Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 01 Lis 2015, 10:57

Dzięki za informację, zasięgam po prostu opinii :wink:
Czytałam, że zaawansowane choroby reumatologiczne są przeciwwskazaniem, ale zdaje się jeszcze u mnie nie jest tak źle.
Czy przed całą tą procedurą robi się jakieś szczegółowe badania?
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 04 Lis 2015, 08:59

nie bardzo rozumiem o jakich badaniach piszesz...przy wstawianiu implantów,koronek i inszych tego typu urządzen w ustach nie robi sie zadnych badan :)
Wydaje mi sie że bardziej chodzi o osteoporoze a niie o chorobe zaawansowana czy nie, stawów. :kwiatek8
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez ankka02 » 06 Lis 2015, 17:50

Tak raczej pytanie, czy są jakieś badania sugerujące mniej lub bardziej czy implant się przyjmie, plus sama osteoporoza, jakieś dodatkowe prześwietlenia?
A na jakiejś stronie właśnie pisało, że zaawansowane choroby reumatologiczne są przeciwwskazaniem, dlatego pytam
ankka02
Biedroneczka
Biedroneczka
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Kwi 2014, 16:41

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 09 Lis 2015, 08:59

nie robiłam zadnych dodatkowych badan,nawet nie wiem czy istnieje cos takiego jak badanie potwierdzające że implant sie utrzyma :shock: zaawansowana choroba reumatologiczna to i wyniki złe i zaatakowane stawy i zrzeszotowiałe kosci ,które nie utrzymaja niczego bo sa kruche.każdy stomatolog powie czy jest szansa na założenie implantu czy nie a już specjalisci w tej dziedzinie to już bezapelacyjnie :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez malami » 14 Mar 2016, 19:22

Witam. Zaczne od początku. Mam 27 lat. Bardzo aktywna, cięzko pracująca.. Mieszkam za granicą. Jakieś 6 tygodni temu wystąpił u mnie ból kości ogonowej- nie lędzwia- tylko kość ogonowa . Z racji tego że do pracy trzeba było chodzić a urlop był dopiero za 4 tygodnie jakoś to przemęczyłam- ból nie był aż tak uciążliwy aby brać tabletki przeciwbólowe.Tydzień pózniej doszło strzelanie w obu kolanach i nadgarstku lewej ręki. Dwa tygodnie temu pojechałam na urlop do Polski. Nie wiem czy to moje przewrażliwienie czy nerwy wywołały ten stan ale na urlopie bardzo zle się czułam. Ogólne zmęczenie, osłabienie, osłabienie mięsni, ból stawów- nie wszystkich- i tu się zaczeło - ból stawu biodrowego lewego. Mam stwierdzoną skolizę i często coś mi przeskakuje w biodrach podczas chodzenia. Poszłam prywatnie do ortopedy. Ortopeda wykonał usg stawów- kolanowych , biodrowych, barkowcyh, nadgarstkowych i łokciowych. Diagnoza- stan zapalny biodra lewego, jakieś nieznaczne ubytki w kolanach ale powiedział że to nic, i przeciążone stawy biodrowe- padło pytanie czy duzo chodzę- bardzo dużo chodzę-wymaga tego moja praca. Mówił że nie widzi żadnych zwyrodnień i niczego niepokojącego. Przepisał lek przeciwzapalny,oraz jakiś lek na odbudowę chrząstki. Lek przeciwzapalny odstawiłam po tygodniu gdyż wtedy biodro przestało boleć.Z racji tego iż nadal źle się czułam a moja ciocia jest pielęgniarką zrobili mi w szpitalu podstawowe badania krwi, oraz czynnik reumatoidalny ,crp, ob, ogólnie oznaczyli co się dało- wiadomo po znajomości, mocz. Wszystkie wyniki w normie- nawet nie są w jaki kolwiek sposób podwyższone. Ból stawu minął. Złe samopoczucie też. Jedyne co pozostało to strzelanie w lewym nadgarstku i prawym kolanie. I to że szybciej się mecze. Brak zaczerwienionych lub opuchniętych stawów. Dodam że co jakiś czas zaobserwowałam u siebie na paznokciach strukturę naparstka która znika i czasem się pojawia - na dwóch paznokciach u lewej ręki i jedynym u prawej - tyle. Nigdy nie przywiązywałam uwagi do tego gdyż nie przeszkadzało mi to w niczym i nie zgłębiałam tematu. Dodam też że nie mam porannych sztywności. Proszę o radę bo bardzo się martwie czy mogę być chora :(
malami
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Mar 2016, 18:37

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 22 Mar 2016, 09:08

raczej to że jestes chora nie ulega dyskusji :wink: Zmiany na paznokciach,bóle stawów mogą swiadczyc o ŁZS łuszczycowym zapaleniu stawów.Zdjecia najlepeij odczytuje REUMATOLOG i do niego nalezy sie udac,on rozpozna chorobe najszybciej chociaz mże bbyc trudno bo nie jest to łatwa diagnostyka.Czasem jest tak ze stawy są opuchniete a wyniki dobre a czasem odwrotnie.Jest dużo informacji na forum odnosnie ŁZS,proponuje poczytac.Nikt nie udzieli ci informacji i nie postawi diagnozy przez internet,trzeba obserwowac,kontrolowac i byc pod opieką reumatologa...jedynie on moze potwierdzic diagnoze.W poczatkowym okresie nie widac zmian stawowych ale choroba już jest,potem gdy już widac...cofnąc sie nie da.Sa różne formy leczenia ŁZS nalezy tylko udac sie pod opiekę odpowiedniego lekarza,nie leczyc sie z neta czy na własną reke.Zycze zdrowia i ...bedzie dobrze,zyjemy z tą chorobą wiele lat :kwiatek8
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez henia » 12 Lis 2016, 20:01

3 x tak...i masz :ladybug6


"...Czy kiedykolwiek miałeś spuchnięty staw (lub stawy)?

Czy lekarz kiedykolwiek powiedział, że masz zapalenie stawów?

Czy twoje paznokcie lub paznokieć mają otwory lub doły?

Miałeś ból pięty?

Miałeś palce lub palec, który był całkowicie spuchnięty i bolesny, bez wyraźnego powodu?..."


https://www.psoriasis.org/advance/think ... might-help
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 11 Gru 2016, 17:11

henia napisał(a):3 x tak...i masz :ladybug6


"...Czy kiedykolwiek miałeś spuchnięty staw (lub stawy)?

Czy lekarz kiedykolwiek powiedział, że masz zapalenie stawów?

Czy twoje paznokcie lub paznokieć mają otwory lub doły?

Miałeś ból pięty?

Miałeś palce lub palec, który był całkowicie spuchnięty i bolesny, bez wyraźnego powodu?..."


https://www.psoriasis.org/advance/think ... might-help



Polemizowałabym z takim stwierdzeniem

Łuszczyca paznokci niejednoznacznie oznacza że musi być ŁZS
Ból piety może być ostroga piętowa lub wiele innych
Ból stawów daje takie objawy również tarczyca
spuchnięty staw to za mało żeby mnie przekonać że to ŁZS.
Stawianie diagnozy tylko opierając się na wywiadzie że wystarczą trzy przesłanki by stwierdzić ŁZS

Chciałabym mieć pewność że mam stawówkę, żebym wiedziała że mam się truć tym świństwem jakim jest MTX.
Ostatnio edytowany przez Gosiaczek68, 13 Gru 2016, 15:09, edytowano w sumie 1 raz
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 13 Gru 2016, 09:50

pewnosc to nabierzesz w momencie tak rozwiniietej choroby że już na zdjeciach RTG bedą widoczne zmiany.Dobrze jest znalesc dobrego reumatologa ,który w miarę szybko postawi diagnozę i potrafi wypatrzec pierwsze zmiany w obrazie stawów.
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 15 Gru 2016, 23:10

A może jednak ostroga piętowa a tak naprawdę zapalenie przyczepu rozcięgna podeszwowego, gdzie przyczyną dolegliwości bólowych jest właśnie stan zapalny, nie wyrostek kostny, jest jednym z objawów ŁZS.....
"
tymczasem zapalenie rozcięgna podeszwowego można pomylić m.in. z zapaleniem kaletki okolicy ścięgna Achillesa, zapaleniem przyczepu ścięgna Achillesa, chorobą Haglunda, a do innych przyczyn bólu pięty zalicza się np. choroby ogólnoustrojowe, jak łuszczyca czy zespół Reitera
http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 39803.html


zapalenie przyczepów ścięgnistych (czyli miejsc przyczepu do kości ścięgien, więzadeł lub torebek stawowych) – jest to bardzo charakterystyczny objaw łuszczycowego zapalenia stawów i innych chorób z grupy tzw. spondyloartropatii seronegatywnych; objawia się bólem i tkliwością takich miejsc, jak pięty, połączenie żeber z mostkiem i kręgosłup, ale może dotyczyć również wielu innych lokalizacji,
http://reumatologia.mp.pl/choroby/63744 ... nie-stawow


Idąc tym tropem czy to rozcięgno podeszwowe jest przyczepem ścięgnistym (pierwsze słyszę te nazwy :shock: )
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron