pacjentami. Wiec jeśli będziesz mogła to spróbuj się z nim skontaktować. Jest on również konsultantem NFZ na całą Polskę do spraw reumatologii. Jak będę wiedziała coś więcej to napiszę. :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez poziomka » 13 Cze 2010, 20:53

Dziękuję Ci Beatko serdecznie :)
W tej chwili jak większość chorych z Warszawy czekam na przyjęcie do Instytutu Reumatologii na Spartańskiej.

Na pierwszą wizytę wezwałam prywatnie reumatologa do domu ...też pracuje w tym Instytucie. Ważne, że dzięki niej rozpoczęłam już leczenie metotreksatem i dalej mnie pokierowała co mam robić.

Ja jestem nowicjuszką w tej chorobie ...chociaż tak jak wspominałam daje się mi we znaki od kilku lat, tylko wcześniej nie było tak ostro...
Na razie muszę zaufać lekarzom do których trafię ...chyba, że dostanę od Ciebie jakieś namiary tutaj w Warszawie.
Beatko, za chęć niesienia pomocy serdecznie dziękuję - Jesteś kochana!

Pozdrawiam - Hanka.
Awatar użytkownika
poziomka
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 Kwi 2010, 15:02
Miejscowość: Warszawa

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez BT37 » 13 Cze 2010, 21:15

Proszę bardzo Haniu, cała przyjemność po mojej stronie :D .
Też byłam w tym instytucie na Spartańskiej :) .
Podam Ci teraz GG do Ani. To jest ta pielęgniarka o której wcześniej wspomniałam. Powiedz jej tylko, ze jesteś od Beti, a będzie wiedziała :) .
oto jej gg :8258199. W wolnej chwili napisz do niej. Mówiła, ze ma dobrego lekarza.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron